Ana Sayfa >> GÖNYELİ 23 Ekim 2016, Pazar 11:24

'Bisikletli Gönyeli' için 500 bisiklet ihalesi tamam

'Bisikletli Gönyeli' için 500 bisiklet ihalesi tamamGönyeli Belediyesi ‘Bisikletli Gönyeli’ kampanyası çerçevesinde ilk etapta 500 adet bisikletin kentle buluşması için ihale sürecini tamamladı.
Paylaş  
82
159
67
0

Tümü 2 yıl garantili ve Avrupa standartlarında CE belgeli bisikletler için Gönyeli Belediye Meclisi ihale sürecine yönelik kararını verdi.

Belediye’den yapılan açıklamaya göre, ihale sonucunda 200 adet çocuk bisikleti Ercem Akcan Bisiklet Ltd. tarafından 30 Kasım tarihinde Gönyeli Belediyesi’ne teslim edilecek.

300 adet yetişkin bisikleti için ise ihaleyi Pinetex Manufacturing Ltd. kazandı. Bu bisikletlerin yeni yılın ilk ayı içerisinde Gönyeli Belediyesi’ne teslim edilmesi hedefleniyor.

“Engelsiz Kent Gönyeli’de ne hizmet varsa, daha iyisini yapacağız, Gönyeli’yi daha ileriye taşıyacağız” diyen Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli,  Avrupa kentlerinde olduğu gibi bisiklet kullanım alışkanlığı ve kültürünü yeniden yeşertmekte kararlı olduklarını vurguladı.

Benli, “İhale sürecinin tamamlanması ile birlikte, Gönyeli halkını çok uygun şartlarda bisikletle buluşturmak için geri sayım başladı. Gönyeli’mizde her çocuğun en büyük, her büyüğün en çocuk hayali bisikletle, dönüşüm sürecek” şeklinde konuştu.

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli, bisikletin diğer sosyal etkinlikler gibi insanların kaynaşmasında bir vesile olduğunu bunun yanı sıra bisikletin sosyal yönlerde özgüven oluşmasına neden olduğunu belirtti.

Benli, bisiklet süren bireylerin sağlıklı bir vücut yapısına sahip olduğunu kaydederek bir kentte bisiklet kullanımının faydalarından da bahsetti ve "Bisiklet trafikte daha az yük demektir. Bisiklet bilincini aşılamak adına çalışmalarımız devam edecek" dedi

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, bisiklet kültürüne yönelik düzenledikleri kursların yoğun ilgi gördüğüne de dikkat çekerek, “Bir yandan eğitim süreçleri ile kentimizde güvenli bisiklet kullanımını teşvik ediyor, diğer yandan bisiklet yolu projelerimizi cadde dönüşümlerinin odağına alıyoruz” dedi.

"Bisikletli Gönyeli Kursu"nu tamamlayan çocuklara bisiklet hediye ettiklerini de anımsatan Ahmet Benli, ülkenin ilk ayrık bisiklet yollarının şu an için Gönyeli’de oluşmaya başladığını da sözlerine ekledi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Tabiplerden Gönyeli Belediyesi'ne "Çevre Dostu Kent" olma ödülü
Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle her yıl verdiği kurumsal ‘çevre dostu kent’ olma ödülünü bu yıl Gönyeli Belediyesine layık gördü.
EL-SEN görev şehitini anıyor
Görevi başında şehit düşen Nazım Tatlıcı yarın saat 10:00 da Gönyeli’de kabri başında anılacak.
Gönyeli'de "bahar temizliği" başladı...
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, ülkedeki en kapsamlı temizlik kampanyasının her yıl Gönyeli’de tekrarlandığını belirtti.