Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Dr. Orhan AYDENİZ | 19 Mayıs 2019, Pazar

Bağımlı olacağız masalı

Paylaş  
12
12
11

Bazı kişiler maalesef ideolojik saplantıları nedeniyle komik duruma düşme pahasına, halkımızı slogan ve görüşlerle anavatandan koparmağa çalışmaktadır.

Tek dayanağımız olan ve büyük fedakarlıklarla bize ait bir bölgede yaşamamızı sağlayan anavatandan koparılmak istenmemizin haklı, mantıklı kabul edilebilir hiçbir gerekçe yoktur.

Bu kişilerin amaçlarının, tek dayanağımız olan anavatanla aramızı açmak , bizi korumasız bırakmak ve böylece Rum’un dayattığı teslim koşullarını kabul etmemizi sağlamak olduğu inkar edilemeyen bir gerçektir.

İçimizdeki yolunu şaşırtmışlar, bir yandan anavatana bağımlı olacağımızı ,irademize müdahale edileceğini, asimile edileceğimizi ileri sürerler; Öte yandan da Rum çoğunluk içinde Kıbrıslılık kimliği altında birleşmemizi savunurlar.

Devletimizin yaşatılması ve tanıtılmasını isteyen ve savunan kişileri, çözüm istememekle, barış düşmanlığı ile yaftalayarak susturmaya çalışırlar.

Ekonomik ambargolarla yaşamımızı zorlaştıran ve bize karşı düşmanlığını gizlemek gereği bile duymayan Rum kesiminden elektrik tedarik edilmesi için yoğun çaba harcayanlar;

Öte yandan bize ana şefkati ile fedakarca her konuda karşılıksız yardım yapan anavatandan elektrik getirilmesine, bağımlı olacağımız masalı ile şiddetle karşı çıkıyorlar.

Güneydeki yönetimin başkanı ülke ülke dolaşarak yabancı yatırımcıların ülkesine davet etmesini normal kabul ederler;

Öte yandan Türkiye’li iş insanlarını, sömürü peşkeş saçmalığı ile kötüleyerek yatırım yapmalarını önlemeye çalışlar.

Anavatanın bizim için denizde sismik araştırma yapan Barbaros araştırma gemisinde Mehter marşı çalınmasını bile savaş kışkırtıcılığı olarak gösterirler; Öte yandan Rum’un saldırı silahları almasına, yabancılara askeri üs vermesine ses çıkarmazlar.

Anavatanın bize yardım etmesini irademize karışma göstererek kötüleyenler, KKTC ‘de yaşayan Türklerin Rum tarafındaki AP seçimlerine katılmasını desteklerler. Böylece Rum’un ayrı seçme seçilme hakkımızı elimizden almasına hizmet etmekten yüzleri kızarmaz.

Anavatanın verdiği maddi yardımların, halkımızın ve ülkemizin kalkınmasında etkili olabilmesi için, projelere dayandırılması talebini, dayatma ve irademize müdahale olarak göstererek halkı bu yalanlarla kışkırtmaya çalışıyorlar. Böylece ekonomik protokolün imzalanmasını engelleyerek, kalkınmamızı ve sıkıntılardan kurtarılmamızı engelliyorlar;

Gerçekte ekonomik protokol ile anavatanın bizden elde etmek istediği herhangi bir maddi kazanç yoktur.

Bizden istenen, aldığımız maddi desteğin halkımızın yararına kullanılması, bir işe yaraması ve kalkınmamıza katkıda bulunmasıdır.
Zaten uluslar arası kuruluşlardan ve bankalardan alınan yardımların da , mutlaka proje bağlı olarak kullanılması şart koşulur.

Örneğin Avrupa Birliği de, maddi yardımlarını projelere ve sıkı denetime bağlı olarak verir.

Tanınmış olmasına rağmen, Rum tarafı siyasi, ekonomik ve savunma bakımından anavatanlarına en az bizim kadar bağımlıdır. Hiçbir Rum da bundan şikayetçi olmuyor.

Öte yandan ambargolar nedeniyle Anavatanın ile her bakımdan sıkı ilişkiler içinde olmamız, bizim çıkarımızadır ve yaşamımızı kolaylaştırmaktadır .

Ayrıca, anavatandan koparılmamız durumunda, sıfırla çarpılacağımızı aklı başında herkes bilir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
21 Temmuz 2019, Pazar    Kıbrıs sorununda onlar ve biz
14 Temmuz 2019, Pazar    Sürekli alttan almakla hak kazanılmaz
10 Temmuz 2019, Çarşamba    Bürokratik işlemler
7 Temmuz 2019, Pazar    Her konunun uzmanı olmak
3 Temmuz 2019, Çarşamba    Disiplin ve devlet otoritesi
30 Haziran 2019, Pazar    Nüfus yoğunluğumuz fazla mı?
26 Haziran 2019, Çarşamba    Çözümsüzlüğün nedeni ve çaresi
23 Haziran 2019, Pazar    Anavatanla aramızı açmak bindiğimiz dalı kesmektir
19 Haziran 2019, Çarşamba    Acil gereksinimlere öncelik verilmeli
16 Haziran 2019, Pazar    Geçmişin hataları düzeltilmeli

banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs sorununda onlar ve biz
Dr. Orhan AYDENİZ | 21 Temmuz 2019, Pazar
Rum-Yunan ikilisinin geçmişten günümüze değişmeyen hedefi, Kıbrıs’ın tümünü ele geçirmektir. Halen %66’sını ele geçirmelerine rağmen geriye kalan bölümünü de almak için yoğun mücadele içindedirler.
Rum- Yunanistan ik...
Sürekli alttan almakla hak kazanılmaz
Dr. Orhan AYDENİZ | 14 Temmuz 2019, Pazar
1948 tarihli Birleşmiş Milletlerin kabul ettiği insan hakları beyannamesine göre: ‘bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar, akıl ve vicdana sahiptirler. İnsanlar birbirlerine karşı kardeşlik anla...
Bürokratik işlemler
Dr. Orhan AYDENİZ | 10 Temmuz 2019, Çarşamba
Devlet kuruluşlarındaki gereksiz ve mantığa aykırı bürokratik işlemler, vatandaşları boş yere sıkıntıya sokmakta ve devletinden soğumasına sebep olmaktadır.Ayrıca yatırımları zorlaştırmakta, tek tük gelen  yabancı yat...