Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 3 Haziran 2017, Cumartesi 14:33
Büyükkonuk'ta yaşayan vatandaşın isyanı… "Durdurun bu vahşeti!"
Büyükkonuk'ta yaşan bir vatandaş, sabah saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınla Büyükkonuk taş ocaklarında yaşanan doğa katliamına tepki gösterdi. Bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu'nun buna seyirci kaldığını söyleyerek yaşanan doğa katliamının bir an önce durdurulması gerektiğini belirttiler.
Paylaş  
65
61
60
5

Kıbrıs Postası

Büyükkonuk'ta yaşan bir vatandaş, sabah saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınla Büyükkonuk taş ocaklarında yaşanan doğa katliamına tepki gösterdi. Bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu'nun buna seyirci kaldığını söyleyerek yaşanan doğa katliamının bir an önce durdurulması gerektiğini belirttiler.

Bölge sakinleri yakın geçmişte Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden istifa edip bağımsız milletvekili olarak siyasi yaşamına devam eden ve Ulusal Birlik Partisi'ne dıştan destek veren bölge milletvekili Önder Sennaroğlu'nun da seyirci kaldığını belirterek, Sennaroğlu'nu kendi bölgesine sahip çıkmaya çağırdı.

Mustafa Arkan isimli vatandaş paylaşımında yaptığı açıklamada, “Sabah sabah dehşet bir şeyle karşılaştık.

Büyükkonuk taş ocaklarının halini görün” diyerek tepki gösterdi. Devletin, ağaç budamak için bile vatandaştan motor izni, ağaç budama izni istediğini ancak taş ocaklarında katledilen ağaçlara göz yumduğunu söyleyen Arkan, “Binlerce zeytin, harnup ardıç, selvi ağacı burada katledildi. Bu dağın yok oluşuna göz yumuluyor. Böyle rezillik olmaz. Bu vahşete dur diyemiyorlar. Yüzlerce ağaç burada yok olup gitti” şeklinde isyan etti.

Yetkililere çağrıda bulunan Arkan, “İki kişi para kazanacak diye yüzlerce ağaç binlerce harnup yok edildi. Dinamit çukurları açılıyor, yeni bir alan daha katledilecek. Bu güzelim doğayı bozmaya kimsenin hakkı yok.” diyerek herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Öte yandan bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu'nun buna seyirci kaldığını söyleyerek yaşanan doğa katliamının bir an önce durdurulması gerektiğini belirttiler.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
8
 
1
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
3 Haziran 2017, Cumartesi
Hasan Dereli         - Karpaz
Ahmet Sennaroğlu bir alem. İki lafından biri Türkiye diğeri Yardım Heyeti. Bunların adını kullanıp övünmeyi bırak. Siyasette kaypaklıpın ortada. Bu işler babadan oğula geçiyor demekki genetik. Ailece siyasete kötü örneksiniz. Sizi kınıyorum.

3 Haziran 2017, Cumartesi
Hanefi Dursun         - Galatya
Facebook da show yapacağına iş yap başkan. 2 tane sinek ilacı asıp kaldırım boyamaynan olmaz bu işler. Yatırımcıdan aldın kondun tesislerin üzerine de ne oldu? Hiçbirşey... Mundar ettin... akşamlara dikkat başkan... çok gezme

3 Haziran 2017, Cumartesi
Halil Sadrazam         - Lefkoşa
Sennaroğlu genç çocuk halk bir şans verdi ama şımarık tavırlar içerisnde. Adı bölgede hoş anılmıyor.

3 Haziran 2017, Cumartesi
Mehmet Akar         - İskele
Büyükkonuk öyle Büyükkonuk böyle... Belediye Başkanı Sennaroğlu sosyal medya show yapar ahali da birley var sanır. Seçimlerde ancak Facebook'ta başkan olur.

3 Haziran 2017, Cumartesi
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
İşte biz buyuz.....

Bakan Dürüst: "Yatırımlarımız, KKTC'ye olan inancımızdandır"
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Büyükkonuk-Yedikonuk sahil yolu yol yapım çalışmalarını yerinde incelemek üzere, Bakanlık yetkilileri ile birlikte bölgeye gitti.
Yedikonuk, Büyükkonuk sahil yolu projesinin imzaları atıldı
Bir süre önce ihale süreci tamamlanan Yedikonuk – Büyükkonuk sahil yolu projesi ile ilgili sözleşme, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ve İhaleyi kazanan Tarmaç Asfalt Beton İnşaat Direktörü Ali Tosun arasında, B...
Sennaroğlu: "Amacımız Kıbrıs kültürünü yaşatmak "
Büyükkonuk Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl yine Telsim ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan 20. Büyükkonuk Eko Gün’ün basın toplantısı The Pine View Bungalows & Restaurant’ta gerçekleşti.