Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 1 Ekim 2013, Salı 14:27
banner

Eko Gün etkinliklerinde kurallara uymayan stant sahiplerine uyarı!

Eko Gün etkinliklerinde kurallara uymayan stant sahiplerine uyarı!Büyükkonuk Belediyesi, 6 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan 13. Eko Gün etkinliklerinde stant açacak kişilerin uyması gereken kurallar olduğunu hatırlattı. Açıklamanın tam metni şöyle:
Paylaş  
81
108
88
1

6 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan, 13. Geleneksel Eko Gün etkinliklerinde yapılan çalışmalara gerek basın mensuplarının ilgisi, gerekse gıda mühendisleri odasının vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Halkımızın sağlıklı beslenme ve güvenli alışverişlerinin sağlanabilmesi en öncelikli ilkelerimizden biridir. Eko köy olarak her yıl düzenlenen eko gün etkinliklerinde, yöre halkına, stant sahiplerine ve personellerimize sürdürülebilir bir eğitim mantığı içerisinde eğitimler verilmektedir. Başarımızın temelini, ilkeli ve kurallara bağlı çalışmalarımız oluşturmaktadır. Bilimsel olarak ve dalında uzman kişi, kurum ve kuruluşlarla çalışmaktayız. Tüm çalışmalarımız raporların doğrultusunda olmaktadır.

Halkımızın satın aldığı ürünlerden dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına, stant sahiplerinin belli kurallara uyması zorunluluğu mevcuttur.

Kurallara uymayan stant sahipleri konusunda Büyükkonuk Belediyesi ve Eko Köy Komitesi olarak yaptırımlar uygulamak zorundayız.

Mayıs 2013 de gerçekleştirilen 12. Eko gün etkinliğinde mısır standını çalıştıran Vacit Davulcu Bey, organik sertifikası olmamasına rağmen “organik mısır” yazılı tabelası ile mısır satışı yapmıştır. Gün boyu zabıta ve gıda mühendisleri odasının uyarılarına rağmen “organik mısır” yazılı tabelayı stanttan indirmeyip halkımızı yanıltma yönüne gitmiştir. Bu nedenle bahsi geçen şahıs kural dışı hareket etmesi nedeni ile bu yıl düzenlenecek olan XIII. Geleneksel ve I. Uluslararası Eko Gün’e katılmaktan men edilmiştir.

Bu konularda hassas olunduğunun bilinilmesi gerektiğini, ayrıca halkımızı yanıltıcı yönde hareket edenlere izin verilmeyeceğini kamuoyuna bildiririz.

Sezai Sezen        
Büyükkonuk Belediye Başkanı

Büyükkonuk     
Eko Köy Komitesi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Ekim 2013, Salı
eleştirmen         - kktc
yanıltıcı tabelayı indirmediği halde neden günboyu satış yapmasına izin verdiniz? Bu nasıl yaptırım anlayışıdır. Böyle bir durum tekrar ederse, gün bitene kadar halkı kandırmasına göz mü yumacaksınız yani.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Bir Aytotoro Hikâyesi" yarın sahnelenecek
image Pulya Festivali'nde yarın akşam "Bir Aytotoro Hikâyesi" sahnelenecek.
Kendi iş yerinin damından düştü: Hayatını kaybetti!
image Büyükkonuk'ta bugün öğle saatlerinde yaşanan iş kazasında yüksekten düşen 49 yaşındaki Mehmet Erhan Şenoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
İskele Karpaz Zeytin Üreticileri bir araya geldi
image İskele/Karpaz zeytin üreticileri, kooperatifin hedefleri, yapılacak yatırımlar ve yürütülecek projeleri görüşmek üzere bir araya geldi.