Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Ferhat ATİK | 15 Ekim 2019, Salı

İlginç bir haber: Hamas terörü kınadı!

Paylaş  
32
12
32

Şaka gibi! Hatta sanki tüm dünya ile alay eder gibi!Terör örgütü listelerindeki yerini koruyan örgüt,

Filistin’in Yaser Arafat sonrası Hamas Terör Örgütü’ne teslim olduğunu artık bilmeyen yok. Dünya ülkelerinin terör listesinde yer alan ve 17 kez ateşkesi tek taraflı bozarak eylemde çocukları kullanan Hamas kendi amaç ve terimi ile çelişmeyecek bir terör organizasyonu.

Arafat sonrası, Gazze’de yönetimde olan ve İsrail'e karşı terör saldırıları düzenleyerek kendi varlığını önemli göstermeye çalışan Hamas Terör Örgütü, geçtiğimiz hafta Almanya’da meydana gelen ve iki kişinin öldürüldüğü Sinagog’a yönelik terör saldırısını kınadı.

Bu hakikaten alay eder gibi.

Hamas’ın yetkililerinden olan Dr. Basem Naim, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Almanya’da sinagog önünde iki masumun ölümü ile sonuçlanan hain saldırıyı kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu arada Basem Naim, Hamas Terör Örgütü'nün uluslararası ilişkilerden sorumlu yetkilisi. Naim genelde İsrail karşıtı açıklamalarla dikkat çeken birisi. 

Bu açıklamayı masum bulmadığımı söylemeliyim.

Hamas Terör Örgütü; sadece 1989-2008 yılları arasında 19 terör saldırısı yapmış ve çoğu çocuk ve sivilin yer aldığı 255 kişi öldürmüş. Bu saldırılarda 1200 kişi yaralanmış. Hepsi canlı bomba veya katliam saldırısı.

Bir de bu rakamlardan sonra düşünmek ve terör örgütü yetkilisi Dr. Basem Naim'e sormak gerekiyor, Almanya'da olunca terör diye adlandırılan eylem, İsrail'de yapılınca terör olmuyor mu?

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
19 Kasım 2019, Salı    İçimden geldiğince bir sanat eleştirisi
18 Kasım 2019, Pazartesi    Cahile aldanma
14 Kasım 2019, Perşembe    Zor günler!
12 Kasım 2019, Salı    Toplumun intiharı
6 Kasım 2019, Çarşamba    Bir ithal anket daha!
5 Kasım 2019, Salı    Girişimcilik, yenilikçilik, keşif
4 Kasım 2019, Pazartesi    Uzun bir gündü...
30 Ekim 2019, Çarşamba    İdare korkak olursa, yok demektir
29 Ekim 2019, Salı    Bilinçaltımın bana armağanı
28 Ekim 2019, Pazartesi    Aslında biz yokuz

banner
banner
banner
banner

İçimden geldiğince bir sanat eleştirisi
Ferhat ATİK | 19 Kasım 2019, Salı
Sanatın eleştirisini, yakın politik tarihle kısırlaştırılmış üretme darlığı yaşayan ülke ve sanatçılar üzerinden anlatmak zordur. Bu bize sanatın “izlenimsel” yanında durmamıza sorun yaratır. Ne yapsak da aslında sana...
Cahile aldanma
Ferhat ATİK | 18 Kasım 2019, Pazartesi
 
Birkaç kelamın ardından, haftaya şiirle başlamak istedim. İnsanların çoğu okul okumuş hatta diploma almış cahillerden oluşuyor. Hele hele ülkemizde. Her yanda bir cahil ve cahillik. Üstelik böyle olmayanları kandır...
Zor günler!
Ferhat ATİK | 14 Kasım 2019, Perşembe
Ülkem; mahkeme ve polis haberlerinden geçilmiyor. Her karış toprak sanki üçüncü sayfa gibi. Hoş, üçüncü sayfa kavramı da yerlerde artık. Bilirsiniz, eskiden gazetelerin sadece üçüncü sayfalarında adliye haberleri veri...