Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Gökhan ALTINER | 1 Ağustos 2019, Perşembe

Günay Çerkez'i entrikalarınıza alet etmeyin!

Paylaş  
23
18
21

Nisan 2020’de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerine her ne kadar daha zaman varsa da bu konuda en çok kimi aday göstereceği merak edilen parti hiç şüphe yok ki Ulusal Birlik Partisi’dir. İlk başlarda Tatar-Ertuğruloğlu dostluğundan ötürü, Tahsin beyin adı anılsa da şu an Ertuğruloğlu’nun adı listede yok. Hatta Ersin beyin, Tahsin beyle kısa bir süre önce tartıştıklarını da işittim. Tahsin beyin yeri hepimizde çok ayrı ve özeldir, bunu da yeri gelmişken belirteyim.

Öte yandan kaç aydır Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre bu makama aday olduğunu kendisi açıklıyor ve ifade ediyor.

UBP Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu’nun da adı ön planda yer alıyor. Anlayacağınız varsa her ne kadar UBP’nin adayı yok dense de bir aday popülasyonu var.

Gelelim asıl üzerine konsantre olunan isime; Günay Çerkez. Diyalog TV’ye dün katıldığı programda adaylık konusunda yeşil ışık yaktığına şahit olduk.

UBP içerisinde Ersin Tatar’ı dışarıda tutacak oluşumlar için girişim yapıldığı iddia ediliyor…Lefkoşa’da siyasi kulisler, Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesi git gide hareketleniyor…UBP’de aday kim olacağı en çok merak edilenlerin başında gelirken, ortaya çıkan bir iddia gündeme bomba gibi düştü… Eroğlu’na en yakın isimlerden olan BRT Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kanlı’nın hareketin başını çekmesi tüm dikkatleri Eroğlu’na çekti.  3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun,  Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için İşadamı Günay Çerkez’i istediği konuşuluyor… Eroğlu’nun, Günay Çerkez için kulis çalışmalarını yoğunlaştırdığı belirtiliyor… Parti Yönetimi bilgisi dışında gelişen bu olayın Genel Başkan Ersin Tatar’ı rahatsız ettiği gelen bilgiler arasında… Günay Çerkez operasyonu altında, UBP Genel Başkanlık hesapları yattığı iddia ediliyor… Eroğlu’nun, mevcut UBP – HP Hükümeti’nin bozulmasını ve yerine  YDP ile bir koalisyona gidilmesini istediği, seçimde de Günay Çerkez’in YDP ile ortak aday olarak gösterilmesini istediği iddia ediliyor…  Eroğlu ve Kanlı’nın bu girişimi domine ederek, Ersin Tatar’ın devre dışı kalması planları yaptığı öne UBP kulislerinde kulaktan kulağa geziyor… Genel Başkan Ersin Tatar'ın yakın çevresi Tatar’ın bu girişimden rahatsızlık duyduğunu belirtiyorlar.

ÇERKEZ’İN AÇIKLAMALARINA DA BİR BAKALIM

Kıymetli meslektaşım Levent Kutay bunu hemen gözden kaçmadı yaptı. İlke önce Çerkez’in ne söylediğine bir bakalım; “İş insanı Günay Çerkez, Diyalog TV’de Aytuğ Türkkan’ın konuyla ilgili sorularını yanıtlarken Cumhurbaşkanlığına adaylık sinyali verdi.İşte bazı sözleri:Bana daha önceden adaylık teklifi gelmişti...Annan Planı dönemi Derviş Bey beni arayarak adaylık teklifinde bulunmuştu...Sürekli teklifler geliyor...Bu konuları konuşmak için daha çok erken... Ama amaç nedir? amaç bu halka hizmet ise neler yapılabilir oturur günü geldiğinde düşünürüz...UBP’de adaylığını açıklayanlar var. Bu doğru değil... Erken olduğunu düşünüyorum.Bu konuları yaz muhabbeti içerisinde değerlendirmek doğru değil.Benim için şartlar önemli, ülkem için ne yapabilirim? Kıbrıs Türk halkı için ne yapabilirim? Amaç hizmet ise düşünülebilir...Türkiye bu konuda ne düşünüyor o da önemli... Bizi tanıyan tek ülke olan Türkiye ile her zaman iyi ilişkiler içinde olmamız gerektiğini düşünüyorum”. http://www.kibrispostasi.com/c137-GOZDEN_KACMAYANLAR/n292793-Gunay-cerkezden-Cumhurbaskanligi-adayligina-yesil-isik

ÇERKEZ’E ADAYLIK GİTTİĞİ DOĞRU

İlk önce şunu teyit edelim; Günay beye Cumhurbaşkanlığına adaylık teklifi gitti. Detayları, neyin nasıl olduğunu şimdilik bende kalsın. Bunlar sonranın konusu ama şunu söylemekte fayda var, umarım Çerkez bu adaylık meselesi olması gerektiği gibi olur ve kısmet olur Çerkez değerli bir adamdır.

ÇERKEZ’DEN İYİ ADAY OLUR

Yazının girişinde aktardığım mesele son derece ciddi bir meseledir. Günay Çerkez’i yıllardır tanırım. Son derece temiz, değerli ve başarılı bir işadamıdır. Başkasını bilmem ama benim için Kıbrıs Türk Halkı tarafından sevilen bir Kıbrıslı Türk İşadamı olması ve ülkesine oldukça ciddi hizmetlerde bulunması kimse tarafından göz ardı edilemez.

Günay bey son derece naif, kavgadan uzak, tek hevesi ülkesine hizmet etmek olan bir karakterdir. Bu nedenle UBP’de hiç kimse ama hiç kimse Çerkez’i siyasi entrikalara çekmeye çalışmasın, ideallerine, planlarına alet etmesin.

UBP’den bir aday çıkacaksa aday arasında en güçlü isimlerden biri şüphe yok ki Günay Çerkez olur. Cumhurbaşkanlığı herkesin doldurabileceği bir makam değil. Bilgi, tecrübe, birikim ve uluslararası bağlantılar, en önemlisi saygınlık isteyen bir makamdır. Bunların hepsinden öte fazlası Günay Çerkez’de mevcuttur.

Ama Günay beyin Diyalog TV’de katıldığı programda ifade ettiği gibi bu adaylık işini yaz muhabbetine çevirmemek, zamanı gelince olgunlaştırmak lazımdır.

Bu süreçte Çerkez’i kimse yıpratmaya çalışmasın, yıpratılmasına kesinlikle müsaade etmeyiz. En azından ben dahil birçok meslektaşım Günay Çerkez’in birilerinin kirli oyunlarına alet edilmesine izin vermez ve gereğini fazlasıyla yapar.

UBP Genel Başkanı ordadır, parti meclisi ordadır, su akar yolunu bulur. Hali hazırda şu an UBP’nin kendi içinde öyle ben benim diyecek de bir aday göremiyorum ben.

UBP’Lİ MESELESİ

Çerkez dün Cumhurbaşkanlığına adaylık konusunda yeşil ışık yaktıktan sonra eleştiriler aldı başını gitti. Çerkez UBP’li mi de UBP’den aday olacak. Yahu Allah aşkına artık hangi devirde yaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Akıncı sadece TDP’nin oylarıyla mı seçildi ?

Akıncı’ya oy verenler hem UBP’li hem CTP’li değil miydi ?Özersay’ın seçimde iyi bir oy almasının ardında UBP’nin oyları yok muydu ?

Kaldı ki Çerkez merkez sağda oldukça toparlayıcı bir çatı adayı bile olabilir. Artık insanları partilerine ya da siyasi görüşlerine göre değil, ülke için ne yapabileceği yönünde değerlendirin.

Bu ülke yıllardır bu partizanlıktan mahvolmadı mı ?

**************

GÜNÜN SÖZÜ

“Eğer bu adam kadınları yazdığı kadar iyi tanısaydı onunla çok mutlu olurduk.”

Tolstoy’un karısı

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
1
 
4
 
0
 
1
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Ağustos 2019, Perşembe
        - Girne

1 Ağustos 2019, Perşembe
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Gunay Cerkez'e simdiden yag cekmeye basladigin belli. Cerkez'in ne kadar kisisel menfaatkar oldugu aleni olarak bilinmese sana da inancaydik ha!

YAZARIN SON 10 YAZISI
18 Ekim 2019, Cuma    Başbakanı rahat bırakın
17 Ekim 2019, Perşembe    Tatar aday gibi...
16 Ekim 2019, Çarşamba    Hasbanı çıkar Ahmet Çakar
15 Ekim 2019, Salı    Memleketin tadı kaçtı...
14 Ekim 2019, Pazartesi    Olmadı başkan!
11 Ekim 2019, Cuma    Özersay'dan UBP'ye tehdit...
10 Ekim 2019, Perşembe    Amcaoğlu kararlı ama baskı altında
9 Ekim 2019, Çarşamba    Trafik kazalarına hapislik cezası sorgulanmalı
8 Ekim 2019, Salı    UBP sessizce evet dedi...
7 Ekim 2019, Pazartesi    CTP'liler kurultay sevmiyor

banner
banner
banner
banner

Başbakanı rahat bırakın
Gökhan ALTINER | 18 Ekim 2019, Cuma
Şu sıralar Başbakan Ersin Tatar’ın üzerine her yerden yürüyorlar. Kıbrıs Postası’ndaki sabah programını sunarken üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun ve HP Genel Başkanı Kudret Özersay’ın yakın dostlarından olan Ser...
Tatar aday gibi...
Gökhan ALTINER | 17 Ekim 2019, Perşembe
Tatar'ın UBP içindeki belli zümrelerce tasfiye edilmek istendiğini dile getirdik. Bu kesinlikle yalan değil. Ancak bu tasfiyeyi yapmak isteyen başta üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve ekibi, Tatar'ın aday olup da b...
Hasbanı çıkar Ahmet Çakar
Gökhan ALTINER | 16 Ekim 2019, Çarşamba
Kıbrıs Türk halkı oldum olası Türkiye’deki futbolla hep yakından ilgilenmiştir. Vakti zamanında hakem olanlar sonradan kapağı televizyon programlarına atmış kimisi saygın bir çerçevede kimisi ise külhanbeyi edalarında...