Ana Sayfa >> AKDOĞAN 11 Mayıs 2017, Perşembe 10:56
Akdoğan Belediyesi "II. Emek Festivali" pazar günü yapılacak
Akdoğan Belediyesi tarafından düzenlenen “II. Emek Festivali” pazar günü saat 09.30’da Kültür Evi açılışıyla başlayacak. Akdoğan Belediye Parkı’nda yer alacak festival saat 22.00’ye kadar sürecek.
Paylaş  
68
70
63
0

Akdoğan Belediyesi tarafından düzenlenen “II. Emek Festivali” pazar günü saat 09.30’da Kültür Evi açılışıyla başlayacak. Akdoğan Belediye Parkı’nda yer alacak festival saat 22.00’ye kadar sürecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katılacağı festivalin amacının, Kıbrıs kültürünün yaşatılmasına katkı koymanın yanında ülke insanının sosyalleşmesine, kaynaşmasına ve üreticinin desteklenmesine katkı sağlamak olduğu kaydedildi.

Telsim sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalin sloganı “Akdoğan sizi bekliyor” olarak belirlendi.

LATİF: “FESTİVALLER BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Belediyeler Birliği'nde basın toplantısı düzenleyen ve festivalle ilgili bilgi veren Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, festival kapsamında gün boyu çeşitli müzik dinletileri, halk dansları gösterileri, sahne gösterileri, Yetenek Sizsiniz Finalisti İlüzyonist Enver Ertaş’ın gösteri sunacağını belirtti.

Latif, Türkiye’de son dönemlerde müzik piyasalarına damgasını vuran Kıbrıslı sanatçılarından Buray konseri ile festivalin sona ereceğini kaydetti.

Festival alanında Kıbrıs kültürünü yansıtan yiyecek, içecek, el işi, kitap ve çiçek gibi ürünlerin satışlarının da gerçekleşeceğini belirten Latif, Akdoğan’da isim yapmış festivallerin yeniden hayata geçirilmesi ve üstüne katkı koyarak geliştirilmesinin hedefleri arasında olduğunu vurguladı.

Latif, “Bölgemiz insanları genel anlamda tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamasından dolayı üretilen ürünlerin pazarlanmasına vesile olan festivaller büyük önem taşımaktadır. Akdoğan Belediyesi olarak Akdoğanlı üreticileri ve bölgemiz üreticilerini desteklemeyi kendimize görev biliyoruz” dedi.

Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, bölge için büyük önem taşıyan festivalin organizasyonuna çok emek verdiklerini de kaydederek tüm halkı festivale davet etti.

TANPINAR: “KIBRIS KÜLTÜRÜNÜN YAŞATILMASINI ÖNEMSİYORUZ”

Telsim Vodafone Grup Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da bu yıl ikincisi yapılacak “Akdoğan Emek Festivali”nde yer almaktan mutluluk duyduklarını, Kıbrıs kültürünün yaşatılması ve tanıtılmasını önemsediklerini belirtti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Akdoğan'da Çocuk Parkı ile Kültür ve Gençlik Merkezi açıldı
Akdoğan Belediyesi, Çocuk Parkı ile Kültür ve Gençlik Merkezi Projelerini eş zamanlı olarak tamamlanıp hizmete açtı.
Akdoğan'da meme kanserinde büyük farkındalık etkinliği
Kanser Hastalarına Yardım Derneği kurulduğu köy olan Akdoğan'da 25. Yılını karşıladı.
Meme kanserinde farkındalık yürüyüşü Akdoğan'da düzenlendi
Meme kanseri farkındalık ayı çerçevesinde “Meme Kanserinde Farkındalık Yürüyüşü”, dün Akdoğan’da düzenlendi.