Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rasıh REŞAT | 19 Haziran 2019, Çarşamba

Mevsim geliyor da, CHP tanınma istiyor

Paylaş  
20
22
19

Kıbrıs sorunu ile ilgili Türkiye’deki sosyal demokratlar iktidar olarak en son konuştuklarında, Bülent Ecevit, “Güney Kıbrıs’ı AB’ye alırsanız, Kuzey Kıbrıs’ı tek taraflı ilhak ederiz” demişti.

Kıbrıs’taki kendini solcu diye nitelendiren ve “Türkiye’de oyum olsa Ak Parti’ye veririm” döneminden sonra şimdilerde Ak Parti düşmanlığı üzerinden siyaset yaparak yürümeye çalışan arkadaşlarımız hepinizin malumudur.

Özellikle son yerel seçimlerde İmamoğlu Türkiye’yi Ak Parti’den kurtardıktan sonra Kıbrıs’ı da içinde bulunduğu durumdan azat edecek kahraman gibi gösteren arkadaşlarımız, AK Parti’nin Kıbrıs siyasetini sevmemiş olacaklar ki İmamoğlu’na bu muameleyi yapıyorlar.

Facebook ve Twitter’e bakın göreceksiniz. Hele hele Pazar günü tekrarlanacak seçim arifesinde bunlar daha da şiddetlenecek.

Bizdeki CHP hayranı kesime bir haberim var: Cumhuriyet Halk Partisi ve onun temsil ettiği Türkiye’deki cenah sonunda Kıbrıs politikasını en resmi ağzından açık etti.

Ne dedi Kemal Kılıçdaroğlu dün?  

“KKTC artık tanınmalı”

Evet, artık Türkiye’nin Kıbrıs Politikasının değişmesi gerektiği ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin artık tanıması gerektiğini söylüyor.

Bizim Kıbrıslı muhitin, neden Türkiye’de de bir siyasi partiye sempati duyması ve onu sosyal medya üzerinden hararetle desteklemesi nedenini kafamda sorgularken, yerel futbol takımı destekleyip, bir de Türkiye futbol takımı taraftarı olmak şeklindeki ayrıcalığını siyasi partiler için kullandığı kanaatine vardım.

Kıbrıs’ta Çetinkaya taraftarı, renkleri uygun diye Galatasaray’ı destekler örneğin.

Siyasi partilerde elbette ki siyasi görüş önemli olmalı, KKTC’li bir partinin yanında Türkiye’den bir partiye sempati duymak için.

Bizdeki siyasi parti farklıklarının temelinde Kıbrıs sorunun çözüm şekli ile ilgili inanışlar olduğu biliniyor.

Yani Kıbrıs’ta federal çözüm isteyen CTP, TDP ve benzeri siyasi oluşumlar Adalet ve Kalkınma Partisi’ni desteklemesi gerekirken, KKTC’nin tanınması üzerinden ütopya besleyen UBP, DP ve YDP ile o cenahın diğer siyasi unsurları, bu durumda CHP ile sıkı işbirliğinde olması gerekmez mi?

Kılıçdaroğlu açık açık söyledi: “KKTC artık tanınmalı”

Ekrem İmamoğlu’nun önce İstanbul’a, sonra da Türkiye’nin geneline bahar getireceğini, getirmişken de Kıbrıs’a aynı mevsimi taşıyacağını düşünenler, meğer değneğin yanlış ucunu tutuyorlarmış da haberleri yok!

Kılıçdaroğlu haliyle de mevsim değiştiren kahraman İmamoğlu, KKTC’nin tanınması gerektiğini söylüyor ve düşünüyor. Ak Parti’den 2002 yılından beridir tek bir kez bile duymadığımız bu “tanınma” politikası CHP’nin ağzında şu anda.

Evet Pazar günü İstanbul’da öyle ya da böyle mevsim yerli yerine oturacak da, dediğim gibi bizim meteoroloji uzmanları ne yapacak onu merak ederim.

Alakası yok belki ama bu yazıyı yazarken, mevsim diye diye dilime BDH’nin seçim şarkısı olan Acar Akalın’ın olduğunu bildiğim muhteşem “Mevsimi geldi artık” şarkısı dolandı. Kıbrıs’ta çözüm için uğraşanların AK Parti ve Erdoğan’a taptığı günlerden bir şarkı. 

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
8
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
17 Ağustos 2019, Cumartesi    'Siyasetsiz sanat' diyerek 'sanattan siyaset'
16 Ağustos 2019, Cuma    Bize bir işaret lazım
5 Ağustos 2019, Pazartesi    Ne verecekmiş abisine
3 Ağustos 2019, Cumartesi    UBP'de aday enflasyonu
31 Temmuz 2019, Çarşamba    İmar Planı'nda UBP sessizliği
24 Temmuz 2019, Çarşamba    Sorunum yok, sorum var
17 Temmuz 2019, Çarşamba    AB'yi anlatmak için artık 'ateş suyu'na gerek yok
12 Temmuz 2019, Cuma    Yaşamevi'nin yaşamevi olması için
10 Temmuz 2019, Çarşamba    Ticaret Odası'nın sıvaması 
2 Temmuz 2019, Salı    "Çaktım almaz" bir füzenin düşündürdükleri

banner
banner
banner
banner
banner

'Siyasetsiz sanat' diyerek 'sanattan siyaset'
Rasıh REŞAT | 17 Ağustos 2019, Cumartesi
Önceki gün akşamüzeri Yaşar Ersoy bir paylaşımla, UBP-HP hükümetinin sansürcü olduğunu deklare etti. Konu bir önceki hükümetin izin verdiği bir oyunun sahnelenmesine bu hükümetin izin vermemesi. “İzin vermek” ifadesi ...
Bize bir işaret lazım
Rasıh REŞAT | 16 Ağustos 2019, Cuma
Hükümet kurulalı neredeyse 3 ay oluyor.
Biraz sancılı da olsa bakanlar atandı.
Yine sancılarla, özel kalem müdürleri, müsteşarlar ve bürokratlar da atandı. Aralarında yanlış tercihler olduğunu söyleyenler var ama ol...
Ne verecekmiş abisine
Rasıh REŞAT | 5 Ağustos 2019, Pazartesi
Geçenlerde yazdığım “UBP’de imar planı sessizliği” başlıklı yazım, Ulusal Birlik Partisi’nden herhangi bir yankı getirmedi ancak hedeflemediğim bir şekilde şehir plancılarının ses vermesine neden oldu. Sosyal medya he...