Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 10 Ocak 2018, Çarşamba 11:29
banner

Barış İlkokulu'nda 'öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği' iddiaları araştırılıyor…

Barış İlkokulu'nda 'öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği' iddiaları araştırılıyor…Kıbrıs Postası’na konuşan Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı İley Fedai Taşkın, Barış İlkokulu’nda görev yapan öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği yönünde iddiaların Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştığını belirterek, konu ile ilgili araştırmanın Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu tarafından başlatıldığını kaydetti.
Paylaş  
15
21
15
0

KIBRIS POSTASI - Cansu Yarışan
  • Kıbrıs Postası’na konuşan Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı İley Fedai Taşkın, Barış İlkokulu’nda görev yapan öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği yönünde iddiaların Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştığını belirterek, konu ile ilgili araştırmanın Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu tarafından başlatıldığını kaydetti.
  • Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, Barış İlkokulu’nda bir öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği iddiası hakkında sendikaya bilgi verildiğini belirterek, konunun araştırılması ve gereğinin yapılmasının Eğitim Bakanlığı’nın görevi olduğu kaydederek, “Her türlü şiddete karşıyız, kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Güzelyurt’ta bulunan Barış İlkokulu’nda bir öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği gerekçesi ile öğrenci velileri tarafından şikâyet edildiği iddiası üzerine, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil ve Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı İley Fedai Taşkın konu hakkında Kıbrıs Postası’na açıklamada bulundu.

TAŞKIN: “OLAYLA İLGİLİ ARAŞTIRMA BAŞLATILDI”

Kıbrıs Postası’na konuşan Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı İley Fedai Taşkın, Barış İlkokulu’nda görev yapan öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği yönünde iddiaların Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştığını belirterek, konu ile ilgili araştırmanın Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu tarafından başlatıldığını kaydetti.

“ÖĞRETMENLER YASASI KAPSAMINDA GEREĞİ YAPILACAK”

Araştırmanın sonuçlanmasının ardından olayla ilgili gereğinin yapılacağını ifade eden Taşkın, “Öğretmenler Yasası kapsamında, olayla ilgili gerekli araştırma yapılmasının ardından ne gerekiyorsa yapılacak. Ancak şu anda kesin bir şey söylemek doğru değil” şeklinde konuştu.

ELCİL: “HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞIYIZ…EĞİTİM BAKANLIĞI ARAŞTIRMALI…”

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, Barış İlkokulu’nda bir öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği iddiası hakkında sendikaya bilgi verildiğini belirterek, konunun araştırılması ve gereğinin yapılmasının Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevi olduğu kaydederek, “Her türlü şiddete karşıyız, kabul edilemez” şeklinde konuştu.

“ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİLERİNE SINIF İÇERİSİNDE BİR ŞEYLER FIRLATTIĞI YÖNÜNDE İDDİALAR VAR”

Olay detayları hakkında bilgi sahibi olmadığını ifade eden Elcil, sendikanın öğrenci velileri tarafından arandığını ve kendisinin de Barış İlkokulu Müdiresiyle konu hakkında konuşarak bilgi aldığını belirterek, şöyle konuştu:

“Olayı detaylı olarak bilmiyorum. Öğrenci velileri beni bugün arayarak durumu anlattı, 15 öğrenci velisi şikâyette bulundu. Ben de okulun müdiresiyle konuştum. Bir öğretmenin öğrencilerine sınıf içerisinde bir şeyler fırlatarak şiddet gösterdiği yönünde iddialar var. Ancak bu iddiaların ne kadarının doğruyu yansıttığının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından araştırılması gerekiyor”

“OLAYIN DETAYI ÖĞRENİLMEDEN YORUM YAPMAK VEYA TEPKİ GÖSTERMEK DOĞRU DEĞİL”

Öğretmenin öğrencilere şiddet gösterdiği iddialarının araştırılarak olayın aydınlatılması gerektiğini belirten Elcil, şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu dile getirerek, “Söz konusu öğretmen arkadaşımız geçici öğretmen statüsünde. Sendikamıza üye değil. Ancak üye olup olmaması durumu değiştirmiyor. Biz Öğretmenler Sendikası olarak, okullardaki şiddet olaylarının her zaman karşısındayız. Ancak olayın detayı öğrenilmeden yorum yapmak veya tepki göstermek doğru değil” şeklinde konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner