Ana Sayfa >> GİRNE 28 Şubat 2017, Salı 15:51
3. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması 2 mart'ta başlıyor
Girne Belediyesi katkılarıyla, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi himayesinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması, 2 Mart’ta başlıyor.
Paylaş  
20
41
17
0

Girne Belediyesi katkılarıyla, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi himayesinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması, 2 Mart’ta başlıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne vurgu yapmak amacıyla düzenlenen ve Proje Koordinatörlüğü ile Küratörlüğünü İpek Denizli Karagöz’ün üstlendiği Girne Halk Kütüphanesi’nde yer alacak etkinlik, farklı ülkelerden, farklı kültür ve disiplinlerden KKTC’ye gelecek olan sanatçıların, birlikte sanat üretmelerine imkan sağlamak ve ülkemiz sanatçıları ile yurt dışından gelecek sanatçıların deneyimlerini paylaşmalarına olanak sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek.


Konuk sanatçıların KKTC’ye gelmesiyle 2 Mart Perşembe günü başlayacağı ve bir hafta süreceği bildirilen etkinlik süresince, Girne Halk Kütüphanesi’nde, arzu edenlerin katılabileceği Etkileşimli Drama Derneği (EDD) işbirliğinde drama atölyeleri de düzenlenecek. Etkinliğin basın toplantısı, 3 Mart’ta Büyük Anadolu Otel’de saat 17.30’da yapılacak.

4-5 MART’TA HALKA AÇIK DRAMA ATÖLYELERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilecek halka açık drama atölyeleri, 4 Mart Cumartesi günü 9-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik ve 5 Mart Pazar günü de yetişkinlerin katılımına yönelik olarak gerçekleştirilecek. Çocuklara yönelik atölyenin Drama Liderleri Şenay Horoz Hürol ve Öznur Yaşa olurken yetişkinlere yönelik olarak gerçekleştirilecek Okuyan Kadın temalı atölyenin Drama Liderliğini Pervin Hürelli Sevilir’in yapacak. Yetişkinlere yönelik olan drama atölyesi kapsamında bir de duvar resmi çalışması yapılacak.

Hafta boyunca Girne Halk Kütüphanesi’ndeki çalışmalarını sürdürecek olan 3. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na katılan sanatçıların çalışmaları 9 Mart 2017 Perşembe günü saat 18.30’da İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda açılacak sergide sanatseverlerin izlenimine sunulacak.
Etkinliğe, Bulgaristan’dan Biliana Pavlova Bachvarova, Fransa’dan Delphine Manet ve Pascale Nesson, Kosova’dan Arbana Hajredinaj, Türkiye’den Melek Günbey Güler, Seran Tepeoğlu ve Yurdagül Işıl ile ülkemizden Mümine Özdemirağ Yağlı, Sevcan Çerkez, Zühre Özkaraman, İpek Denizli Karagöz ve Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Görevlisi Seramik-Resim Sanatçısı Bedia Kale katılıyor.

Atölye çalışmalarına katılmak isteyenler için iletişim numarası; Küratör ve Koordinatör İpek Denizli Karagöz 0 (533) 877 21 70, EDD Başkanı Aysem Tomgusehan 0 (542) 856 22 96.

EDD İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞECEK ATÖLYE PROGRAMI:

03 Mart 2017 Cuma
14.30-17.00 Drama Atölyesi ve kil tablet yapımı (Kadın sanatçılar ve EDD Yönetim Kurulu)- Lider Ayşe Ertürk Şan

04 Mart 2017 Cumartesi
09.30-12.30 Drama Atölyesi- Gazi Mağusa Meslek Lisesi öğrencileri Drama Atölyesi Esin Pekin; 14.30-16.30 Drama Atölyesi (9-12 yaş çocuklarına yönelik) – Liderler Şenay Horoz Hürol, Öznur Yaşam

05 Mart 2017, Pazar

14:30 -17:30 Girne Halk Kütüphanesi Resim ve “Okuyan Kadın” Temalı Drama Atölyesi – Kadın sanatçılar ve EDD Yönetim Kurulu – Lider Pervin Hürelli Sevilir

06 Mart 2017, Pazartesi
14.30-15.30 Drama Atölyesi (Karaoğlanoğlu İlkokulu) – Lider Ayşem Tomgüsehan

 07 Mart 2017, Salı
Drama Atölyesi – Vuni – Lider Esma İneci (Yrd. Lider Öznur Yaşa)

08 Mart 2017, Çarşamba
08.30-12.30 Atölye Çalışması, 14.30-17.00 Lefkoşa Kültür Gezisi Drama Atölyesi – Elçin Altan


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Akpınar, DMW Genel Başkan Yardımcısı olarak, New York'ta BM medeniyetler itti...
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Diplomatlar Birliği (DMW) Genel Başkan Yardımcılığı görevi kapsamında New York'ta düzenlenen 72. Birleşmiş Milletler Genel...
Girne'de 70 yaşındaki İbrahim Yınal aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi
Dün saat 09:00 sıralarında, Girne'de sakin 70 yaşındaki İbrahim Yınal ikametgahı içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.
Karaoğlanoğlu'nda kaybolan Klara Gazimağusa'da bulundu
Polis bülteniyle kayıp olduğu duyurulan 13 yaşındaki Klara Sofie Oberg’in bulunduğu bildirildi.