Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rasıh REŞAT | 17 Mayıs 2019, Cuma

Demir ve Fidel, Rasıh Reşat'a yazdılar: İyi ki doğdun Baba

Paylaş  
22
26
20

Demir:

Baba nasılsın iyi misin?  Annem dedi ki babana güzel şeyler yaz ona doğum günü sürprizi yapacağız.

Ben de düşündüm en güzel şey BEŞİKTAŞ .

Ama seni BEŞİKTAŞ’tan daha çok seviyorum.

İyi ki doğdun Baba. İyi ki doğdun Kara Kartal.

Fidel:

Öncelikle köşende bana ve kardeşime yer verdiği için sevgili Polat Abime ve sizin değerli ekibinize en içten teşekkürlerimi sunarım.

Kaynak. Liman. Mentor. Baba diyince aklıma gelen duyguların en kaba taslak kelime bulmuş halleri bunlar. Bu ve benzeri hislerimi nasıl sözcük formuna koyup da sana aktarabilirim diye düşünürken kendimi yoğun bir duygu girdabının içinde buldum, okul yolunda gözlerim yaşardı, canım babam.  Belki de bugün gazeteni usul usul çevirip kendi yazına bir göz gezdirecektin ama işler biraz farklı. Hep elime kalemi alıp seni sana anlatabileceğim günü bekledim. Demek ki kısmet bugüneymiş.

Sana söylemek istediğim, beni ne denli etkilediğini anlatmak için sarf etmeye çalıştığım o kadar çok kelime uçuşuyor ki aklımdan, nereden başlayacağımı bilemiyorum. Sanki cümleler o kadar yakın ki okuyamıyorum. Bana verdiğin nasihatlardan tut, gülmekten yerlere yıkıldığım anlara kadar…

Sen benim bilgi ve öğüt kaynağımsın. Bir nevi bir pusula, ibresi hep doğruyu gösteren. Bana iyiliğe kötülüğe, doğruya yanlışa, fazlalığa ve eksikliğe karşı gözlerimi açmayı öğrettin ve bunun için sana ne kadar minnettar olduğumu anlatamam. Tanıdığım çoğu kişinin bana karşı bakış açısı yaşıma göre olgun ve güzel tavsiye veren bir arkadaş olduğum yönünde ama biliyorlar mı ki ben sadece senin söylediklerini onlara tane tane aktaran bir kızdan başkası değilim. Bana bu olgunluğu ve soğukkanlılığı aşıladığın için teşekkür ederim.

Beni senin hakkında en çok etkileyen ne biliyor musun, baba? Zekan. O karmaşık zihninden çıkardığın her bilgi benim için mücevherden farksız. Kelimelerle oynayışın ve mantığın. Umarım kendi içimde de bulabilirim bu özellikleri ve inan, çalışıyorum.

Nedendir bilmem, senin olduğun her ortam bana güvenli. Her kız çocuğunun korktuğunda kanadının altına gireceği, sevindiğinde sırtına atlayabileceği, ağladığında gözyaşlarını şefkatle silebileceği bir limanı olsun be baba. Her şeyimi, her şekilde, her zaman, tereddüte yer bırakmadan söyleyebileceğim, huzur veren bir liman...

Beni bu şekilde yetiştirdiğin ve yetiştirmeye devam ettin için teşekkür ederim. Bana sayısız öğüt verdiğin için teşekkür ederim. Bana bu yoğun yaşında ve iş temponda zaman ayırdığın için teşekkür ederim. Bilgi aşıladığın için teşekkür ederim. Koruduğun için teşekkür ederim. Kendi ayakları üstünde duran bir birey olmama en büyük katkılardan birini koyduğun için teşekkür ederim. Kahkahalarımı paylaştığın, hüznümü hafiflettiğin için teşekkür ederim. Kitap önerdiğin için teşekkür ederim. Gerçek müzikle tanıştırdığın için teşekkür ederim. Sevgin için teşekkür ederim. Babam olduğun için teşekkür ederim.

Açık konuşmak gerektiğini biliyorum ve en samimi benliğimle söylüyorum ki; eğer ileride iyi yerlere ulaşmış biri olursam, bu sizin kadar parlak ebeveynlerim olduğu içindir. Seni bu klavyeyle anlatamayacağım kadar çok seviyorum. Yeni yaşın kutlu olsun. İyi ki doğdun, iyi ki benim limanımsın.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
13
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
12 Haziran 2019, Çarşamba    Sen değil, başkası söylesin...
10 Haziran 2019, Pazartesi    Diplomasinin bittiği yerdeyiz hala
8 Haziran 2019, Cumartesi    Başbakanlık koridorları çok kalabalık
7 Haziran 2019, Cuma    Facebook hariciyecileri
3 Haziran 2019, Pazartesi    Hükümetin bozulmasından en çok kim fayda gördü?
23 Mayıs 2019, Perşembe    'Tak fişi bitir işi' hükümeti
22 Mayıs 2019, Çarşamba    Yönetin artık bu ülkeyi
18 Mayıs 2019, Cumartesi    Sırada üzerine işenecek kişi kim?
16 Mayıs 2019, Perşembe    Çantada keklik değil...
15 Mayıs 2019, Çarşamba    Şaka değil

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sen değil, başkası söylesin...
Rasıh REŞAT | 12 Haziran 2019, Çarşamba
Türkçe ‘de en uzun kelimenin ‘Çekoslovaklaştıramadıklarımızdanmısınız’ olduğunu söylerlerdi bir zamanlar. Ama artık Çekoslovakya diye bir ülke olmadığına göre, bu kelime de artık geçerliliğini yitirmiş bulunuyor.
Bu ...
Diplomasinin bittiği yerdeyiz hala
Rasıh REŞAT | 10 Haziran 2019, Pazartesi
Klasik bir söylem var ya, Kıbrıslı Rumlar bizimle paylaşım içine girmeye hazır değil diye.
Birçoğunun aklına refah ya da zenginlik paylaşımı ya da yetki paylaşımı gelir.
Haliyle işin derinliği bu kadar sığ değildir ...
Başbakanlık koridorları çok kalabalık
Rasıh REŞAT | 8 Haziran 2019, Cumartesi
Başbakan Ersin Tatar hükümeti kurdu, güvenoyu aldı, Türkiye’ye ilk ve en kritik ziyareti gerçekleştirdi.
Başbakanlık binasındaki makamına yerleşti. Kendine özgü üslubu ile de göreve başladı. Buraya kadar sıkıntı yok....