Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 27 Şubat 2017, Pazartesi 15:58
banner

Ataoğlu: "Dünya ülkemizin Sağlık Turizmi olanaklarını tanıdı…"

Ataoğlu: Dünya ülkemizin Sağlık Turizmi olanaklarını tanıdı…KKTC, Ürdün’ün başkenti Amman’da Kraml Abdullah II İbn Al Hüseyin himayesinde, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi tarafından düzenlenen ve Dünya’nın sağlık turizmi haritasının belirlendiği Sağlık Turizmi Forum’unda temsil edildi.
Paylaş  
52
49
52
0

KKTC, Ürdün’ün başkenti Amman’da Kraml Abdullah II İbn Al Hüseyin himayesinde, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi tarafından düzenlenen ve Dünya’nın sağlık turizmi haritasının belirlendiği Sağlık Turizmi Forum’unda temsil edildi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 25-27 Şubat tarihleri arasında Ürdünün Başkenti Amman'da gerçekleştirilen ve aralarında Ürdün, Cezayir, Azerbaycan, Belçika, Kanada, Çin, Mısır, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İtalya, Türkiye, Katar, Romanya, Singapur, İspanya, Ukrayna, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri’nin de bulunduğu toplam 42 ülkeden 500’den fazla delegenin katıldığı Dünya Sağlık Turizmi Forumu’nda KKTC'yi Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan’ın temsil ettiği bildirildi.
DÜNYA’NIN SAĞLIK TURİZMİ HARİTASI BELİRLENDİ…

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu’na katkılarından ötürü plaket de takdim edilen Forma, pek çok ülkeden bakanlık, hükümet temsilcisi ile elçilerin yanısıra, hastane, tıbbi hizmet sağlayıcısı, sağlık ve akreditasyon kuruluşu, sigorta, havayolu, acente, otel, sağlıklı yaşam tesisi, tıbbi cihaz üreticisi ile eczacılar ve turizm profesyonellerinin katıldığına yer verilen açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ın Dünya sağlık turizmi haritasının belirlendiği uluslararası bir organizasyonda rol almasının ülke tanıtımı açısından önemli bir adım olduğuna vurgu yapıldı.
ÜRDÜN BAŞBAKANI VE BAKANLAR ATAOĞLU İLE BİRARAYA GELDİ…

Ürdün Başbakanı Hani Mulqi, Prenses Ghaida Talal, Prenses Dina Mired, Sağlık ve Turizm Bakanları yanısıra Dünya Sağlık Turizmi Kurucu Başkanı Emin Çakmak ile Başkan Fawzi Al-Hammouri’nin Kuzey Kıbrıs Standını ziyaret ederek Ataoğlu ile biraraya geldiği bildirilen açıklamada, işbirliği olanaklarının geliştirilmesi için atılabilecek adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunulduğuna yer verildi.

SAĞLIK TURİZMİ OLANAKLARIMIZ TANITILDI…

Ataoğlu yaptığı açıklamada “form kapsamında, Sağlık Turizmi’ne yön veren baş rol oyuncuları ile biraraya gelerek, ülkemizin coğrafi konumunu, tarihi, turistik ve insani özellikleri yanısıra, Yakın Doğu ve Girne Üniversiteleri Hastaneleri başta olmak üzere, konforlu özel hastanelerimizi, tüp bebek merkezlerimizi, son teknoloji tıbbi cihazlarımızı, güncel bilgi kullanan uzman hekimlerimizi, uluslararası akreditasyonlarımızı, otellerimizin medikal masaj, spa uygulamalarını ve yaşlı-engelli turizminde sahip olduğumuz potansiyelimizle birleştirdiğimiz fiyat avantajlarımızı etkili bir şekilde tanıtma fırsatı bulduk. Bu fırsatın yaratılmasında Dünya Sağlık Turizmi Kurucu Başkanı Emin Çakmak’a ülkem adına teşekkür ederim” dedi.
SAVAŞAN: DÜNYA SAĞLIK TURİZMİ YOL HARİTASININ HAZIRLANMASINA KATKI KOYDUK…

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan’ın da Sağlık Turizmi’nde Küresleşme oturumuna katıldığı bildirilen açıklamada, Savaşan’ın Sağlık Turizmi pazarının her geçen gün büyüdüğünü ve bu alanın elliden fazla ülkede büyük ilgi görerek desteklendiğini söylediğine yer verildi. Savaşan’ın oturuma katılan delegelerle birlikte, küresel sağlık turizmi hedefleri, mevzuatlar, akreditasyon, eğitim ve araştırma, sağlık seyahatinin kapsamının genişletilmesi, pazarlama ve markalaşma, etik gibi konular başta olmak üzere pek çok konuyu tartıştıklarını ve Sağlık Turizmi’nin geleceğine yön verildiğini söylediği ifade edildi.

B2B TOPLANTILARDA KUZEY KIBRIS BÜYÜK İLGİ GÖRD܅

Açıklamada son olarak forma katılan ülke temsilcileri ve alım heyetlerinin katıldığı B2B toplantılarda Kuzey Kıbrıs’ın büyük ilgi gördüğüne de yer verilerek, yeni yeni anlaşmalara da imza atıldığı belirtildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Ataoğlu: "Amacımız otel doluluklarımızı yüzde doksanlara ulaştırmak"
image Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nin düzenlediği 2018 Turizm sezonu açılış kokteyline katıldı.
Kültürel Miras Teknik Komitesi yeni projeleri hakkında bilgi verecek
image İki toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilecek yeni kültürel mirası koruma projeleri ve faaliyetleri hakkında, cumartesi Uluslararası Anıtlar Günü vesilesiyle Gazimağusa’da düz...
Rus turistlerin gözdesi Kıbrıs, Türkiye ve İspanya
image Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusların mayıs ayındaki tatiller için seçtiği güzergâhlar arasında Türkiye, Kıbrıs ve İspanya’nın lider konumda olduğunu söyledi.