Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Ferhat ATİK | 17 Mayıs 2019, Cuma

Hayal kurun, gelecek mutlu olsun

Paylaş  
20
18
20

İmkansızlıklar ya da bağnazlıklar yüzünden edebiyattan ve sanattan kopan bir toplum, tüm değerlerini yitirir, yozlaşır, köklü anlamların ı kaybeder ve nihayet yok olur.

Ahlakın, toplumsal değerin, çevre korumanın, haklara saygının düzelmesini; hayata mutlu bakan insanlarla güzel bir gelecek kurulmasını ister misiniz?

Cevabınız evet ise, toplumun edebiyat ve sanata karşı duyarlılığını artıracak girişimlerde bulunun. Çocuklara ve gençlere; şiirler, hikayeler, romanlar okutturun. Onları tiyatrolara, konserlere, sinemalara götürün. O hikayelerin, romanların, tiyatro oyunlarının insanları ile tanışsınlar, duyguları ile kaynaşsınlar. Edebiyatın ve sanatın hayallerini içlerinde yaşasınlar. Böylece gerçek insanları daha iyi anlayacaklardır. Çocuklarımızın büyüyünce ne olan ağı önemli değil. Her ne olacaksa olsun, küçükken siz ona edebiyatı ve sanatı sevdirin ki, en önce mutlu olsun. İlim ve bilgi sonradan nasıl olsa gelecektir. Teknoloji onu zaten içine alacaktır.

Ama çocukların önce insan olmayı öğrenmesi gerekir ve bu edebiyatla, sanatla olur. Hayallerini geliştirmek, hayal kurmayı öğrenmekle olur.

Hırsınız onların ileride başarılı ve önemli yerlerde olmasına yönelik değil, mutlu olmasına yönelik olsun. Mutlu olursa, ne yaptığı da önemini yitirir.

Mutlu hayalleri olan çocuklar, toplumun mutlu gelecekleridir.

Siz gelin, çocuklarınızın düşlerine destek olun.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
17 Haziran 2019, Pazartesi    Düşmanı mahvetmeden zaferi kazanmak
14 Haziran 2019, Cuma    Epistemoloji
13 Haziran 2019, Perşembe    Yapısökümü
12 Haziran 2019, Çarşamba    Sudaki iz
11 Haziran 2019, Salı    Mevcut dünya düzeni çökerken...
10 Haziran 2019, Pazartesi    Mutlu aileler  
7 Haziran 2019, Cuma    Sivil itaatsizlik
6 Haziran 2019, Perşembe    Yerkürenin diyasporası 
4 Haziran 2019, Salı    Mutlu bayramlar
3 Haziran 2019, Pazartesi    Seviyor mu?

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Düşmanı mahvetmeden zaferi kazanmak
Ferhat ATİK | 17 Haziran 2019, Pazartesi
Hint halkı tarafından “Mahatma” (Büyük Ruh) olarak isim takılan Mohandas Karamşand Gandhi, içinde olduğu sosyal yapının yasaklamasına karşın, İngiltere’de hukuk öğrenimi yapmıştı. Afrika’da, on binlerce Hintli’nin esi...
Epistemoloji
Ferhat ATİK | 14 Haziran 2019, Cuma
Sözcüklerin yeni bir yolculuğu için ele aldığım bir kelime: Epistemoloji.
En birincil tanımlama ile “Bilgi Felsefesi” anlamı taşıdığını belirtebiliriz. Ancak bu tanımlama elbette ki yeterli kalmaz, ‘bilgi’ ifadelendi...
Yapısökümü
Ferhat ATİK | 13 Haziran 2019, Perşembe
Jürgen Habermas tarafından yapıbozum, “temizlemeye çalıştığı çöpleri durmadan arttırmasıyla” eleştirilmiş, Derrida’nın öldüğü gün ise Joath...