Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rasıh REŞAT | 28 Haziran 2018, Perşembe

Let The Games Begin

Paylaş  
19
10
19

Antik Yunan’dan beridir süregelen olimpiyat oyunlarının başlangıç seremonisinde söylenen bir söz vardır. Yunancasını bilmem ama beynelmilel lisan İngilizce’de olimpiyatları başlatmak için,‘LetThe Games Begin’ (Oyunlar Başlasın) ifadesi kullanılır.

Dün önemli bir gündü.

Adeta bir yerlerden birileri ‘Oyunlar Başlasın’ demiş olacak ki, Ulusal Birlik Partisi’nde kurultay yarışı başladı.

Kıbrıs Postası TV’ye telefonla bağlanan Faiz Sucuoğlu adaylığını açıklayıverdi. Bir diğer aday potansiyeli olan Sunat Atun da aynı programda bu konuda ser verip sır vermemeye çalışsa da, aslında aday olduğuna dair işaretleri verdi. En azından hazırlık yaptığını ekip kurduğunu biliyoruz.

Olağan şüpheliler inkar etse de UBP’nin geçtiğimiz yerel seçimlerdeki sayısal başarısını Başkent Belediye Başkanlığı ile taçlandıramamasının ardında birtakım şüpheli durumlar olduğu ve bazı oyunların oynandığı açıktır.

Harmancı ekibi yüzde 40 ila 42 arasında oy alacaklarını tespit ederken ve bu oyu beklerken, aniden yüzde 52’lerde bir oy gelmesi onları dahi şaşırttı.

Bu matematikte Harmancı lehine bir sapma olduğunun onlar da idrakinde.

“Seçimdir olur böyle şeyler” deyip işin dibine darı ekmemek için kendimizi hazırlarken, Savaş Atakan’ın Facebook paylaşımı, Özel Kadıoğlu’nun istifası ile yeniden vaziyet alıp meseleye bakmaya başladık haliyle.

Sessizler arasında Hasan Sertoğlu vardı bir tek. UBP’de her kafadan bir ses çıkıyordu kapalı kapılar ardında bir tek seçimi kazanacağını düşünen ve haliyle hayal kırıklığına uğrayan Sertoğlu konuşmuyordu.

Ta ki düne kadar…

Hasan Sertoğlu yaptığı açıklamada klasik teşekkürlerini yaptıktan sonra, ciddi ve adı gibi sert bir sitemde bulundu ve Başkent’teki yerel seçim ile ilgili meselenin aslında şüphe ettiğimiz gibi bir durumda geliştiğini bir anlamda teyit etti.

Sertoğlu’nun sözlerinden birkaç alıntı yaparak yazıya devam edersem meselenin ne olduğunu aşağı yukarı siz de anlarsınız: “Seçim sonuçlarını incelediğimiz zaman maalesef yine bazı acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldık. Kişisel siyasi beklentilerle yapılan küçük hesaplar ne yazıktır ki bu seçimde önümüzdeki en büyük sıkıntı oldu. Bu olumsuzlukları bugün bizler yaşadık, yarın başka aday arkadaşlarımız yaşayacak. Dolayısıyla buna artık bir son vermenin zamanı gelmiştir”

Biz dün birilerinin ‘Oyunlar Başlasın’ dediğini söylüyoruz ama Sertoğlu’nun söyledikleri ile ortaya çıkan sonuçlar ve seçimin peşi sıra gelen istifa ve UBP içinde ayyuka çıkmaya başlayan didişmeler, bize birilerinin çok önceden ‘Oyunlar Başlasın’ dediği ve üç yılda bir yapılan UBP olimpiyat oyunlarının startını çoktan verdiğini ispat etmeye yetti.

Let The Games Begin!

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
17 Temmuz 2019, Çarşamba    AB'yi anlatmak için artık 'ateş suyu'na gerek yok
12 Temmuz 2019, Cuma    Yaşamevi'nin yaşamevi olması için
10 Temmuz 2019, Çarşamba    Ticaret Odası'nın sıvaması 
2 Temmuz 2019, Salı    "Çaktım almaz" bir füzenin düşündürdükleri
26 Haziran 2019, Çarşamba    Olmaz olsun böyle dokunulmazlık
20 Haziran 2019, Perşembe    Eller poponun altından çıkınca
19 Haziran 2019, Çarşamba    Mevsim geliyor da, CHP tanınma istiyor
12 Haziran 2019, Çarşamba    Sen değil, başkası söylesin...
10 Haziran 2019, Pazartesi    Diplomasinin bittiği yerdeyiz hala
8 Haziran 2019, Cumartesi    Başbakanlık koridorları çok kalabalık

banner
banner
banner
banner
banner

AB'yi anlatmak için artık 'ateş suyu'na gerek yok
Rasıh REŞAT | 17 Temmuz 2019, Çarşamba
Avrupa Birliği yetkilileri birkaç yılda bir İngilizce lisanına hakim bazı Kıbrıslı Türk gazetecileri bir yemekte toplar ve Avrupa Birliği ile ilgili düşüncelerini öğrenmeye çalışır.  En son ne zaman olduğunu hatırlama...
Yaşamevi'nin yaşamevi olması için
Rasıh REŞAT | 12 Temmuz 2019, Cuma
Kalkanlı Yaşamevi’nin mimarı Sağlık eski Bakanı Filiz Besim Kıbrıs Postası’nın haberine sosyal medya hesabından duygusal ve gözyaşlı bir tepki gösterdi.
Sessiz kalsa ve mevcut Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin “Kalkanlı Ya...
Ticaret Odası'nın sıvaması 
Rasıh REŞAT | 10 Temmuz 2019, Çarşamba
Çeyrek asırdır meşgul olduğum gazetecilik mesleğini icra ederken on binlerce basın bildirisi ile karşı karşıya geldim. Bazılarını anlamakta güçlük çekerken bazılarını çok ilginç bulup manşet değiştirmek zorunda kaldım...