Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Ağustos 2017, Cumartesi 13:57
banner

Bağımzılık İttifak: "Yurttaşların plajlara girişlerinin engellenmesi kabul edilemez"

Bağımzılık İttifak: Yurttaşların plajlara girişlerinin engellenmesi kabul edilemezBağımzılık İttifakı bugün bir açıklama yaparak, yurttaşların yasal haklarına rağmen plajlara girişlerinin engellenmesinin kabul edilemeyeceğini vurguladı.
Paylaş  
37
27
30
0

Bağımzılık İttifakı'nın açıklaması şöyle:

"Plajlarda alınan fahiş ücretler 26/93 sayılı “Plajların Kullanım ve Denetim Yasası” na aykırı olması ve yasa dışı ücret ve tahsilatı ile yurttaşların “Plajlara Girişlerinin ve özgürlüğünün  plaj işletmeciler tarafından engellenmesi halkın devlete ve siyasilere olan güveni sarsmaktadır.

Kıbrıs Türk halkının en temel anayasal ve yasal haklarının devlet güvencesi altında bile korunamayacağı açıkca görülmektedir. “Bizzat Sahip Çıkmadıkça Yurttaşların Haklarını Hiç Kimsenin Koruyamayacağı” bu ortamda yurttaşlara Devletin güven ve itibarının iade etmesi için İttfakımız hükümete görev çağrısı yapmaktadır.

Bugüne kadar uygulanmayan 26/1993 sayılı Plajların Kullanım ve Denetim Yasasının  uygulanması ve  yurttaşların mağdur edilmemesi için Ombusman’ın iki kez KKTC. Meclis Başkanlığına bildirmiş ve dağıtımı da Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı ile yerel makamlara yaptığı bu uyarıların bugüne kadar dikkate alınmadığı görülmektedir.

Bir ada ülkesinde yurttaşların yasal haklarına rağmen plajlara girişlerinin engellenmesinin kabul edilemeyeceğini İttifakımız önemle vurgulamakta olup bu yasannın ya  uygulanması ya da gerekli yasal düzenlemeler yapılarak yurttaşlar ile plaj ve turizm işletmecileri arasında ihtilaf yaratılmasına ve sosyal patlamaların önlenmesi için hükümeti uyarmaktadır." 

HASAN Y. IŞIK

KKTC. İNSAN HAKLARI DERNEĞİ, 

BAĞIMSIZLIK İTTİFAKI 33 BAĞIMSIZ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ

KONSEY BAŞKANI..    
       

AHMET YILDIRIM

TÜKETİCİLER İÇİN KALİTELİ YAŞAM  DERNEĞİ BAŞKANI 

KONSEY BAŞKANLIK SEKRETERİ


Dr. ÖZTEKİN ÖZTEKİNER

GENEL  BAŞKAN

KIBRIS TÜRK ZARAR  GÖRMÜŞ GÜNEYLİ GÖÇMENLER DERNEĞİ.

KONSEY BAŞKANLIK SEKRETERİ


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Baybars: "Cezaevine müdahale ettiğim doğrudur"
image İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda cezaevinde, olaya karışan 6 mahkuma verilen idari hücre cezasına İçişleri Bakanı olarak müdahale ettiğinin doğru olduğunu belirtti.
"Barış Gücü bugün 44. yıldönümü olan faşist Yunan darbesini değil engellemek,...
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Barış Gücü bugün 44. yıldönümü olan faşist Yunan darbesini değil engellemek, sadece seyretti” dedi.
Güney'den çalınan köpekler Kuzey'de bulundu
image Güney Kıbrıs'tan çalındığı tespit edilen 3 adet safkan av köpeği Fırat Gazioğlu'na ait çiftlikte bulundu. Polis soruşturma başlattı.