Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rasıh REŞAT | 27 Haziran 2018, Çarşamba

Dokunun ama dokunur gibi yapmayın

Paylaş  
17
12
16

Normalde bugünkü yazı ya UBP ya da CTP ile ilgili bir değerlendirme yazısı olacaktı ama, bir HP yazısı daha farz olduğu için o işler yarına ve öbür güne kaldı.

Hem kazan gibi kaynayan her iki parti ile ilgili daha net bilgiler elde edip sizlere kimsenin itiraz edemeyeceği bilgiler aktarmak için zaman da kazanmış oldum.

Seçim analizleri serisi çerçevesinde ilk önce bu sütunda ele aldığım Halkın Partisi taraftarları yazdıklarıma çok içerlemiş olacaklar ki, dün gün boyu sosyal medya üzerinde bana bol bol selam söylediler.

Aralarında görevi üstlenen bir iki cengaver kendini öne atıp partisi için göğsünü siper ederken, kumandayı elinde tutanlar mevziden ateş etme stratejisi ile mücadelelerini sürdürdüler.

Ben Halkın Partisi’nin seçimde başarısız olduğunu söylemiştim. Birçok meslektaşım ve siyasetten anlayan bilumum kişilikler yazımın altına imza atabileceklerini, gerek telefonla, gerek özel mesajla, gerekse de aleni sosyal medya paylaşımları ile seçimde başarısız olduklarını belirttiler.

Ancak Halkın Partisi kadroları içerisindeki bazı arkadaşlar binbir hesap yaparak Halkın Partisi’nin seçimden başarılı bir şekilde çıktığını anlatmak için var güçleri ile çalıştılar.

Takdir ediyorum. Partilerine bağlılıklarının ve sadakatlerinin başımın üstünde yeri var ancak partileri başarısız olduğu zaman da bunu bir özeleştiri vesilesine dönüştürüp, bunu en sertinden yapmalarını salık veririm.

Kudret Hoca, buna karşın partisinin başarılı olduğu iddiasını savunmak ya da özeleştiri yapmak yerine bize; ‘dokunma’ sözü verdi.

Sürekli bir dokunma muhabbetidir gidiyor.

Ona dokunacak, buna dokunacak. Bu dokunuşlardan rahatsız olduğumuz için partisinin başarısızlığını köşe yazılarımıza döktüğümüzü ima edip durdu.

Yaptığı sosyal medya paylaşımı, havarileri tarafından bolca paylaşıldı.

Vekillerden ‘selamlar’ gelip gitti.

Kardeşim Ulaş Barış ile birlikte yaptığım Kıbrıs Postası TV’deki programda ifade ettiğim gibi, Sevgili Hocam, Sayın Başbakan Yardımcısı, muhterem parti başkanı, dokunun lütfen.

Dokunun çünkü dokunmak için bu halktan yetki aldınız.

Dokunmayıp dokunur gibi yaptığınız ve söz verdiğiniz hiçbir şeyi yapmadığınız için ve popülizm anlamında bizlere yeni ilkler yaşattığınız için yerel seçimlerde bir varlık gösteremediniz. 

Fiyat İstikrar Fonu, dokunulmazlık şovu, koalisyon ortağı seçimi, istisnai yurttaşlıklar komedisi, müşavirlikler fiyaskosu, gece kulübü çalıştayı ucubesi, bet ofisler ile ilgili asla tutmayacağınız sözünüz... Daha sayayım mı?

Dokunun Hocam dokunun.

Dokunun ama dokunur gibi yapmayın. Çünkü bu ahali bir kere kanar. İkinci kez biraz zor. 24 Haziran bunun sadece işareti.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
13 Kasım 2018, Salı    Akıncı’nın halet-i ruhiye’si
8 Kasım 2018, Perşembe    Anastasiades’ten ilginç itiraf
31 Ekim 2018, Çarşamba    UBP Genel Başkanını seçti de liderini seçebildi mi?
19 Ekim 2018, Cuma    Sarıçizmeli ve "Sosyal Medya Sövüşgenleri"
18 Ekim 2018, Perşembe    Aciz mi komik mi? Ya da her ikisi birden...
10 Ekim 2018, Çarşamba    Birileri şu KIB-TEK'in güncel hesaplarına bir baksın lütfen
3 Ekim 2018, Çarşamba    Sahi şu Meclis Başkanlığı meselesi ne oldu?
1 Ekim 2018, Pazartesi    Kıb-Tek'te organize olamamış organize işler
28 Eylül 2018, Cuma    KIB-TEK’i kandırmaya çalışan iş adamları kim?
21 Eylül 2018, Cuma    Cübbenin rengi değişince kahraman olunmuyor

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akıncı’nın halet-i ruhiye’si
Rasıh REŞAT | 13 Kasım 2018, Salı
Akıncı’nın halet-i ruhiye’si
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın basın toplantısına gittim dün akşam.
Öyle aleladede bir basın toplantısı değildi. Evet, adına birileri Basın Konferansı adını vermiş garip bir şekilde am...
Anastasiades’ten ilginç itiraf
Rasıh REŞAT | 8 Kasım 2018, Perşembe
Anastasiades’ten ilginç itiraf
Aslında itiraf mı yoksa gafletine yenik düşen bir muhbir mi bilinmez ama önceki gece bir basın ordusu karşısında söyledikleri ilginçti doğrusu.
Tam, “Demek...” diye cümle başlatan cins...
UBP Genel Başkanını seçti de liderini seçebildi mi?
Rasıh REŞAT | 31 Ekim 2018, Çarşamba
8 Kasım 2015’te bir yazı yazmıştım. Artık yaşlanıyoruz mu ne? Binlerce köşe yazısından oluşan bir arşivimiz oluşmuş. Ona bakıp bakıp, “Eskiden ne demiştik”lere başladık ufak ufak. 8 Kasım 2015’...