Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rasıh REŞAT | 28 Haziran 2018, Perşembe

Let The Games Begin

Paylaş  
17
10
17

Antik Yunan’dan beridir süregelen olimpiyat oyunlarının başlangıç seremonisinde söylenen bir söz vardır. Yunancasını bilmem ama beynelmilel lisan İngilizce’de olimpiyatları başlatmak için,‘LetThe Games Begin’ (Oyunlar Başlasın) ifadesi kullanılır.

Dün önemli bir gündü.

Adeta bir yerlerden birileri ‘Oyunlar Başlasın’ demiş olacak ki, Ulusal Birlik Partisi’nde kurultay yarışı başladı.

Kıbrıs Postası TV’ye telefonla bağlanan Faiz Sucuoğlu adaylığını açıklayıverdi. Bir diğer aday potansiyeli olan Sunat Atun da aynı programda bu konuda ser verip sır vermemeye çalışsa da, aslında aday olduğuna dair işaretleri verdi. En azından hazırlık yaptığını ekip kurduğunu biliyoruz.

Olağan şüpheliler inkar etse de UBP’nin geçtiğimiz yerel seçimlerdeki sayısal başarısını Başkent Belediye Başkanlığı ile taçlandıramamasının ardında birtakım şüpheli durumlar olduğu ve bazı oyunların oynandığı açıktır.

Harmancı ekibi yüzde 40 ila 42 arasında oy alacaklarını tespit ederken ve bu oyu beklerken, aniden yüzde 52’lerde bir oy gelmesi onları dahi şaşırttı.

Bu matematikte Harmancı lehine bir sapma olduğunun onlar da idrakinde.

“Seçimdir olur böyle şeyler” deyip işin dibine darı ekmemek için kendimizi hazırlarken, Savaş Atakan’ın Facebook paylaşımı, Özel Kadıoğlu’nun istifası ile yeniden vaziyet alıp meseleye bakmaya başladık haliyle.

Sessizler arasında Hasan Sertoğlu vardı bir tek. UBP’de her kafadan bir ses çıkıyordu kapalı kapılar ardında bir tek seçimi kazanacağını düşünen ve haliyle hayal kırıklığına uğrayan Sertoğlu konuşmuyordu.

Ta ki düne kadar…

Hasan Sertoğlu yaptığı açıklamada klasik teşekkürlerini yaptıktan sonra, ciddi ve adı gibi sert bir sitemde bulundu ve Başkent’teki yerel seçim ile ilgili meselenin aslında şüphe ettiğimiz gibi bir durumda geliştiğini bir anlamda teyit etti.

Sertoğlu’nun sözlerinden birkaç alıntı yaparak yazıya devam edersem meselenin ne olduğunu aşağı yukarı siz de anlarsınız: “Seçim sonuçlarını incelediğimiz zaman maalesef yine bazı acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldık. Kişisel siyasi beklentilerle yapılan küçük hesaplar ne yazıktır ki bu seçimde önümüzdeki en büyük sıkıntı oldu. Bu olumsuzlukları bugün bizler yaşadık, yarın başka aday arkadaşlarımız yaşayacak. Dolayısıyla buna artık bir son vermenin zamanı gelmiştir”

Biz dün birilerinin ‘Oyunlar Başlasın’ dediğini söylüyoruz ama Sertoğlu’nun söyledikleri ile ortaya çıkan sonuçlar ve seçimin peşi sıra gelen istifa ve UBP içinde ayyuka çıkmaya başlayan didişmeler, bize birilerinin çok önceden ‘Oyunlar Başlasın’ dediği ve üç yılda bir yapılan UBP olimpiyat oyunlarının startını çoktan verdiğini ispat etmeye yetti.

Let The Games Begin!

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
7 Şubat 2019, Perşembe    Gezici ne zaman ortaya çıkacak?
31 Ocak 2019, Perşembe    Bravo Erkut
30 Ocak 2019, Çarşamba    Benim işim bu, ya sizinki?
27 Ocak 2019, Pazar    Akıncı'nın markası kriz
26 Ocak 2019, Cumartesi    İki devleti gösterip sıtmaya razı etmek
22 Ocak 2019, Salı    AP Milletvekilliği adaylığı ve “15 Year Challenge”
16 Ocak 2019, Çarşamba    Protokolde zaman ilerledikçe müzakere gücünüz azalıyor
15 Ocak 2019, Salı    Kurtlar gerçekten vegan değilse?
13 Ocak 2019, Pazar    Majesteleri ve Tektaş'ı
10 Ocak 2019, Perşembe    Böyle bir çark var mı, ona bakın lütfen

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gezici ne zaman ortaya çıkacak?
Rasıh REŞAT | 7 Şubat 2019, Perşembe
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik bilinçli gerginlik kurguları üzerine geçenlerde kaleme aldığım yazı bayağı bir ilgi gördü.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın kriz çıkarıp bunu etrafına körükleterek büyütmek ...
Bravo Erkut
Rasıh REŞAT | 31 Ocak 2019, Perşembe
Bravo Erkut
Tarım Bakanı Erkut Şahali çok eski dostumdur. İstanbul’da üniversite yıllarında ben hem öğrencilik yapıp hem gazetecilik işlerine ufak ufak dalmaya çalışırken, o da öğrencilik yapıp ÜTK’da siyasete kendin...
Benim işim bu, ya sizinki?
Rasıh REŞAT | 30 Ocak 2019, Çarşamba
Benim işim bu, ya sizinki?
Cuma akşamı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile katıldığım canlı yayın sonrasında herkes ağzına geleni söyledi.
Diğer açıklamalar gibi meslektaşlarım ve arkadaşlarımdan bir açıklama daha...