Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 1 Ekim 2013, Salı 14:27
banner

Eko Gün etkinliklerinde kurallara uymayan stant sahiplerine uyarı!

Eko Gün etkinliklerinde kurallara uymayan stant sahiplerine uyarı!Büyükkonuk Belediyesi, 6 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan 13. Eko Gün etkinliklerinde stant açacak kişilerin uyması gereken kurallar olduğunu hatırlattı. Açıklamanın tam metni şöyle:
Paylaş  
79
108
86
1

6 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan, 13. Geleneksel Eko Gün etkinliklerinde yapılan çalışmalara gerek basın mensuplarının ilgisi, gerekse gıda mühendisleri odasının vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Halkımızın sağlıklı beslenme ve güvenli alışverişlerinin sağlanabilmesi en öncelikli ilkelerimizden biridir. Eko köy olarak her yıl düzenlenen eko gün etkinliklerinde, yöre halkına, stant sahiplerine ve personellerimize sürdürülebilir bir eğitim mantığı içerisinde eğitimler verilmektedir. Başarımızın temelini, ilkeli ve kurallara bağlı çalışmalarımız oluşturmaktadır. Bilimsel olarak ve dalında uzman kişi, kurum ve kuruluşlarla çalışmaktayız. Tüm çalışmalarımız raporların doğrultusunda olmaktadır.

Halkımızın satın aldığı ürünlerden dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına, stant sahiplerinin belli kurallara uyması zorunluluğu mevcuttur.

Kurallara uymayan stant sahipleri konusunda Büyükkonuk Belediyesi ve Eko Köy Komitesi olarak yaptırımlar uygulamak zorundayız.

Mayıs 2013 de gerçekleştirilen 12. Eko gün etkinliğinde mısır standını çalıştıran Vacit Davulcu Bey, organik sertifikası olmamasına rağmen “organik mısır” yazılı tabelası ile mısır satışı yapmıştır. Gün boyu zabıta ve gıda mühendisleri odasının uyarılarına rağmen “organik mısır” yazılı tabelayı stanttan indirmeyip halkımızı yanıltma yönüne gitmiştir. Bu nedenle bahsi geçen şahıs kural dışı hareket etmesi nedeni ile bu yıl düzenlenecek olan XIII. Geleneksel ve I. Uluslararası Eko Gün’e katılmaktan men edilmiştir.

Bu konularda hassas olunduğunun bilinilmesi gerektiğini, ayrıca halkımızı yanıltıcı yönde hareket edenlere izin verilmeyeceğini kamuoyuna bildiririz.

Sezai Sezen        
Büyükkonuk Belediye Başkanı

Büyükkonuk     
Eko Köy Komitesi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Ekim 2013, Salı
eleştirmen         - kktc
yanıltıcı tabelayı indirmediği halde neden günboyu satış yapmasına izin verdiniz? Bu nasıl yaptırım anlayışıdır. Böyle bir durum tekrar ederse, gün bitene kadar halkı kandırmasına göz mü yumacaksınız yani.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Mersinlik halkı, bağlı olduğu belediyeyi reddederek ayaklandı
image Son 12 yıldır bağlı bulundukları Büyükkonuk Belediyesi'ni bölgeye uzak olduğu gerekçesiyle reddeden ve sandığa dahi gitmeyip boykot eden Mersinlik halkı, belediyenin su depolarına elektronik sayaç takma girişimi sonuc...
Bağlı olduğu belediyeyi reddeden Mersinlik halkı ayaklandı
image Son 12 yıldır bağlı bulundukları Büyükkonuk Belediyesi’ni reddeden ve sandığa dahi gitmeyip boykot eden Mersinlik halkı, belediyenin su depolarına elektronik sayaç takma girişimi sonucu ayaklandı.
Büyükkonuk'ta Akdeniz Gastronomi Festivali düzenleniyor
image Slow Food Komi Kebir ve Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği öncülüğünde 5 Mayıs'ta Büyükkonuk'ta 2. Slow Food Komi Kebir Uluslararası Akdeniz Gastronomi Festivali düzenleneceği bildirildi.