Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Gökhan ALTINER | 16 Ekim 2019, Çarşamba

Hasbanı çıkar Ahmet Çakar

Paylaş  
72
25
69

Kıbrıs Türk halkı oldum olası Türkiye’deki futbolla hep yakından ilgilenmiştir. Vakti zamanında hakem olanlar sonradan kapağı televizyon programlarına atmış kimisi saygın bir çerçevede kimisi ise külhanbeyi edalarında futbolda ahkâm kesmişlerdir. İşini düzgün yapanlara saygımız baki ama işini külhanbeyi edalarında yapanlara söyleyecek çok sözümüz var.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Ankara Hükümeti arasında yaşanan sert gerginliği çok fazla yazıp çizmemeye özen gösteriyor birçok gazeteci, bilmem farkında mısınız?

Çünkü bu konunun üzerine gitmek iki ülkeyi ve iki halkı derinden yaralar. İşte biz gazeteciler bu konunun kapanması için ateşin üzerine benzin dökmüyoruz ama gelin görün ki Türkiye’nin tanınmış külhanbeylerinden eski hakem, spor yorumcusu ve modası geçmiş bir terbiyesiz bizim Cumhurbaşkanımıza cahillik basıyor, bu golde sana girsin diyor.

Bu ne edepsizliktir bu ne terbiyesizliktir. Hiçbir kimsenin Kıbrıs Türk halkının liderine bu şekilde konuşma cüreti yoktur. Ahmet Çakar ne kadar seviyesiz ve çapsız olduğunu ortaya koymuştur.

Videoyu hepiniz izlemişsinizdir. Ağzını yayvanlaştıra yayvanlaştıra konuşma tarzıyla kabadayı raconu kesen bir edayla Cumhurbaşkanı Akıncı’ya cahil diye bağırıyor, Akıncı’yı tarih bilmemekle suçluyor, Kıbrıs’ın geçmişini, savaş dönemini bilmemekle suçluyor.

Bre denyo Mutlu Barış Harekatı oluncaya kadar Kıbrıslı Türkler ölümle burun buruna yaşarken, Rumlara karşı var olma savaşı verirken sen neredeydin?

1974’te Mutlu Barış Harekatı gerçekleşirken birçok Kıbrıslı Türk, babalarımız abilerimiz, bugün siyasette olan ya da olmayan herkes Türk askeriyle omuz omuza çarpışırken sen neredeydin?

Neredeydin ki çıkıp Kıbrıs Türk halkının % 61 oyla seçtiği bir lidere “Fransa’ya atılan gol sana girsin” diyecek kadar kendinden geçtin ve terbiyesizleştin?

Çok merak ediyorum; külhanbeyi Ahmet Çakar acaba Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yaptığı bu küfürleri Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapabilir miydi? Sıkar mıydı Sn. Erdoğan’a bir küçük hakarette bulunsun ama bir halkın başkanına dolaylı olarak da Kıbrıs Türk halkına hakaret edebiliyor.

Çakar derhal tutuklanmalı

Külhanbeyi Çakar bu hakaretleri Sn. Erdoğan’a yapsaydı çoktan içerdeydi değil mi? Cumhurbaşkanı Akıncı derhal KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü’ye Ahmet Çakar ile ilgili hakaret davası açılması yönünde talimat vermesi lazımdır hem de derhal. Bundan kısa bir süre önce Afrika Gazetesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yakışıksız bir karikatür yayınladığında dönemin Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay aracılığıyla dava açılmıştı. O zamanlar bir gazeteci olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu yapılanın büyük terbiyesizlik olduğunu yazmıştım ve tepki koymuştum.

Bugün daha ağırı KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yapılıyor, Cumhurbaşkanı Akıncı ivedilikle Ankara Büyükelçiliği vasıtasıyla Ahmet Çakar’ın tutuklanması ve yargı huzuruna çıkarılması için talimat vermelidir. Akıncı eğer siner kalırsa bu hem kendine hem de Kıbrıs Türk halkına bir saygısızlık olarak kalır.

Bu adam meczuptan başka bir şey değil

Allah aşkına Ahmet Çakar’ın özel hayatıyla ilgili şu açıklamasına bakar mısınız? Programlarında kullandığı ifadelerinde zaten hep bel altı ve terbiyesiz üsluplarıyla dikkat çekiyor ve bu adamı Türkiye televizyonlarında programa çıkarıyor. RTÜK Başkanı bile yayına bağlanıp kendisine fırça çekiyor.

Ahmet Çakar, “karı köpeğiyim”

“Özel yaşamıyla ilgili soruları da cevaplayan Çakar, yalnızca haber kanallarını izlediğini de belirterek, Ahmet Hakan’ı başarılı bulduğunu söyledi. Çakar, “Gıdıklayıcı bir anchorman” dedi.  Evde kılıbık olduğunu da belirten Çakar, her şeye eşinin karar verdiğini anlattı. Çakar, şunları söyledi: “Evde huzur istiyorsan karına itaat edeceksin. Akşam anneme gidelim, ‘evet’ de kurtul. Şunu giy dediğinde, ’peki’ de kurtul. Evde kılıbık olan adam yırtar. Ben evde karı köpeğiyim!” Şarkıcılarla ilgili yorumu da sorulan Çakar, iyi sanatçı olmalarına rağmen Sezen Aksu ve Candan Erçetin’i sevmediğini gördüğünde sinirlendiğini belirtti.“https://www.internethaber.com/ahmet-cakardan-erdogana-cagri-acuna-katilsin-1777263h.htm”

Toplumu bölmeyin!

Bakınız beyler Türkiye hassas bir dönemden geçiyor, ekonomik olarak Türkiye’yi zor günler bekliyor, Teröristlere karşı ciddi bir savaş veriyor; Kıbrıs Türk halkı her zaman olduğu gibi Türkiye’nin yanındadır ve Türk ordusunun başarısını arzulamaktadır. Aynı şekilde KKTC ekonomik anlamda oldukça zor bir dönemden geçiyor. Böyle bir dönemde iki ülkeyi ve iki halkı karşı karşıya getirecek olaylardan kaçınmak gerekir, buna kimsenin izin vermemesi gerekir. Herkes ama herkes ağzından çıkana dikkat etmezse sonuçları herkeste öfke patlamalarına neden olur.

Bunun olması için avuçlarını ovuşturan binlerce insan hem Türkiye de hem Kıbrıs’ta mevcut. Kimsenin bu tür şeylerin yaşanmasına izin vermemesi gerekir.

Türkiye Devleti bizim için kutsaldır; ama Türkiye’den kimse bu devleti ve bu ülkenin başkanını aşağılamasın, hakaretlemesin.

Siyasiler bugün kavga eder yarın barışır, siyasiler kendi aralarında yaşanan sorunları gün gelir oturup çözerler, hatta aynı fotoğrafın içinde onları gülerken görürsünüz ama halklar birbirine düşman olursa yaşanacak sonuçların sorumlusu buna çanak tutanlar olur. Bu nedenle kimse iki halkı birbirine düşürmesin.

Bunlar çok yanlış şeylerdir.

Türkiyeli Kıbrıslı diye bir şey yoktur, olamaz da Kıbrıs’ta yaşayan her Türk Kıbrıslı Türktür, bu durum bazılarının hoşuna gitmese de. Halklar birbirine karışmıştır, aileler birleşmiş, evlilikler yapılmıştır. Bu nedenle kimse iki ülke halkının arasını açmak için bu tehlikeli işlere girmesin.

Yazıyı Kıbrıs Türk kültüründe yer etmiş bir üslupla bitirelim: Hasbanı çıkar Ahmet…

*******************

Günün Sözü

Hayatı ıskalama lüksün yok senin. Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın.

Nazım Hikmet

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
27
 
4
 
2
 
1
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
16 Ekim 2019, Çarşamba
İLKER KOÇ         - İSTANBUL
Biz çakarı (dilbilgim zayıf olduğu için soyadını büyük harfle yazmadım. Çünkü ahmet abimin ederi o kadar) yıllardır adam yerine koyup dinlemiyoruz siz de öyle yapın. :)

16 Ekim 2019, Çarşamba
Erol Hoca         - Lefkoşa
Ucuz kahraman... Türkiye yetkililerine niçin böyle tepki veremedin?

16 Ekim 2019, Çarşamba
Ali mehmet         - Londra
Yokmu koskoca turkiye cumhuriyetind bir babayigit bu terbiyesiz adami terbiye etsin.nerde milliyetciler.?

16 Ekim 2019, Çarşamba
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Derhal birileri bir dava acmali ve bu adam mahkemeye verilmeli. Sn. Akinci bunu yapmali ve goreceksiniz yok %61, %100 destek bulacak. Zaten bununla Akinci oyunu %10 artirdi! Ama bu adama dersi verilmeli ve Kibris Turkune haysiyeti iade edilmeli.

YAZARIN SON 10 YAZISI
11 Kasım 2019, Pazartesi    Özersay'da "Tatar" hazımsızlığı...
1 Kasım 2019, Cuma    Umudu kestim yurdumdan
31 Ekim 2019, Perşembe    Vergiler adil toplanıyor mu?
30 Ekim 2019, Çarşamba    Gyrocopter'ler hayli vukuatlı!
29 Ekim 2019, Salı    Memur paralı... Devlet fakir
28 Ekim 2019, Pazartesi    Ekonomik bağımsızlık ne zaman?
25 Ekim 2019, Cuma    Atakan'dan başka umursayan var mı?
24 Ekim 2019, Perşembe    Hükümette kriz var...
23 Ekim 2019, Çarşamba    Savaşan: "Siyaset edep ister..."
22 Ekim 2019, Salı    Töre, külliye yolcusu...

banner
banner
banner
banner

Özersay'da "Tatar" hazımsızlığı...
Gökhan ALTINER | 11 Kasım 2019, Pazartesi
Uzun bir aranın ardından yazı yazıyor olmak inanılmaz güzel bir duygu. Her ne kadar bazen tekrara girdiğimi hissetsem dahi. Ülke de konuşulması gereken o kadar önemli ekonomik sorunlar varken ne yazık ki ülke olarak C...
Umudu kestim yurdumdan
Gökhan ALTINER | 1 Kasım 2019, Cuma
Ne den her gün aynı ya da daha kötü diye düşündüm.  Ya da neden öfkemizi yenemiyoruz? Hayalleri ertelemeyi bir yana bırakın artık hayal de kurmuyoruz. Aşırı sinirliyiz ve birşeyler yapma isteğimiz tam anlamıyla yok ol...
Vergiler adil toplanıyor mu?
Gökhan ALTINER | 31 Ekim 2019, Perşembe
Aklıma rahmetli Bülent Ecevit’in başbakan olduğu günler geldi bir anda. Merhum Ecevit, başbakan seçildiğinde Türkiye maddi yönden ciddi bir felaketin içindeydi. Ecevit’in ilk işi Dünya Bankasında üst düzey bir görevde...