Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 1 Temmuz 2017, Cumartesi 15:10
Bugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramı.. Girne ve Gazimağusa'da törenler düzenlendi
Bugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı. Gün nedeniyle Girne ve Gazimağusa’da törenler düzenlendi.
Paylaş  
6
9
7
0

Bugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı. Gün nedeniyle Girne ve Gazimağusa’da törenler düzenlendi.

Törenlerde yapılan konuşmalarda, Kıbrıs Türk Denizciliği’nin ambargo ve engellemelere rağmen önemli gelişmeler kaydettiği vurgulandı.

Girne’de Atatürk Anıtı önünde yer alan tören, anıta çelenklerin konulması ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Sahil Güvenlik Karargahı Hizmet Bölük Komutanı Deniz Yüzbaşı Fevzi Fırat Erbil, Kabotaj Kanunu’nun Kurtuluş Şavaşı’nın denizlerde kazanılan zaferi olduğunu vurguladı.

Kıbrıs Türk Denizciliği’nin ambargo ve engellemelere rağmen önemli gelişmeler kaydettiğini belirten Yüzbaşı Erbil, KKTC’nin deniz ticareti, deniz taşımacılığı, gemilere yapacağı liman hizmetleri ve yat turizm işletmeciliği girişimleriyle, ekonomisini daha güçlü bir yapıya kavuşturacağını ifade etti.

Tören bir öğrencinin şiiri okumasıyla sona erdi.

GAZİMAĞUSA’DA DA TÖREN DÜZENLENDİ

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Gazimağusa’da bugün düzenlenen törenle kutlandı.

Zafer Anıtı’na saat 09.00’da yapılan tören, protokol sırasına göre çelenklerin anıta konmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Gazimağusa Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’ndan Deniz Teğmen Ufuk Salman törende yaptığı konuşmada, Kabotajın deniz ve denizciliğe gönül verenlerin bayramı olduğunu söyledi.

Konuşmanın ardından tören sona erdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Sahte kimlik ve pasaport operasyonunda 2 tutuklu
Cürümleri Önleme Şubesi polislerinin düzenlediği operasyonda TC vatandaşı Veli Erzurumlu’nun tasarrufunda 1 adet KKTC vatandaşı olduğunu gösteren sahte kimlik ile GKRY vatandaşı olduğunu gösteren sahte pasaport bulund...
Ofeni tutuksuz yargılanacak
Mağusa’da tasarrufunda sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan Nijerya uyruklu JoelOyintokoniOfeni aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
Tır dorsesinde ayrılan 1 metre karelik alanda yaşam mücadelesi
Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinin Mağusa Limanı’na yanaşan DeepKarpaz isimli gemi ile ülkeye gelen tır dorsesinde yaptığı kontrolde dorsede gizlenmiş 3 Suriyeli mülteci ile binlerce p...