Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 16 Mart 2017, Perşembe 13:47
banner

Bahçesindeki hurmayı izinsiz ve habersiz kestiler

Bahçesindeki hurmayı izinsiz ve habersiz kestilerGönyeli Yenikent bölgesinde oturan Hüseyin Özsoy isimli bir vatandaş, akşam işten evine döndüğünde evinin bahçesindeki hurma ağacının orta yerden kesildiğini gördü. Belediye konudan habersiz ancak komşulara göre bölgede en son Elektrik Kurumu’nun araçları göründü… Sosyal medya hesabından sitem eden vatandaş, gerekli olsa da habersiz yapılan işlemden rahatsız…
Paylaş  
66
99
64
0

Gönyeli Yenikent bölgesinde oturan Hüseyin Özsoy isimli bir vatandaş, akşam işten evine döndüğünde evinin bahçesindeki hurma ağacının orta yerden kesildiğini gördü. Belediye konudan habersiz ancak komşulara göre bölgede en son Elektrik Kurumu’nun araçları göründü… Sosyal medya hesabından sitem eden vatandaş, gerekli olsa da habersiz yapılan işlemden rahatsız…

Gönyeli Yenikent bölgesinde oturan Hüseyin Özsoy isimli bir vatandaş, akşam işten evine döndüğünde evinin bahçesindeki hurma ağacının orta yerden kesildiğini gördü. Evinin bahçesine izinsiz ve habersiz girilerek yapılan ağaç kesme işlemi ile ilgili, belediyeye danışan vatandaş, belediyenin o bölgede böyle bir kesim yapmadığını öğrendi.

Komşuların, bölgede Elektrik Kurumu’nun ekiplerini gördüklerini ancak kesim işlemini kimin yaptığını kanıtlayacak bir görüntünün olmadığını belirten Hüseyin Özsoy, konuyu kendisine ait sosyal medya hesabından üzüntü ile paylaştı.

Vatandaş, “Bunu yapan kurum hiç mi vicdanınız yok? Hangi hakla evimin bahçesinde izinsiz girip yıllardır büyüttüğüm ağacımı katlettiniz? Bu budamak değil; katletmektir… Yazıklar olsun!” yorumu yaparak, fotoğrafları ile paylaştığı ağacından kesilen dalın da evin kapısına atılmasına kızarken; paylaşımının altında çok sayıda da tepki yorumları yapıldı.

KALYONCU: “SEN GİT ELEKTRİK HATLARININ TAM DA ALTINA HURMA DİK, SONRA DA ‘KESTİLER’ DİYE YAYGARAYI BAS”

Yapılan yorumların birinde Elektrik Kurumu’nun Basın Sözcüsü Tuluy Kalyoncu’nunki ise dikkat çekti. Kalyoncu, yaptığı yorumda, “Sen git elektrik hatlarının tam da altına hurma dik, sonra da kestiler diye yaygarayı bas. Herhangi bir ağaç da değil tellerden uzak tutacak şekilde budama yapılsın” diyerek, Hüseyin Özsoy’un yorumuna ilginç bir şekilde tepki koydu.

Hüseyin Özsoy, paylaşımının altına yaptığı açıklamasında, evinin bahçesindeki ağacın kesilmesi veya budanması gerekiyorsa kendisine önceden bir bildirim yapılması gerektiğini savunurken, ne bildirim yapıldığını ne de evinin bahçesine girilirken izin alındığını belirterek, duruma isyan etti ve söz konusu işlemi her kim yaptıysa “Yazıklar olsun” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
2
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Benli: "Gönyeli yüksek hizmet kalitesi için net!"
image Gönyeli’de düzenlenen şölende konuşan Ahmet Yalçın Benli, “Gönyeli aşkımızdır, bu kente hizmet aşkımızdır” diyerek, kentin yüksek hizmet kalitesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
HP Gönyeli Meclis Üyesi Adayı Şahan: "Birincil hedefimiz çalışan belediyeler ...
image Halkın Partisi Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Gönyeli Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Servet Şahan, Belediye Meclis Üyeliği’nin önemini vurgulayarak herkesin ortak bir paydada buluşacağı işlerin sisteme dahil edil...
Çırakoğlu: "Gönyeli'de kent ekonomisi korunmalı ve geliştirilmeli"
image Halkın Partisi Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ali Çırakoğlu, yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.