Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rasıh REŞAT | 27 Haziran 2018, Çarşamba

Dokunun ama dokunur gibi yapmayın

Paylaş  
16
12
15

Normalde bugünkü yazı ya UBP ya da CTP ile ilgili bir değerlendirme yazısı olacaktı ama, bir HP yazısı daha farz olduğu için o işler yarına ve öbür güne kaldı.

Hem kazan gibi kaynayan her iki parti ile ilgili daha net bilgiler elde edip sizlere kimsenin itiraz edemeyeceği bilgiler aktarmak için zaman da kazanmış oldum.

Seçim analizleri serisi çerçevesinde ilk önce bu sütunda ele aldığım Halkın Partisi taraftarları yazdıklarıma çok içerlemiş olacaklar ki, dün gün boyu sosyal medya üzerinde bana bol bol selam söylediler.

Aralarında görevi üstlenen bir iki cengaver kendini öne atıp partisi için göğsünü siper ederken, kumandayı elinde tutanlar mevziden ateş etme stratejisi ile mücadelelerini sürdürdüler.

Ben Halkın Partisi’nin seçimde başarısız olduğunu söylemiştim. Birçok meslektaşım ve siyasetten anlayan bilumum kişilikler yazımın altına imza atabileceklerini, gerek telefonla, gerek özel mesajla, gerekse de aleni sosyal medya paylaşımları ile seçimde başarısız olduklarını belirttiler.

Ancak Halkın Partisi kadroları içerisindeki bazı arkadaşlar binbir hesap yaparak Halkın Partisi’nin seçimden başarılı bir şekilde çıktığını anlatmak için var güçleri ile çalıştılar.

Takdir ediyorum. Partilerine bağlılıklarının ve sadakatlerinin başımın üstünde yeri var ancak partileri başarısız olduğu zaman da bunu bir özeleştiri vesilesine dönüştürüp, bunu en sertinden yapmalarını salık veririm.

Kudret Hoca, buna karşın partisinin başarılı olduğu iddiasını savunmak ya da özeleştiri yapmak yerine bize; ‘dokunma’ sözü verdi.

Sürekli bir dokunma muhabbetidir gidiyor.

Ona dokunacak, buna dokunacak. Bu dokunuşlardan rahatsız olduğumuz için partisinin başarısızlığını köşe yazılarımıza döktüğümüzü ima edip durdu.

Yaptığı sosyal medya paylaşımı, havarileri tarafından bolca paylaşıldı.

Vekillerden ‘selamlar’ gelip gitti.

Kardeşim Ulaş Barış ile birlikte yaptığım Kıbrıs Postası TV’deki programda ifade ettiğim gibi, Sevgili Hocam, Sayın Başbakan Yardımcısı, muhterem parti başkanı, dokunun lütfen.

Dokunun çünkü dokunmak için bu halktan yetki aldınız.

Dokunmayıp dokunur gibi yaptığınız ve söz verdiğiniz hiçbir şeyi yapmadığınız için ve popülizm anlamında bizlere yeni ilkler yaşattığınız için yerel seçimlerde bir varlık gösteremediniz. 

Fiyat İstikrar Fonu, dokunulmazlık şovu, koalisyon ortağı seçimi, istisnai yurttaşlıklar komedisi, müşavirlikler fiyaskosu, gece kulübü çalıştayı ucubesi, bet ofisler ile ilgili asla tutmayacağınız sözünüz... Daha sayayım mı?

Dokunun Hocam dokunun.

Dokunun ama dokunur gibi yapmayın. Çünkü bu ahali bir kere kanar. İkinci kez biraz zor. 24 Haziran bunun sadece işareti.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
21 Eylül 2018, Cuma    Cübbenin rengi değişince kahraman olunmuyor
6 Eylül 2018, Perşembe    Neydi olacağı
31 Ağustos 2018, Cuma    Hani “eşit işe eşit ücret” hassasiyeti?
25 Ağustos 2018, Cumartesi    Bir Post-Bayram yazısı
19 Ağustos 2018, Pazar    Yerim ben sizin toplumsal seferberliğinizi
18 Ağustos 2018, Cumartesi    Şu kira kuru meselesi
17 Ağustos 2018, Cuma    Şimdi oldu işte
15 Ağustos 2018, Çarşamba    Deneyim, çene, domates ve bizim ekonomistler
14 Ağustos 2018, Salı    Fırsatçı tüccarların raflardaki gezintisi 
13 Ağustos 2018, Pazartesi    Her adam kendine...

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Cübbenin rengi değişince kahraman olunmuyor
Rasıh REŞAT | 21 Eylül 2018, Cuma
Cübbenin rengi değişince kahraman olunmuyor
Afrika’ya yapılan saldırı davasında KKTC mahkemelerinden beklenmedik derecede hızlı bir şekilde çıkan mahkumiyet kararı karşısında bizi şaşırtan ve de adalete güven duygumu...
Neydi olacağı
Rasıh REŞAT | 6 Eylül 2018, Perşembe
Neydi olacağı
Bizim Mehmet Ekin Vaiz’in zaman zaman kahkahalara boğduğu, zaman zaman ise kara kara düşündürdüğü skeçlerden oluşan haber bülteninin adıdır yazının başlığı. Kıbrıslılar, “Zaten beklenen de buydu” ya da ...
Hani “eşit işe eşit ücret” hassasiyeti?
Rasıh REŞAT | 31 Ağustos 2018, Cuma
Hani “eşit işe eşit ücret” hassasiyeti?
İrsen Küçükbaşbakanlığındaki KKTC hükümetinin “Göç Yasası” diye sendikalar tarafından adlandırılan ve şimdilerde bakanların bile bu isimle adlandırdığı, “Kamu Çalışanlarının Ma...