Ana Sayfa >> İSKELE 24 Mart 2017, Cuma 15:25
Bakan Dürüst: "Taşımacılık, eğitim ve turizm politikalarını destekleyecek en önemli sektördür"
Bakan Dürüst: Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, İskele Bölgesi taşımacılık sektörünün durumunu, yaşanan sorunları ve sektörün daha da ileriye gidebilmesi için neler yapılması gerektiği konuları görüşmek amacıyla, İskele bölgesinde faaliyet gösteren taşımacılık sektörü temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Paylaş  
42
47
42
0

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, İskele Bölgesi taşımacılık sektörünün durumunu, yaşanan sorunları ve sektörün daha da ileriye gidebilmesi için neler yapılması gerektiği konuları görüşmek amacıyla, İskele bölgesinde faaliyet gösteren taşımacılık sektörü temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Bakanlık Müdürü Salih Canseç, Bakanlık Özel Kalem Müdürü Rezan Özveri, Trafik Dairesi Müdürü Nazmiye Çelebi, Plan Proje Müdürü Şifa Soğukpınar’ın Bakan Dürüst’e eşlik ettiği toplantıya Ulusal Birlik Partisi İskele İlçe Başkanı Osman Kırşan ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün, İskele bölgesi taşımacılık sektörü temsilcileri ile bir araya geldiği kahvaltı öncesinde açılış konuşmasını yapan Trafik Dairesi Müdürü Nazmiye Çelebi, İskele Bölgesi’ndeki taşımacılık sektörünün durumunu ve yaşanan sorun ve eksiklikleri görüşmek için böylesi bir organizasyonun gerçekleştirildiğini belirterek, katılıma yoğun ilgi gösteren sektör temsilcilerine teşekkür etti.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) İskele İlçe Başkanı Osman Kırşan da yaptığı kısa konuşmasında, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün, sektör temsilcilerinin sorunlarını bire bir dinlemek ve sektörün önünü açabilmek adına gerçekleştirmiş oldukları böylesi anlamlı toplantının verimli geçeceğine olan inancının yanında, heyecan duyduklarını söyledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst de, İskele bölgesi taşımacılık sektörü temsilcilerine yönelik olarak yaptığı konuşmasında, sektörün daha da gelişebilmesi, var olan sorunların kalıcı çözümü için karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak amacı ile böylesi bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirterek, katılımın yoğunluğunun, kendilerini heyecanlandırdığının altını çizdi.

“Elbette eksikliklerimiz vardır. Gelişimin ve değişimin yaşandığı yerde muhakkak ki bazı eksiklerin olması da kaçınılmazdır” diyen Bakan Dürüst, KKTC’yi bir eğitim adası bir turizm adası yapma planlarının artık tuttuğunu bundan sonraki adımın da, bu sektörleri destekleyen diğer sektörlerin de çağa uygun bir hale getirmek olduğunun altını çizdi.

“Eğitim ve Turizm politikalarını desteklemek için, tarım gerekli, kara, deniz ve hava taşımacılığı gerekir” diyen Bakan Dürüst, Eğitim ve Turizm sektörlerini desteklemek için ulaşım politikalarının ortaya konmasının şart olduğunu, ulaşım, tarım ve sağlık sektörlerinin geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Değişen ve gelişen eğitim ve turizm sektörlerine karşın, KKTC’nin ulaştırma alanındaki politikalarının yetersiz kaldığı gerçeğini kabul ettiklerini belirten Bakan Dürüst, “Bakanlık olarak bu gerçek karşısında, ulaştırma alanındaki politikalarımızı geliştirmek ve değiştirmek, çağa uygun, kalıcı bir sistem yaratmak hedefiyle ortaya Taşımacılık Mastır Planı koymuş bulunmaktayız” dedi.

Bakan Dürüst, sistemin çağa uyum sağlayacak bir noktaya gelebilmesi, hem sektör içerisinde olanları hem de bu sektörden hizmet alanları memnun edecek bir yapıya kavuşturmak hedeflerinde olduklarını dile getirerek, böylesi toplantılarla, sektör temsilcilerinden teknik ve manevi destek talebinde bulunduklarını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, bir önceki hafta Gazimağusa’daki taşımacılık sektörü temsilcileri ile bir araya geldiklerini, bugün İskele yarın da diğer bölgelerdeki temsilcilerle bir araya geleceklerini belirterek, “kalıcı ve hakkaniyet çerçevesinde bir sistem yaratmak için, sektörün içerisinde olanların görüşleri bizler için değerlidir. Sizlerin önerileri ve görüşleri, ulaşmak istediğimiz hedefe bizleri en doğru şekilde götürebilecek önemli bir etkendir” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

İskele bölgesinde yarın elektrik kesintisi yapılacak
Elektrik şebekesinde yapılacak çalışmalardan dolayı yarın Karpaz ve İskele’deki bazı bölgelerde elektrik kesintisi yapılacak.
Tepkisini asfalttaki çukura çiçek ekerek gösterdi
Ziyamet köyünün uzun yıllardan beri tamir edilmeyen asfalt yol vatandaşı bezdirdi. Ziyametli Adem Menekşe isimli vatandaş ilginç bir protestoya başvurup asfalt yoldaki çukura çiçek ekti.
Camisiz kalan tek Türk köyü Kurtuluş'a hayırsever vatandaş tarafından cami ya...
İskele bölgesine bağlı Kurtuluş köyü yıllardır hasretini duyduğu camisine kavuşuyor. Kurtuluş Muhtarı Yakup Aksüt yıllardır köye cami yapılması için çalmadık kapı bırakmazken, aslen Kurtuluşlu olup Girne’de ikamet ede...