Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 24 Ekim 2017, Salı 07:29

7 metrelik teknede 24 mülteci

7 metrelik teknede 24 mülteciGüvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli ekipler dün radara takılan ve şüpheli olan Osman 88 isimli tekneye operasyon düzenledi. Yenierenköy açıklarındaki 7 metrelik teknede yaşları 18 ile 45 arası değişen toplam 24 Suriyeli mülteci tespit edildi.
Paylaş  
28
46
25
0

Kıbrıs postası - Nadire BAHADİ

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli ekipler dün radara takılan ve şüpheli olan Osman 88 isimli tekneye operasyon düzenledi. Yenierenköy açıklarındaki 7 metrelik teknede yaşları 18 ile 45 arası değişen toplam 24 Suriyeli mülteci tespit edildi.

Yasadışı olarak onaylanmamış bir limandan KKTC’ye giriş yapmak isterken yakalanan mültecilerin bu gün İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılması bekleniyor.

ERENKÖY BALIKÇI BARINAĞI’NA ÇIKARILDILAR

Yenierenköy Sahil Güvenlik Komutanlığı radarlarından dün sabah saatlerinde Erenköy’ün 4-5 mil açığında Osman 88 isimli şüpheli olarak tespit edildi.

Mülteci teknesi olması ihtimali ile operasyon düzenleyen Sahil Güvenlik ekipleri yaptığı kontrolde söz konusu teknede 24 Suriyeli erkek mülteci tespit etti.

Osman 88 isimli tekne Sahil Güvenlik Komutanlığı teknesi ile Erenköy Balıkçı Barınağı’na çekilirken, 24 mülteci barınakta polise teslim edildi. Önce Yenierenköy Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda soruşturulan mülteciler ardından İskele Polis Karakolu’na götürülerek hücrelere yerleştirildi.

Gemi kaptanının kim olduğu henüz tespit edilemezken, polisin bu yöndeki soruşturması devam ediyor. Suriyeli göçmenlerin KKTC’ye gelerek Güney Kıbrıs’ta bulunan akrabalarının yanına gitmek istediği öğrenilirken, teknenin Mersin’den hareket ettiği ve 24 mültecinin onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye izinsin giriş yapmak için havanın kararmasını bekledikleri edinilen bilgiler arasında.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yalınkaya: "Hükümet Yenierenköy Belediyesi ile ilgili duyarsız kalıyor..."
BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, Yenierenköy Belediyesi'nde yaşanan sorunlar ile ilgili hükümetin duyarsız tavrını sürdürdüğünü söyledi.
Yenierenköy Belediyesi'ne bağlı 12 köy çöplüğe dönüyor
Yenierenköy Belediyesi'nin kapatılıp anahtarını teslim etmesinin ardından belediyeye bağlı köylerde belediye hizmetleri ile ilgili sorunlar başgöstermeye başladı.
Yenierenköy Belediyesi'nde istifaların yerine 10 kişinin atamaları yapıldı
Yenierenköy Belediyesi'nden istifa eden Meclis üyelerinin yerine, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla aynı partiden aday olup en fazla oy alan toplam 10 kişi atandı.