Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rasıh REŞAT | 28 Haziran 2018, Perşembe

Let The Games Begin

Paylaş  
6
1
6

Antik Yunan’dan beridir süregelen olimpiyat oyunlarının başlangıç seremonisinde söylenen bir söz vardır. Yunancasını bilmem ama beynelmilel lisan İngilizce’de olimpiyatları başlatmak için,‘LetThe Games Begin’ (Oyunlar Başlasın) ifadesi kullanılır.

Dün önemli bir gündü.

Adeta bir yerlerden birileri ‘Oyunlar Başlasın’ demiş olacak ki, Ulusal Birlik Partisi’nde kurultay yarışı başladı.

Kıbrıs Postası TV’ye telefonla bağlanan Faiz Sucuoğlu adaylığını açıklayıverdi. Bir diğer aday potansiyeli olan Sunat Atun da aynı programda bu konuda ser verip sır vermemeye çalışsa da, aslında aday olduğuna dair işaretleri verdi. En azından hazırlık yaptığını ekip kurduğunu biliyoruz.

Olağan şüpheliler inkar etse de UBP’nin geçtiğimiz yerel seçimlerdeki sayısal başarısını Başkent Belediye Başkanlığı ile taçlandıramamasının ardında birtakım şüpheli durumlar olduğu ve bazı oyunların oynandığı açıktır.

Harmancı ekibi yüzde 40 ila 42 arasında oy alacaklarını tespit ederken ve bu oyu beklerken, aniden yüzde 52’lerde bir oy gelmesi onları dahi şaşırttı.

Bu matematikte Harmancı lehine bir sapma olduğunun onlar da idrakinde.

“Seçimdir olur böyle şeyler” deyip işin dibine darı ekmemek için kendimizi hazırlarken, Savaş Atakan’ın Facebook paylaşımı, Özel Kadıoğlu’nun istifası ile yeniden vaziyet alıp meseleye bakmaya başladık haliyle.

Sessizler arasında Hasan Sertoğlu vardı bir tek. UBP’de her kafadan bir ses çıkıyordu kapalı kapılar ardında bir tek seçimi kazanacağını düşünen ve haliyle hayal kırıklığına uğrayan Sertoğlu konuşmuyordu.

Ta ki düne kadar…

Hasan Sertoğlu yaptığı açıklamada klasik teşekkürlerini yaptıktan sonra, ciddi ve adı gibi sert bir sitemde bulundu ve Başkent’teki yerel seçim ile ilgili meselenin aslında şüphe ettiğimiz gibi bir durumda geliştiğini bir anlamda teyit etti.

Sertoğlu’nun sözlerinden birkaç alıntı yaparak yazıya devam edersem meselenin ne olduğunu aşağı yukarı siz de anlarsınız: “Seçim sonuçlarını incelediğimiz zaman maalesef yine bazı acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldık. Kişisel siyasi beklentilerle yapılan küçük hesaplar ne yazıktır ki bu seçimde önümüzdeki en büyük sıkıntı oldu. Bu olumsuzlukları bugün bizler yaşadık, yarın başka aday arkadaşlarımız yaşayacak. Dolayısıyla buna artık bir son vermenin zamanı gelmiştir”

Biz dün birilerinin ‘Oyunlar Başlasın’ dediğini söylüyoruz ama Sertoğlu’nun söyledikleri ile ortaya çıkan sonuçlar ve seçimin peşi sıra gelen istifa ve UBP içinde ayyuka çıkmaya başlayan didişmeler, bize birilerinin çok önceden ‘Oyunlar Başlasın’ dediği ve üç yılda bir yapılan UBP olimpiyat oyunlarının startını çoktan verdiğini ispat etmeye yetti.

Let The Games Begin!

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
6 Eylül 2018, Perşembe    Neydi olacağı
31 Ağustos 2018, Cuma    Hani “eşit işe eşit ücret” hassasiyeti?
25 Ağustos 2018, Cumartesi    Bir Post-Bayram yazısı
19 Ağustos 2018, Pazar    Yerim ben sizin toplumsal seferberliğinizi
18 Ağustos 2018, Cumartesi    Şu kira kuru meselesi
17 Ağustos 2018, Cuma    Şimdi oldu işte
15 Ağustos 2018, Çarşamba    Deneyim, çene, domates ve bizim ekonomistler
14 Ağustos 2018, Salı    Fırsatçı tüccarların raflardaki gezintisi 
13 Ağustos 2018, Pazartesi    Her adam kendine...
7 Ağustos 2018, Salı    Bu ahalinin zekâsıyla dalga geçmeyin

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Neydi olacağı
Rasıh REŞAT | 6 Eylül 2018, Perşembe
Neydi olacağı
Bizim Mehmet Ekin Vaiz’in zaman zaman kahkahalara boğduğu, zaman zaman ise kara kara düşündürdüğü skeçlerden oluşan haber bülteninin adıdır yazının başlığı. Kıbrıslılar, “Zaten beklenen de buydu” ya da ...
Hani “eşit işe eşit ücret” hassasiyeti?
Rasıh REŞAT | 31 Ağustos 2018, Cuma
Hani “eşit işe eşit ücret” hassasiyeti?
İrsen Küçükbaşbakanlığındaki KKTC hükümetinin “Göç Yasası” diye sendikalar tarafından adlandırılan ve şimdilerde bakanların bile bu isimle adlandırdığı, “Kamu Çalışanlarının Ma...
Bir Post-Bayram yazısı
Rasıh REŞAT | 25 Ağustos 2018, Cumartesi
Evet mübarek Kurban Bayramı’nı hep birlikte eda ettik.
9 günlük tatilin sonuna doğru yaklaşıyoruz.
Bugünün ve de yarının tadını çıkarın çünkü Pazartesi günü gerçekler yeniden tokat gibi yüzümüze vuracak.
Unutmuş ol...