Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Gökhan ALTINER | 16 Ağustos 2019, Cuma

Tutun papazı kaçmasın...

Paylaş  
21
15
19

Hani söze nereden başlanır diye bir düşündüm. Ciddi bir kısır döngü içerisindeyiz toplum olarak. Neyle mutlu olacağımızı nasıl mutlu olacağımızı bilemiyoruz. Hep bir şikayet ve hep bir tepki içindeyiz. Bu öyle bir tepki ki hiçbir şeye tahammülümüz yok. Hani yıllarca oy verdiği partiye sövüp yine aynı partiye oy veren bir yapıya sahip olmamız da çok düşündürücüdür.

Toplumun bilinçaltına sürekli bir mesaj gönderiyor; “Türkiye hükümetleri bizim düşmanımızdır, Türkiye işgalcidir, hele hele AK parti derseniz diktatördür, dahası darbeyi de kendi yapmıştır” ve daha alır başını gider bu örnekler. Bu ve bunun gibi onlarca kısa slogan toplumun bilinçaltına enjekte ediliyor.

Şüphe yok ki bu bir proje.

Devam edelim. Kuran kursları her yıl ama her yıl pişirilip servis edilir. Çünkü bir ülkede inançları doğrultusunda insanların eğitim alması günah olmalıdır ve günahtır da. Kaldı ki biz Müslümanımız; dinimizi bize başkası mı öğretecek? Biz öğrenme mi isteriz? Kuran kursu da neymiş.

Her sene bunun şamatası yapılır. Bunun altında da yatan Türkiye düşmanlığı ile birlikte İslam düşmanlığıdır.

İdeolojik olarak AK partiyi sevmeyen, desteklemeyen ve istemeyen herkese saygım var, çünkü bu çok normal. Demokrasi dediğimiz şey zaten bu ama AK parti, bununla birlikte Türkiye hükümetleri ve bununla birlikte Türkiye düşmanlığı yapmak az önce de yazdığım gibi bir projenin uygulanmasından başka bir şey değil.

Şu an AK parti yönetimde. Bundan 16 yıl önce başka partiler vardı, AK parti’den sonrada başka partiler olacak. Ama gelin görün ki hepsi de Kıbrıslı Türklerin düşmanıdır ve bizleri yok etmek istemektedirler.

Yapılan propaganda bu.

Yine İslam dini üzerinden gidelim. Neden Kuran kursu verilmesin bu ülke de? Neden? Diyelim ki ben İslam dinini öğrenmek ve yaşamak istiyorum; ne yapayım? Kiliseye mi gideyim yoksa kitapçılardan bir Kuran alıp kendi başıma mı öğreneyim? Ya da İslamı sapıtan hurafecilerden de öğrenebilirim, hangisini yapmalıyım?

Bazı çevrelere göre gerek yok. Ye domuzu bak keyfine. Kusura bakmayın ama böyle.

Burada Atatürk’ün ilkelerini devreye koyalım. Laiklik. Haa bu çevreler bir de Atatürk’ü de kullanıyorlar bu düşmanlığı yaparken. Türkiye veya KKTC  şeriatla mı yönetiliyor? Hayır. Her ikisi de hukuk devleti. Değil mi yoksa? Yoksa Kuranı Kerime göre mi ülke yönetiliyor?  Ama İslam düşmanlığı yapılacak; çünkü bu bir proje beyler.

Anlıyor musunuz?

Düşman kim?

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Türkiye’nin dört dörtlük bir Kıbrıs politikası olduğunu söyleyemeyiz. Nüfus politikasından tutun da ekonomik ilişkilere kadar bazı sorunlar var. Peki bu sorunlara rağmen Türkiye ile düşman olmamızı; her ay maaşlar ödensin, yollar, okullar, hastaneler yapılsın diye para gönderen kim? Türkiye!

İster AK parti olsun makamda ister başka parti. Bunu kabul edin. Şu an KKTC’ye tek yardım eden ülke Türkiye. Peki biz neden Türkiye ile düşman olmalıyız? Bunu kim ister?

Bakınız hiç cevap yazmıyorum; bunu kim istiyorsa ve bunu isteyenlere kimler maaş karşılığı hizmet ediyorsa onlar bu ülkenin hainleridir.

“İki devlet düzeyinde olmalıyız; paranı da al askerini de al bas git, Türkiye bizi bunun içinde yedi bitirdi”... Ve dahası. Tamam kardeşim. Sen ayda dört bin lira maaş almaktan vazgeç, Mercedes sürmeyi isteme, güzel bir evde oturmayı isteme, yanı başında seni boğmaya hazır olan ve asla sana eşitlik, hak, hukuk, adalet reva görmeyen Rumları bir atom bombasıyla yok et. Yani egonomiya yap, düşmanlarının hepsini öldür, sonra da Türkiye gibi güçlü bir devletin himayesine muhtaç kalma.

Yapabiliyor musun? Hayır.

Neyi konuşuyoruz hala?

Nasıl ki bir zamanlar çözüm isteyenler vatan hainiydi sonra istemeyenler vatan haini oldu; şimdi de AK partiyi destekledin mivay haline, Türkiye için iki güzel kelam ettin mi vay haline, Cuma namazına gittin mi vay haline; şu an bunları yapanlara vatan haini muamelesi yapılması için müthiş bir mühendislik yapılıyor KKTC’de.

Yazının başında da ifade ettiğim gibi AK partiyi savunmayan herkese saygı duyarım çünkü kimse savunmak zorunda değil; İslam inancını kabul etmeyenlere de saygı duyarım. Herkes Müslüman olacak diye bir şey yok ama bir toplumun mayasıyla, kültürüyle, sahip olduğu değerlerle oynama işi tehlikeli iş ve açık yüreklilikle söylemek isterim ki buna izin verecek değiliz.

Hamaset de yapacak değilim dostlar ama gerçekler var bunları inkar etme lüksüne sahip değiliz.  1974’ten önce Kıbrıslı Türklerin bu ada üzerindeki konumu ile şu an ki konumu aynı mı? Eğer daha iyi yerlerdeysek bunu kime borçluyuz ?

Türkiye’den başka dostumuz var mı? Yok!

Adamlar bas bas bağırıyor; projeler için tonla para gönderdik ama hükümetler bu paraları kullanmadı, kullanın bu paraları diyorlar. Duyan yok. Gelir seviyemiz doğru mali politikalarla neredeyse maaşları ödeyebilecek noktaya gelmişti ki Türkiye ile mali disiplin bozulunca onda da geriye gitmeye başladık.

Sen doğru düzgün siyasileri seç, bu ülkeyi cebini düşünmeyen siyasiler yönetsin, halk olarak bunu sağla, gelir düzeyini artır sonra da Türkiye’ye de ki “sağ ol parana ihtiyacım yok”…

Peki biz ki menfaatine düşkün bir halkız biz bile bu menfaat arzusuyla her seçimde sövdüğümüz siyasilere belki devlete kapağı atarız, belki bir arsacık alırız diye diye yine gidip oy verirsek ve seçtiğimiz adamlar ceplerini doldurmaya devam eder ve ülke bir yere gitmezse; işte o zamanda Rum tarafından, Kiliseden ödenen arkadaşlarımız Türkiye düşmanlığını da yayar, İslam fobisini de yayar.

Bu Kıbrıs Türk halkı üzerinde ciddi bir algı operasyonudur, ciddi bir mühendisliktir. Buna katılan katılır katılmayan katılmaz, o ayrı konu. Yaşadığımız sorunlarla düşmanlığı birbirine karıştırmasın kimse.

Mesele bu beyler.

***************

GÜNÜN SÖZÜ

Ben sensiz de yaşarım ama seninle bir başka yaşarım.

CEMAL SÜREYA

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
10
 
2
 
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
16 Ağustos 2019, Cuma
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
İşin en ilginç tarafı da 2003-2004 yıllarında AK partiyi ve başkanını yere göğe sığdıramayanların şimdi hiç durmadan kendilerini yerden yere vurup ciyaklamaları durumudur 😂

YAZARIN SON 10 YAZISI
16 Eylül 2019, Pazartesi    UBP'den çatı aday sinyali mi?
13 Eylül 2019, Cuma    Şeytan üçgeni!
12 Eylül 2019, Perşembe    Rezil bir memleket... Dökülüyoruz...
11 Eylül 2019, Çarşamba    Çavuşoğlu neden sertleşti?
10 Eylül 2019, Salı    Yoğun bakıma giren ölüyor!
9 Eylül 2019, Pazartesi    Başbakan, Ersan Saner'i istiyor
6 Eylül 2019, Cuma    KIB-TEK özelleşmeli...
5 Eylül 2019, Perşembe    Erhürman olmazsa... Denktaş olabilir...
4 Eylül 2019, Çarşamba    Hükümet kaç gün sürecek?
3 Eylül 2019, Salı    Taçoy'dan Tatar'a tuzak...

banner
banner
banner
banner
banner

UBP'den çatı aday sinyali mi?
Gökhan ALTINER | 16 Eylül 2019, Pazartesi
Geçtiğimiz hafta içi Çatalköy’de patlayan cephaneliğin yankıları halen sürüyor. Bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yok ancak kamuoyundaki genel algı içerden bir sabotaj olduğu yönünde. Hafta sonuna bildiğiniz gibi d...
Şeytan üçgeni!
Gökhan ALTINER | 13 Eylül 2019, Cuma
Kıbrıs Postası Direktörü Polat Alper bu sefer iki saat erken aradı diye düşündüm çalışma masasının başına oturduğumda. Temmuz ayında Suriye’den fırlatıldığı iddia edilen S 200 tipi bir füze Taşkent’i vurduğunda sabah ...
Rezil bir memleket... Dökülüyoruz...
Gökhan ALTINER | 12 Eylül 2019, Perşembe
Şöyle bir düşündüm neyimizde hayır var diye. Hani hep yakınmak hem eleştirmek sevilen ve alışılagelmiş bir yapıdır bizim ülkemizde ve yine şöyle bir baktım güzel giden ne var ne yazabilirim diye. İnanın ki bir şey bul...