Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Radar REŞAT | 25 Haziran 2012, Pazartesi

Vatan sevgisi ve vatanseverlik.

Paylaş  
19
13
18

Vatanını sevmek her birey için farklı bir anlam taşır. Hep sorgulamışımdır.

Vatandaşının birey olarak değer yaratma amacını engelleyici, yaratıcılığını kısıtlayıcı  davranış ve icraatlarda bulunmak  “Toplumsever”likle bağdaşır mı? 

Adalet terazisini kendi çıkarı doğrultusunda yönlendirmek, böylesine yapılan tercih ve alınan kararlar sonucu yaratılan uğratılan  zararları da kendi değil toplumuna ödetme duyarsızlığıyla ayni hatalara sadık kalma ısrarlılığını sürdürebilme becerisini yıllar yılı sergileyenleri “Toplumsever” olarak tanımlamayabilir miyiz? Mümkün mü?

Halkını mağdur etme hatta aşağılama pahasına, sadece kendi çıkarlarını ön safhada tutanlar, yapan ve yaptıranlar, sonuçta da nemalananlar “Toplumsever” hüviyeti takınabilir mi? Çünkü mantık, VATANSEVER İNSAN olma  hüviyetini de takınamadığı, taşıyamadığı sonucunu dikte eder.  

“Vatansever” Hüviyeti taşımalarını “Halk”, Yakışık bulmaz, cayiz görmez.

“Hiç yakıştırmadım” kanaatini şu veya bu nedenle gizli tutabilir ama, o yakıştırmadığı his,duygu,  silinmeyen silinemeyen özelliğiyle, o eğretinin sırıttığı aşikarlılığıyla  baki kaldığının farkında değiller.  

Etraflarında dolanan “Yalakaların” davranışlarının,  o eğreti hüviyete meşruiyet kazandırmasının imkansızlığının da farkında değiller.

İnsanoğlu bilgesinde var olan “İnsanlık kavramı, sahteye ve eğretiye meşruiyet kazandırmaz” kuralı galip gelir.

KİMLER Mİ KASTEDİLMEKTE?

** Devlet Kurum ve Kuruluşlarını, Kaynaklarını, Tüm Vatandaşlarını bir bütün olarak değil de öncelikle kendi kişisel menfaatleri ve kazanımları için kullananlar;

Devlet imkan ve olanaklarının simgesi diye düşünülen ve oluşturulan KİT’lerin, kendi yandaşları için icat ettiği “İSTİHDAM KONTENJANI” ahlaksızlığını icat eden  MUCİTLER;

ADALET TERAZİSİNİ DİNAMİTLEYEN uydurma yetkilendirmelerle mevkileri peşkeş çekme mimarlığını yapanlar, yaptıranlar;

Hele de sonuçta  Kamu Kuruluşlarımıza uğrattığı zararların SORUMSUZLUĞUYLA, HESAP VERMEZ TAVIRLARIYLA  yaşantılarını sürdürebilmeyi bir maharet bir başarı addedenler;

**  halkına da yaşattığı cehennemi layık görebilircesine davranırken yüzleri dahi kızarmadan YETKİLERİNİ AŞIP YANLIŞA kullanmayı GÜÇ addeden iradesizler;

kendi yetkilerini aşma suçları yetmiyormuş gibi yetkilendirdikleri, söz sahibi kıldıkları liyakatsiz yakınları da mı VATANSEVER?   

** Vatandaşını tümüyle kucaklayamadan ötekileştirerek partizanca davranmanın, Birey olarak Vatandaşın İçgüdüsündeki “Değer Yaratma” amacını, rekabet edebilirliğine olan özgüven ve motivasyonunu öldürdüğünün, katlettiğinin cehaletiyle bunu toplumuna yaşatabilenler de mi Vatansever?

** “Ne pahasına olursa olsun İktidar olmak” için, Usulsüzlükleri, hatta

 Sahtekarlıkları dahi uhdesinde yaşatabilen ve yaşatanlar;

** bunu emsalleriyle sergileyebilen, sergilerken de hesap verme yükümlülüğü yokmuş tavırlarıyla, halka karşı en büyük saygısızlığı yapmış olduklarını idrak edemeyenler de mi vatansever? Pes artık.

YOK OLUŞ reçetesi olan Yalan, Usulsüzlük, Haksızlık ve Adaletsizliği toplumuna layik gören ilkesiz Yöneticilere, işlemiş oldukları Cürümü bizlerin sineye çekmediğimiz feryadımızı iletmek bildirmek durumundayız.

Onlar eğer VATANSEVER ise ben VATAN HAİNLİĞİNİ KABUL EDERİM.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
14 Mayıs 2016, Cumartesi    Müşavirlik, popülizm ve kifayet
24 Eylül 2015, Perşembe    Tüm halkımıza mutlu bayramlar dilerim
18 Kasım 2014, Salı    Sorunu çözün, sorumluyu sonra bulursunuz
2 Temmuz 2012, Pazartesi    Olamaz olamaz olamaz olamaaazzz
25 Haziran 2012, Pazartesi    Vatan sevgisi ve vatanseverlik
4 Ocak 2012, Çarşamba    Yeni sene mesajı
11 Aralık 2011, Pazar    Yönetimlerin görev ihmalkarlıklarının ağır bedellerini hep halk mi ödeyecek?
10 Ekim 2011, Pazartesi    Vijdanımızla sınav vermeye hazır mıyız?
26 Haziran 2011, Pazar    Menfaat çelişkisine bürünmüş icraatlara kim dur diyecek?
29 Mayıs 2011, Pazar    Devlet yönetiminde etik ve ahlaki kurallar "olmazsa olmaz"ı ve bizdeki boşluk

banner
banner
banner
banner
banner

Müşavirlik, popülizm ve kifayet
Radar REŞAT | 14 Mayıs 2016, Cumartesi
Hasbelkader bir partiye yakın olmuş. Üst düzey yönetici görevine getirilmiş. Sonra da partisi hükümetten gidince hiçbir iş yapmadan devletten maaş alanların varlığı beni de rahatsız ediyor.
Hatta sinirlendiriyor dese...
Tüm halkımıza mutlu bayramlar dilerim
Radar REŞAT | 24 Eylül 2015, Perşembe
Bu gün bayram arifesindeyiz. Hepimizin,  sevdiklerimizle paylaşacağı, güzel anılar yadedeceği, büyüğümüzü küçüğümüzü bağrımıza basarak sevindireceği bir gün. Herkesin bayramını şefkat dolu duygularımla kutlarım. Mübar...
Sorunu çözün, sorumluyu sonra bulursunuz
Radar REŞAT | 18 Kasım 2014, Salı
Kıbrıs Türk Havayolları ve CAS Eski çalışanlarının durumu gerçekten sıkıntılı. Açlık grevi noktasına gelip bir mücadele vermek için gerçekten zor durumda ve kararlı olmak gerekir. Talep basit.
Onlar CAS’ta çalışmaya ...