Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Temmuz 2017, Pazar 14:03
banner

"Bağımsızlık yolu Omorfo Bölge Örgütü" oluşturuldu

Bağımsızlık yolu Omorfo Bölge Örgütü oluşturulduBağımsızlık Yolu bugün Güzelyurt’ta yaptığı kurultayla “Omorfo Bölge Komitesi”ni oluşturdu
Paylaş  
15
22
15
0

Bağımsızlık Yolu bugün Güzelyurt’ta yaptığı kurultayla “Omorfo Bölge Komitesi”ni oluşturdu.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamaya göre kurultayda ilk olarak Hüsniye Seherlioğlu, Celal Özkızan ve Koray Gürkaya’dan divan oluşturuldu.

Ardından sırasıyla Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancoğlu, “Omorfo Birimi”nin bağlı bulunduğu Lefkoşa Bölge Sorumlusu Mustafa Keleşzade ve “Omorfo Birimi” Sorumlusu Celal Özkızan konuşma yaptı.

Konuşmaların sonrasında adaylıklar açıklanarak, “Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Komitesi”ne oy birliğiyle Günay Seheroğlu, Kristina Nikitina ve Ahmet Arkın seçildi.

Kurultayda yapılan konuşmalarda mücadeleyi “yükseltmenin” ve örgütlenmenin önemine değinilerek, Aplıç Kapısı’nın açılması, yerel seçimlerde solun ortak bir aday çıkarması, CMC’nin yarattığı ekolojik tahribatın temizlenmesi ve özel sektörde sendikalaşma ihtiyacının altı çizildi.

Kurultay, “Omorfo Bölge Komitesi”ne seçilen üyelerin konuşmaları ve bölge üyelerinin dilek ve temennilerini sunmasının ardından tamamlandı.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Civelek: "Din kültürü ve ahlâk bilgisi kimsenin inisiyatifine bırakılmayacak ...
image Karadeniz Kültür Derneği ülkede sirkat, gasp, darp, taciz, ensest, madde bağımlılığı ve ırkçılığın sıradan olaylar haline geldiğini ve bunun çözüm yolunun eğitimden geçtiğini savundu.
Erhürman: "Seçim tarihi, büyük ihtimalle 24 Haziran 2018 olacak"
image Başbakan Tufan Erhürman haftalık basın toplantısında açıklama yapıyor.
Ticaret Odası Ankara temaslarına devam ediyor...
image Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti, Perşembe ve Cuma günleri Ankara’da yoğun temas ve çalışmalar yaptı.