Ana Sayfa >> LEFKE 30 Haziran 2017, Cuma 13:04
Atun: "Ülkenin her köşesinde üretim yapılmalı"
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Lefke’de faaliyet gösteren Yeşil Lefke Yağ ve Zeytin Üretim Tesislerini ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı.
Paylaş  
15
17
12
0

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Lefke’de faaliyet gösteren Yeşil Lefke Yağ ve Zeytin Üretim Tesislerini ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı.

Bakanlık Basın Bürosundan verilen bilgiye göre Lefke’de bulunan Yeşil Lefke Yağ ve Zeytin Üretim Tesislerini ziyaret Atun, ülkenin her köşesinde üretim yapan tesislerin hızla yükselmeye başladığını bununda sürdürebilir bir ekonomi için son derece önemli olduğunu söyledi.

Yeşil Lefke Ticaret Ltd. şirket Direktörlerinden Ülfet Sezey, kaliteli ve düzgün üretim yapan firmaları kaçak ve merdiven altı imalatın baltaladığını ifade etti. Tesis etrafında 7 bin civarında zeytin ağacı yetiştirdiklerini anlatan Sezey, diğer firmalara da üretim yaptıklarını anlattı. İngiltere pazarına girmeyi hedeflediklerini anlatan Sezey bu konuda bakan Atun’dan destek istediklerini ifade etti.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’da ziyarette yaptığı konuşmada ülkenin her köşesinde bir tesisin ya yapılmakta olduğunu yâda yapılmış olduğunu görmekten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Atun, sürdürülebilir ekonomi için üretimin şart olduğunu, bu noktada üretim yapacak olan özel sektördeki teşebbüslerin desteklenmesi gerektiğini, hükümet olarak son dönemde KOBİGEM üzerinden kredi ve hibe programları ile özel sektördeki teşebbüslerin desteklendiğini söyledi.

Bakan Atun, Ticaret Dairesine talimat verdiğini ve kaliteli ve düzgün üretim yapmayan firmaların ve kaçak ve merdiven altı imalatlarının daha sık denetleneceğini söyledi.  Vatandaşın sağlığının yanı sıra haksız rekabetinde önüne geçilmesi içinde denetimlerin daha da sıklaştırılacağını söyledi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

LAÜ yeni kayıt yapan öğrenciler için "Oryantasyon Günleri" kapsamında tanıtım...
Lefke Avrupa Üniversitesi’ne (LAÜ) yeni kayıt yapan öğrenciler için Telsim sponsorluğunda düzenlenen 2017-2018 Akademik Yılı Oryantasyon Günleri Lefke ve bölgesine düzenlenen geziler ile devam ediyor.
LAÜ öğrencileri uyum süreci seminerlerinde bilgilendirildi
Lefke Avrupa Üniversitesi oryantasyon günleri çerçevesinde yeni öğrencilere “Adaptasyon” konulu seminer düzenlendi.
Kaya: "Sınav tüzüğü 10 yıldır çıkarılmadı, belediyeler personel istihdam edem...
Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, 47/2010 sayılı yasaya tabi çalışanların sosyal hakları, barem ve diğer haklarını adil, demokratik, açık ve şeffaf bir şekilde ele aldıklarını belirterek, bunu yaparken hiçbir gayrı ya...