Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rauf R. DENKTAŞ | 16 Mayıs 2011, Pazartesi

Kıbrıs'ın dostları

Paylaş  
78
165
74

Londra’da “Kıbrıs’ın Dostları” Cemiyeti var.

Rum ve Yunan zenginlerinin himmeti ile kurulmuş olan bu cemiyetin başlıca üyeleri İngiliz Parlamentosunda görev yapan meb’uslar.

Lord Corbett’in başkanlığında Kıbrıs’a barış ve huzurun gelmesi için büyük çaba harcamaktadırlar.

Yılda birkaç kez yayınladıkları ve adını da “Kıbrıs’ın Dostları” diye koydukları, Rum propagandası için altın değerinde bir de dergileri var, 54. Bahar 2011 yayınları Kıbrıs’la ilgili bir rapor halinde.

Kıbrıs’ı bilmeyen herkes bu dergiyi okuduktan sonra Rum’a hak verir, Türkiye’yi suçlu bulur, Kıbrıs Türklerini meşru bir devlet’ten koparak tek yanlı devlet kurmakla suçlar; Kıbrıs meselesinin  1974’de Türk işgali ile başlayan bir mesele olduğuna inanır ve sanki kayıplar 1974’de Türk istilası ile başlamış Rum kayıpları meselesiymiş gibi duygusal yazılara bakarak, 1963-74 arasında toplu mezarlara gömülmüş olan yüzlerce Türk insanın varlığından habersiz, Türkiye aleyhine ahkam keser.

Dergiye göre 28 Ocak ve 2 Mart Mitingleri “Suriye, Mısır, Libya gibi yerlerde ceryan eden halk isyanıdır - Türkiye’ye karşı!

Bunun böyle olduğunu yayanlar  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının lanetlediği kişiler fakat dergide bu kendini bilmezlerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının yüzde birini bile temsil etmediklerine temas edilmiyor.

Bunların aksini söyleyen, Anavatanlarına bağlı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletini ve egemenliği savunan kahir çoğunluktan ve onların temsilcilerinden de söz yok.

Kıbrıs Türkleri, yıllardır, “Kıbrıs’ın Dostları” Cemiyetinin Rumların dostu olduğunu, Rumların propagandasını yaptığını bilmekteydi.

Dergilerinin bu son sayısı, bu bilgiyi tescil eden son mühür haline gelmiştir.

Derginin sayfaları arasında parlamento’da, Kıbrıs’la ilgili sorular ve bunlara verilen resmi yanıtlar da vardır.

Garantör İngiltere’nin parlamentosunda sorulan bu sorulardan ve verilmiş olan cevaplardan İngiliz garantisinin ne kadar kof olduğunu görmek mümkündür.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti makamları, mes’elenin hallinde - İngiltere’nin garantörlüğünden veya adaletinden veya tarafsızlığından bir şeyler bekliyorlarsa, feci şekilde aldandıklarını göreceklerdi.

Ona buna güvenerek, onun bunun sözüne bakarak “ayrı devlet-ayrı egemenlik-garantilerin devamı” formülünden (48 yıllık gerçekten) vazgeçer ve 1960 benzeri müşterek bir anlaşmaya imza atarsak, şehitlerin, tarihin ve gelecek nesillerin lanetinden kurtulamayacağız.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
17 Mayıs 2011, Salı
Yurtsever         - Lefkoşa
Rumların bu sözü bana yabancı gelmedi."Geçici Merhale Planı"mızın 1.maddesinin (b)fıkrasında: Kazanılan zaman içinde daha iyi bir şekilde hazırlanarak, Rumların gaf ve yanlışlarından istifade edilecek, gün gele onları anlaşmaları bozmakla itham ederek tam istiklalimize kavuşacaktık." şeklindedir.

Nasıl? Etki tepki meselesi.

Nasıl? Gladio taktiği.

Nasıl? Enosis ya da Taksim.

Nasıl? İşte Kıbrıs sarmalı.

16 Mayıs 2011, Pazartesi
Ali Fikret Atun         - Ankara
Ayvalık İkomos Akademisi'nin ders müfredatında yer alan ve belediye başkanı tarafından ele geçirilern metinde insanın kanını donduracak şu ifade yer alır:
"Türler'in en küçük hataları büyütülerek Avrupa'ya duyurulacak ve uygar dünya Türkler'e düşman edilecek"

YAZARIN SON 10 YAZISI
25 Mayıs 2011, Çarşamba    Yolun neresindeyiz?
24 Mayıs 2011, Salı    Seyirci kalınamaz
23 Mayıs 2011, Pazartesi    Dıştan bakınca
21 Mayıs 2011, Cumartesi    Tuzak
20 Mayıs 2011, Cuma    AB Başkanlığı
18 Mayıs 2011, Çarşamba    Yanlıştan dönmedikçe (2)
17 Mayıs 2011, Salı    Yanlıştan dönmedikçe (1)
11 Mayıs 2011, Çarşamba    Değişmeyen taktik
10 Mayıs 2011, Salı    Rum'dan Rum'a
6 Mayıs 2011, Cuma    Kırmızı çizgileriymiş

banner
banner
banner
banner
banner

Yolun neresindeyiz?
Rauf R. DENKTAŞ | 25 Mayıs 2011, Çarşamba
TC Dışişleri Bakanlığı, AB’nin 3 Aralık 2002 tarihli sonuç bildirgesine atıfta bulunarak, Ankara’daki AB Büyükelçiliklerine “aşağıdaki hususları” duyurur:
Kıbrıs Rum Yönetiminin AB’ne ta...
Seyirci kalınamaz
Rauf R. DENKTAŞ | 24 Mayıs 2011, Salı
Rum tarafında yaşayan yüzlerce Kıbrıslı Türk, kime ve neye kandıkları belli değil, Rumların seçimlerinde Rum partilerinin listelerine oy verdi.
Yaptıkları işin 1960’da  Türklere verilmiş olan “iki eş...
Dıştan bakınca
Rauf R. DENKTAŞ | 23 Mayıs 2011, Pazartesi
Max Gevers’in “Uzlaşma Denizin Altında Yatmaktadır” adını verdiği makalesi 1 Mayıs’ta yayınlandı.
Özetlersek Yazara göre Türkiye’nin AB üyesi olma ümidi sıfırlandığına göre Kıbrıs mesele...