Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Gökhan ALTINER | 29 Temmuz 2019, Pazartesi

Özersay Show In Varoşa...

Paylaş  
48
20
46

Yaşadığımız onca sıkıntı içerisinde ara sıra gülecek şeylere de tanık olmamız, bu aşırı sıcak yaz günlerinde hiç de fena bir şey olmasa gerek.

Hazır sıcak demişken son bir haftadır 40 derece bir havanın altında yaşıyoruz ve gelin görün ki bu kızgın sıcağın altında Dışişleri Bakanı ve müstakbel Cumhurbaşkanı adayımız Kudret Özersay sıkça yanına bir grup insanı da alarak Kapalı Maraş’ın sokaklarını arşınlıyor.

İşte bu kadar sıkıcı gündemin arasında Özersay’ın yaptığı Kapalı Maraş ziyaretleri tek kelimeyle içi boş ve anlamı olmayan bir show’dan ötesi değil.

İsteyen istediği yere aday olur beni ilgilendirmez, istediği görüşü de savunabilir, bize ancak saygı duymak düşer; iyi de envanteri belli olan ve asker tarafından kayıtlara geçmiş olan bir durum varken ortada, 40 derece sıcağın altında iki de bir kapalı Maraş’a yeni rehber olmuş heyecanlı gençler gibi peşine de bir grup insanı takıp dolaşmanın anlamı ne?

Yabancı gazetecilermiş, yerli gazetecilermiş, şunlarmış bunlarmış hiç dikkat etmedim ama bir şeye dikkat ettim, Özersay’ın önderliğinde sıcağın altında kapalı Maraş’ı gezen biçare insanların başlarını beyaz örtü ya da şal gibi bir şeylerle örtmeye çalıştıklarını fark ettim.

Resmen showa döndü bu iş

Yahu Allah aşkına sanki de gerçeklerin hiçbirimiz farkında değilmişiz gibi davrananlar var. Yazının girişinde Sn Özersay’ı biraz inciteyim dedim, buna dalga geçmek demeyeceğim ama sanırım gün gelecek onu da yapmak zorunda kalacağız. Bu dünyanın gerçekleri var. Neden bunu başta Sn Özersay olmak üzere bazı kimseler anlamıyor.

Kapalı Maraş da bunlardan biri. Ortada kapı gibi Birleşmiş Milletler kararları var. Yok sayacağız diyorlar, yok sayamazsınız ama hadi diyelim saydınız. Yahu siz 100 milyon Lira parayı bir araya getirip üç kilometre asfalt dökemeyen bir hükümetsiniz, tur operatörlerini ödeyemeyen bir hükümetsiniz, ekonomiyi pozitif anlamda halen hareketlendiremeyen ve muhtemelen hareket de ettiremeyecek bir hükümetsiniz. Türkiye para vermezse ne Başbakan Tatar ne de Yardımcısı Özersay tek bir çivi çakabilecek performansta değil ve ne kadar acıdır ki Türkiye’den bir buçuk yıl sonra 750 milyon Lira para geldi ki bu para hiçbir şeye yetmeyecek. Beş aylığına verilen para bu, başka gelir mi bilemem ama şunu bilirim, kapalı Maraş’ı açmak ne bakan atamaya ne de müdür müsteşar atamaya benzemez.

Uluslararası bir konudur Maraş ve zaman zaman herkesin çiğneğini o BM kararlarından değildir bu BM kararları ki çiğneyeceksiniz.

Hava sıcak bira soğuk olsun...

Vakti zamanında güvenlik güçleri Kapalı Maraş ile ilgili bir envanter çıkarmış, dahası BM’nin elinde İngiltere’nin elinde kapalı Maraş ile ilgili envanter mevcuttur. Özersay istese anında bu envanterlere ulaşabilir, peki bunu yapmak yerine grup grup insanları kızgın yaz sıcağının altında ne diye alıp sokak sokak gezdiriyor dersiniz?

Çünkü Özersay, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday. Halen bilmem diyor ama siz O’nun bilmem dediğine bakmayın, aday hem de Başbakan Ersin Tatar’ın ilk turda UBP olarak tam destek sözü verdiği bir aday.

Ne yazık ki Özersay’ın düzgün bir danışman ekibi olmadığı için kendisine yakın olan birkaç kişinin de fikirleriyle yaz sıcağı altında kapalı Maraş’ı geziyor.

Eski sahiplerine mi verilir, Las Vegas mı yapılır yoksa üzerine soğuk bir bira içilip yatıp uyunulur mu bu konu bilemem ama şu birkaç gündür Kapalı Maraş ile ilgili yapılanların tam bir show olduğunu söyleyebilirim.

Gerçekten çok komik bir durum. Ekonomik anlamda çok ciddi bir çıkmazın içindeyiz, güvenlik açısından deseniz hakeza öyle. Kıbrıs konusu zaten berhava olmuş durumda, Türkiye’den gelecek her kuruş paraya muhtaç haldeyiz, ağzımız açık bekliyoruz ve Bu kadar ciddi sorunlarımız varken, yetişkin insanların uzaktan kumandalı arabacıklarla oynamasına benzetiyorum ben Özersay’ın yaptıklarını.

Yahu enerjinizi ülkenin iç konularını çözmeye harcasanız biraz. UBP ve HP hem Kıbrıs konusunda bir ilerleme olmadığını, olmayacağını iddia ediyor hem de Kıbrıs konusunda belki bir farkındalık yaratırız, birilerini kızdırır, dikkat çekeriz diye uğraşıyorlar.

Olacak iş değil

Gerçekten üzülüyorum. Bu ülkenin bir evladı olarak düştüğümüz bu hallere üzülüyorum. Kıbrıs Türküm demekten çekinen bir başbakanımız var Serhat vatan diye yeni icatlar çıkarıyor, tek amacı Cumhurbaşkanı olmak olan ve bu ideali için binlerce insanı peşinden sürükleyip parti kuran, en nihayetinde ümitleri boşa çıkaran bir başbakan yardımcımız var.

Ekonomi beyler ekonomi, diriltin bu ekonomiyi. Hayat pahalılığını kesintiye uğratıp maaş ödemekle, benzini zamlayacaktık ama yapmadık, elektriği zamlayacaktık ama yapmadık demekle ülke yönetilmiyor.

Adım gibi eminim Ankara Hükümeti de karşısında kendi kendine yetebilecek bir devlet görmek isterdi.

Türkiye uzun yıllardır kamyon yükü para akıttı buraya, nereye gitti bu paralar? Ne yaptık bir bu paralarla? Hani yol, hani okul, hani hastane, hani yetişmiş kaliteli insan nüfusu?

Türkiye’nin verdiği paralarla neler yapılırdı neler ama hepsini bu kahraman siyasiler çarçur etti ve biz bu haldeyiz. Kendi kendimize yetecek patatesi bile üretmiyoruz ama Özersay Maraş’ı açacak.

İnşallah açar, açar da kendisinden sonra gelecek partiler orayı da birilerine rüşvet karşılığı peşkeş çeker.

Biz bu filmi doğduğumuz günden beri izliyoruz.

*****************

GÜNÜN SÖZÜ

Bir şey olmayı değil birisi olmayı amaç edinin.

Victor Hugo

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
11
 
2
 
7
 
0
 
1
 
1
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
16 Ağustos 2019, Cuma    Tutun papazı kaçmasın...
15 Ağustos 2019, Perşembe    Namaz derin iştir... Sen anlamazsın...
9 Ağustos 2019, Cuma    Cumhurbaşkanı adayı rezil oldu
8 Ağustos 2019, Perşembe    Hayal kırıklığı olan Özersay'ın kendisidir
7 Ağustos 2019, Çarşamba    Hasipoğlu, "UBP adayını çıkarmazsa... Bunun bedeli olur"
6 Ağustos 2019, Salı    Veresiye dönemi başladı...
5 Ağustos 2019, Pazartesi    Kendi cephanemizi üretmeye başladık
2 Ağustos 2019, Cuma    Emredersiniz yaparız...
1 Ağustos 2019, Perşembe    Günay Çerkez'i entrikalarınıza alet etmeyin!
31 Temmuz 2019, Çarşamba    Saray da yıkılırsa... Vay halimize...

banner
banner
banner
banner
banner

Tutun papazı kaçmasın...
Gökhan ALTINER | 16 Ağustos 2019, Cuma
Hani söze nereden başlanır diye bir düşündüm. Ciddi bir kısır döngü içerisindeyiz toplum olarak. Neyle mutlu olacağımızı nasıl mutlu olacağımızı bilemiyoruz. Hep bir şikayet ve hep bir tepki içindeyiz. Bu öyle bir tep...
Namaz derin iştir... Sen anlamazsın...
Gökhan ALTINER | 15 Ağustos 2019, Perşembe
Uzun tatilleri hiç sevmedim hayatım boyunca; yayın yapmadım mı yazı yazmadım mı kendimi işe yaramaz hissederim. Benim yapacak çok işim de yoktur, fazla oturdum mu tembellik gelir üstüme. Sonra sağa sola çatmaya başlar...
Cumhurbaşkanı adayı rezil oldu
Gökhan ALTINER | 9 Ağustos 2019, Cuma
Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye üst düzey komutan heyetiyle birlikte ülkemizi ziyaret etti ve çeşitli temaslarda bulundu. Bakan Akar süreçle ilgili tam da eski bir komutana yakışan önemli mesajlarda verdi....