Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 22 Haziran 2017, Perşembe 11:53
banner

Arter: "Kreşin yeni bir binada tam donanımlı bir şekilde hizmet vermesi hedefindeyiz"

Arter: Kreşin yeni bir binada tam donanımlı bir şekilde hizmet vermesi hedefindeyizGazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, CTP'nin Mağusa'da bulunan kreş binasının kullanılmaz halde olduğunu dile getirdiği eleştirilerine yanıt verdi.
Paylaş  
30
27
31
0

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, CTP'nin Mağusa'da bulunan kreş binasının kullanılmaz halde olduğunu dile getirdiği eleştirilerine yanıt verdi.

Arter, kreş projesinin başka bir binada hizmet vereceğini söyledi.

Arter'in açıklaması şöyle:

“Gazimağusa Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren belediye kreşiyle ilgili CTP Gazimağusa İlçe Yönetim kurulu imzasıyla yapılan basın açıklamasının kamuoyunda yanıltıcı ve yanlış algılamalara sebep olmaması için bu basın açıklamasını yapmayı son derece gerekli görmekteydim.

Söz konusu parti açıklamasında dedikodudan öteye bir değeri olmayan iddialardan çok daha önemlisi geçmişte kreşin ne şartlarda hizmet verdiği göz ardı edilmektedir. Konu açıklamayı yapan CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu’nun başında bulunan eski başkanın 3 yıl önce sorumlu makamda olan biri olarak, geçmişte harabe bir durumda olan binada çocuklara nasıl eğitim verildiğinin izahını yapmamıştır. Çocuklarımızın yatmış olduğu odalarda en az dört, beş defa tavan çökmesi gerçekleştiğini şans eseri hiçbir çocuğumuzun zarar görmediği açıklamada belirtilmemiştir. Buna istinaden 110 öğrenciye hizmet veren okul, yapısal sorunları ve tavan çökmesi sonucunda 2 sınıfı kapatılarak öğrenci sayısı biz göreve geldiğimiz dönem itibarı ile 50’lere düşmüştü.

birçok defa kreş müdiresi tarafından verilen raporlar göz ardı edilerek bina ile ilgili hiçbir girişimde bulunmayan eski yönetim 2011 yılında sadece çatı izolasyonu yapılmıştır. Bu durumda eğitime orada devam etmek olası bir tehlikeye davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir. Eski belediye yönetimi döneminde harabe durumda olan binada çocukların bulunmasının izahını yapmamak sorumluluktan kaçmaktır.

Bizler göreve gelir gelmez çocuklarımızın hayata ilk adımlarını attıkları önemli bir kurum olan kreşin, hem fiziki hem de hijyen koşulları açısından gereken durumda olmadığı için, Maraş MGA’ya taşınmasına karar verdik.  Eski belediye döneminde son derece yıpranmış olan mevcut kreş binasının yenilenmesiyle ilgili bir adım atılmaması nedeniyle geçici çözüm olarak kreşi farklı bir yere taşısak da konuya kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğinin farkındayız ve konu ile ilgili gerekli girişimler yapılmıştır.

Geçmiş belediye yönetiminin peşkeş olayını çok iyi bildiği için bizleri de kendileri gibi görmektedirler. Bunun çok sayıda örneği mevcuttur. Ancak şu bilinmelidir ki, Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu’nun eski binasının bulunduğu nokta için otel yapımıyla ilgili çalışmalarımız vardır ve devam edecektir. Konu ile ilgili nihai kararı verecek olan belediye meclisi ve ihale komisyonu gibi yasal belediye organlarıdır. Herşey yasalar ve kurallar çerçevesinde yapılacaktır. Kreşin yeni bir binada tam donanımlı bir şekilde hizmet vermesi hedefindeyiz ve bu yönde girişimlerimizi sürdürmekteyiz.

Görevde olduğum 3 yıllık sürede çalışmalarımı sivil toplum örgütleriyle işbirliğinde, şeffaf bir şekilde ve belediye meclisiyle uyum içinde sürdürmeye her zaman önem verdim. Bu nedenle yapacağım çalışmalarımı dar çevrelerde değil hem meclis hem de halkın katılımını sağlayarak belediyenin ve halkımın haklarına halel getirmeyecek şekilde yürüttüğümü kamuoyunun bilgisine getirir, saygılarımı sunarım.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KTEZO, Belediye Başkanı Arter'i ziyaret etti
image Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’nı kabul etti. Belediye Başkanı İsmail Arter, Odanın Genel Koordinatörü Hürrem Tulga ve beraberindeki heyetle yaptığı görüşmede belediy...
6. Görneç El Makarnası Festivali, 6 Mayıs Pazar günü yapılıyor
image Görneç Kültür ve Sanat Merkezi’nde yer alacak festival saat 10.00’da başlayacak. Bir günlük festival niteliğindeki etkinlikte, özelde Görneç köyünün kültürü, genelde ise Kıbrıs kültürü öne çıkaracak faaliyetler gerçek...
TKP YG Genel Başkanı Çakıcı Arter'i ziyaret etti
image Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, bugün Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti.