Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Ocak 2018, Cuma 11:59
Akça: "Sn. Anastasiadis içişlerimize müdahale etme hakkını kendinde nerden buluyor?"
Akça:

Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Genel Başkanı Latif Akça yaptığı yazılı açıklamada 7 Ocak 2018 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılan genel seçim sonuçlarının değerlendirdi. Akça açıklamasında Devlet olarak bir seçimin daha demokratik bir şekilde yapıldığını ve dünyada yükselişte olan  milliyetci akımın  KKTC’de  büyük ölçüde sandıklara yansıdığını belirtti.

Paylaş  
10
12
8
1

Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Genel Başkanı Latif Akça yaptığı yazılı açıklamada 7 Ocak 2018 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılan genel seçim sonuçlarının değerlendirdi. Akça açıklamasında Devlet olarak bir seçimin daha demokratik bir şekilde yapıldığını ve dünyada yükselişte olan  milliyetci akımın  KKTC’de  büyük ölçüde sandıklara yansıdığını belirtti.

Seçimlerden sonra Rum Lider Anastasiadis’in yaptığı açıklamaya değinen Akça;

Anastasiadis’in şu anda başkanlık seçimlerinde  çok zor bir duruma düşütüğünü belirterek, KKTC’de yapılan seçim sonuçlarına dışardan müdahale ederek çözüm karşıtlarını iktidara taşımayın mesajı verme gafletinde bulunduğunu görmekteyiz dedi.

Kıbrıs Türk tarafı olarak bizler bugüne kadar Rum tarafında yapılan hiçbir seçime müdahale etmedik ve bu konuda açıklamalar da yapmadık.

Burdan Sn. Anastasiadis’ sesleniyoruz; Sen bizim içişlerimize müdahale etme hakkını kendinde nerden buluyorsun ? Bu güne kadar sizin kendinize göre  nitelediğiniz barış ve veya çözüm yanlıları hükümete geldi de ne oldu ? Ve en önemlisi çözüm yanlısı veya karşıtı diye itham ettiğin KKTC’deki  bütün siyasi partilerimiz üzerinde uzlaştığınız ve müzakere ettiğiniz ortak açıklama metninde Cumhurbaşkanı Akıncı’ya destek vermediler mi ?

Peki siz ve sizing gibi düşünenler Kıbrıs Türk Halkının bu kadar iyiniyetine karşılık çözüme varmak için bir gayret gösterdiniz mi ? dedi.

Akça zor duruma düşen Anastasiadis’in KKTC ‘de algı operasyonları yaptırmaya çalışarak başta UBP ve diğer Devletinden yana olan partileri kötü gösterme gayretlerinin, bunun yanında çözümcüler diye nitelendirdiklerini kurtarıcı olarak görmüş ve çözüm yanlısı bir hükümet kurulacak mesajını verdirip bu algı ile  kendi iç siyasetinde seçimi kazanma çabaları olduğunu net bir şekilde gördüklerini vurguladı.

Akça, “bu konuda KKTC’de bulunan bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyoruz. Seçim bitmiştir Kıbrıs Türk Halkı sandıkta bir karar vermiştir. Halka rağmen  siyaset asla yapılmaz. Siz siyasilere  düşen Kıbrıs Türk Halkını hükümetsiz bırakmamak, kaos havasından kurtarmak ve Devletimizi daha ileriye taşımaktır. Başta Varoluş Liderimiz Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş’ bu önemli haftada saygı ve minnetle anarken bizlere emanet bıraktıkları Devletimizi daha ileriye taşımak için hepbirlikte elbirliği ile mücadele edelim” şeklinde konuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
0
 
0
 
4
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Ocak 2018, Cumartesi
Ali         - Girne
Her canı çekenin dernek açıp beyanatlar verdiği ülkede gazetelerin daha dikkatli olması gerekmez mi? Teşekkürler Kıbrıs Postası.

Dış Basın Birliği'nden Afrika Gazetesi'ne kınama...
Dış Basın Birliği bugün yazılı bir açıklama yaparak, Afrika Gazetesinin yayınlamış olduğu, manşetinde yer alan yorumun Dış Basın Birliği üyeleri tarafından üzüntü ile karşılandığını bildirdi.
Erhürman: "Umudumuz, bölgede yaşanan terörün daha fazla can kaybına yol açmad...
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman kişisel hesabından Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili açıklama yaptı.
Atun: "Zeytin Dalı operasyonu düzenleyen şanlı mehmetçiklerimizi Allah Muzaff...
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.