Ana Sayfa >> GİRNE 29 Aralık 2017, Cuma 19:00
Akacan: "Bu ülkeye yapılan bütün yatırım bizimdir"
Ulusal Birlik Partisi, Girne Milletvekili üç nolu adayı Bulut Akacan, ekonominin finansal kaynak ve yatırımlar noktasında atağa kalkması için kısa ve uzun vadeli olmak üzere teşvik ve kolaylıklar sağlanacağını belirterek “Biz yasakların, kotaların değil, teşviklerin partisi olacağız” dedi.
Paylaş  
6
15
6
0

Ulusal Birlik Partisi, Girne Milletvekili üç nolu adayı Bulut Akacan, ekonominin finansal kaynak ve yatırımlar noktasında atağa kalkması için kısa ve uzun vadeli olmak üzere teşvik ve kolaylıklar sağlanacağını belirterek “Biz yasakların, kotaların değil, teşviklerin partisi olacağız” dedi.

‘’BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİ GELİŞTİRMELİYİZ’’

Günümüzde bilişim teknolojilerinin çok önemli hale geldiğine işaret eden Akacan, bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde oturarak, Dünya’nın herhangi bir yerine ticaret yapabileceklerine dikkati çekti. Ülkeler arası online alışverişin mümkün ve kolay olduğunu dile getirerek, ilk önceliğimizin KKTC insanını Dünyayla entegre etmek olacağını vurguladı.

“Ambargo diye bir şey yoktur. Lobicilik ve tanıtım faaliyetleri vardır.” diyen Bulut Akacan, önemli olan bir ülkenin kendini iyi anlatmasının olduğunu, kendini güzel ifade edebilen bir toplumun yurt dışına dönük bir politikayla kolayca ilerleyebileceğini anlattı.

‘’ENERJİ’DE ATILIM’’

Enerji konusunda Türkiye ile kablo bağlantısı projesine dikkat çeken Akacan,

“Türkiye’den gelen suyun ülkemize katkısının çok büyük olduğunu gözönüne alırsak, aynı şekilde Türkiye’den elektrik de geldiğinde tarımsal üretimin artacağı bir gerçektir, bunun ardından Serbest Bölgeler kurarak Mesarya’da kurulacak bir şehirle Dubai gibi serbest bölge kurabilirsiniz. Böylelikle, hem ürettiğimizi o serbest bölge yolu ile bütün dünyaya pazarlarız, hem de Rum tarafını ülkemize çekebiliriz” dedi.

Akacan, kendisi gibi genç ve atılımcı bir sürü genç olan toplumumuzda birlikte çalışması durumunda Kıbrıs Türkü’nün önünde kimsenin duramayacağının önemi üzerinde durdu. UBP’nin istikrarlı bir ilerleyiş içerisinde olduğunu sözlerine ekleyen Akacan, bu istikrarlılığın bir tek UBP’de olduğunu belirtti.

Akacan, gittiği şehirlerde ve köylerde karşılaştığı sevgi dolu ve sıcak karşılaşmalardan mutluluk duyduğunu ve eğer halkımız bana milletvekilliği vizesini layık görürse bu projelerin hayata geçirilmesinde canla başla çalışmak için bu yola baş koyduğunu belirtti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Ozon'un ölüm nedeni kalp krizi...
Girne’de evinde rahatsızlanarak yaşamını yitiren 75 yaşındaki Ayşen Ozon’un ölüm sebebi, kalp yetmezliği olarak açıklandı.
Girne'de yarın 2 saat elektrik yok
Girne bölgesinde, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle yarın 2 saatlik elektrik kesintisi olacak.
Kıbrıs Postası ihbar etti, zeytin ağacı kesim izni olmayan inşaat durduruldu
Kıbrıs Postası, Girne Zeytinlik bölgesinde The Ship Inn Hotel karşısında Yapım İnşaat Şirketi’ne ait konut projesi kapsamında geçen hafta içerisinde başlayan inşaat faaliyetleri kapsamında kesilen zeytin ağaçlarını Gi...