Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 1 Temmuz 2017, Cumartesi 15:10

Bugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramı.. Girne ve Gazimağusa'da törenler düzenlendi

Bugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramı.. Girne ve Gazimağusa'da törenler düzenlendiBugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı. Gün nedeniyle Girne ve Gazimağusa’da törenler düzenlendi.
Paylaş  
19
29
21
0

Bugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı. Gün nedeniyle Girne ve Gazimağusa’da törenler düzenlendi.

Törenlerde yapılan konuşmalarda, Kıbrıs Türk Denizciliği’nin ambargo ve engellemelere rağmen önemli gelişmeler kaydettiği vurgulandı.

Girne’de Atatürk Anıtı önünde yer alan tören, anıta çelenklerin konulması ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Sahil Güvenlik Karargahı Hizmet Bölük Komutanı Deniz Yüzbaşı Fevzi Fırat Erbil, Kabotaj Kanunu’nun Kurtuluş Şavaşı’nın denizlerde kazanılan zaferi olduğunu vurguladı.

Kıbrıs Türk Denizciliği’nin ambargo ve engellemelere rağmen önemli gelişmeler kaydettiğini belirten Yüzbaşı Erbil, KKTC’nin deniz ticareti, deniz taşımacılığı, gemilere yapacağı liman hizmetleri ve yat turizm işletmeciliği girişimleriyle, ekonomisini daha güçlü bir yapıya kavuşturacağını ifade etti.

Tören bir öğrencinin şiiri okumasıyla sona erdi.

GAZİMAĞUSA’DA DA TÖREN DÜZENLENDİ

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Gazimağusa’da bugün düzenlenen törenle kutlandı.

Zafer Anıtı’na saat 09.00’da yapılan tören, protokol sırasına göre çelenklerin anıta konmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Gazimağusa Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’ndan Deniz Teğmen Ufuk Salman törende yaptığı konuşmada, Kabotajın deniz ve denizciliğe gönül verenlerin bayramı olduğunu söyledi.

Konuşmanın ardından tören sona erdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Gazimağusa'da uyuşturucu! 3 kişi tutuklandı
Gazimağusa'da 3 kişi uyuşturucu madde bulundurmaktan tutuklandı.
"Mağusa İnisiyatifi ve "Mağusa Kentimiz" örgütü Derinya kapısının açılması iç...
Mağusa İnisiyatifi ve “Mağusa Kentimiz” (Ammohostos H Poly Mas) örgütü, Derinya Kapısının bir an önce açılması için Lefkoşa ara bölgede eylem düzenleyecek.
Dünya Tiyatrolar Günü'nde "Esaretten Özgürlüğe" oyunu sahnelenecek
Gazimağusa’da 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü vesilesiyle Tiyatro AŞHK tarafından “Esaretten Özgürlüğe” isimli oyun sahnelenecek.