Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 3 Ocak 2018, Çarşamba 12:24
banner

Aziz Nesin'den üst komşuya mektup: "Büyük bir icat üzerinde çalıştığınızı tahmin ettiğimden…"

Aziz Nesin'den üst komşuya mektup: Büyük bir icat üzerinde çalıştığınızı tahmin ettiğimden…Dünyaca ünlü yazar Aziz Nesin’in üst komşusuna yıllar önce yazdığı mektup sosyal medyada büyük ilgi topladı.
Paylaş  
14
12
10
0

KIBRIS POSTASI

Sosyal medyada bir hukukçu grubunda, Av. Yankı Büyüksezer’in dedesine hitaben Aziz Nesin’in yazdığı mektubu  ve hikayesini paylaşması büyük ilgi topladı.

Av. Büyüksezer, dedesinin teknik makine ressamı olduğunu ve yıllarca Haliç Tersanesi’nde çalıştığını aktararak, bir Pazar günü balkonda tamirat yapmak isterken Aziz Nesin’le yaşanan olay ve ardından yazılan mektubu paylaştı.

İşte Aziz Nesin'in ironi ve nezaket dolu mektubu:

“Yine o meşhur balkonunda bir şeyler tamir etmek istemiş bir pazar günü, ve yine yaptığı gürültüyü pek umursamamış. Alt komşu da Aziz Nesin... Yeni gördüm bu mektubu, kitap annemdeymiş. Aziz Nesin, pazar pazar gürültü yapan dedeme döşemiş mektubu...” diyerek yaşananları aktaran Av. Büyüksezer, Nesin’in mektupla birlikte bir adet imzalı kitabını da dedesine hediye ettiğini belirtti.

İşte nezaket, ironi ve zeka dolu bir Aziz Nesin mektubu… "Sevgili Kazım Bey’ciğim, Hiç grev yapmadan, Pazar günleri bile çalışan, apartmanın ikinci katındaki fabrikanızdan dolayı sizi candan kutlarım. Büyük bir icat üzerinde çalıştığınızı tahmin ettiğimden, bu saate kadar kıyıp da fabrikanızın çalışmasını engellemek istemedim.

Ama böyle giderse, her zaman faal olan fabrikanızın altında çalışıp para kazanamayacağımdan, bizim aileyi de geçindirmek size düşecek. Çok uzun zamandan beri fabrikanız çalıştığına göre, bir büyük gemiyi parça parça yapmakta olduğunuzu tahmin ediyorum.

Herhalde parçaları birleştirip gemiyi yapınca hepimizi şaşırtacaksınız. Artık bugün akşam olmak üzere. Acaba Fabrikanızı bir iki saat paydos edip, biraz benim çalışmama müsaade eder misiniz? Bu iyiliği bir yazardan esirgemeyeceğinizi düşünerek, size hürmet olarak imzalı bir ktabımı gönderiyorum. En iyi komşuluk duygularımla.

Aziz Nesin."


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
10
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner