Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 3 Haziran 2017, Cumartesi 14:33
banner

Büyükkonuk'ta yaşayan vatandaşın isyanı… "Durdurun bu vahşeti!"

Büyükkonuk'ta yaşayan vatandaşın isyanı… Durdurun bu vahşeti!Büyükkonuk'ta yaşan bir vatandaş, sabah saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınla Büyükkonuk taş ocaklarında yaşanan doğa katliamına tepki gösterdi. Bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu'nun buna seyirci kaldığını söyleyerek yaşanan doğa katliamının bir an önce durdurulması gerektiğini belirttiler.
Paylaş  
102
84
95
5

Kıbrıs Postası

Büyükkonuk'ta yaşan bir vatandaş, sabah saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınla Büyükkonuk taş ocaklarında yaşanan doğa katliamına tepki gösterdi. Bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu'nun buna seyirci kaldığını söyleyerek yaşanan doğa katliamının bir an önce durdurulması gerektiğini belirttiler.

Bölge sakinleri yakın geçmişte Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden istifa edip bağımsız milletvekili olarak siyasi yaşamına devam eden ve Ulusal Birlik Partisi'ne dıştan destek veren bölge milletvekili Önder Sennaroğlu'nun da seyirci kaldığını belirterek, Sennaroğlu'nu kendi bölgesine sahip çıkmaya çağırdı.

Mustafa Arkan isimli vatandaş paylaşımında yaptığı açıklamada, “Sabah sabah dehşet bir şeyle karşılaştık.

Büyükkonuk taş ocaklarının halini görün” diyerek tepki gösterdi. Devletin, ağaç budamak için bile vatandaştan motor izni, ağaç budama izni istediğini ancak taş ocaklarında katledilen ağaçlara göz yumduğunu söyleyen Arkan, “Binlerce zeytin, harnup ardıç, selvi ağacı burada katledildi. Bu dağın yok oluşuna göz yumuluyor. Böyle rezillik olmaz. Bu vahşete dur diyemiyorlar. Yüzlerce ağaç burada yok olup gitti” şeklinde isyan etti.

Yetkililere çağrıda bulunan Arkan, “İki kişi para kazanacak diye yüzlerce ağaç binlerce harnup yok edildi. Dinamit çukurları açılıyor, yeni bir alan daha katledilecek. Bu güzelim doğayı bozmaya kimsenin hakkı yok.” diyerek herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Öte yandan bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu'nun buna seyirci kaldığını söyleyerek yaşanan doğa katliamının bir an önce durdurulması gerektiğini belirttiler.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
8
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
3 Haziran 2017, Cumartesi
Hasan Dereli         - Karpaz
Ahmet Sennaroğlu bir alem. İki lafından biri Türkiye diğeri Yardım Heyeti. Bunların adını kullanıp övünmeyi bırak. Siyasette kaypaklıpın ortada. Bu işler babadan oğula geçiyor demekki genetik. Ailece siyasete kötü örneksiniz. Sizi kınıyorum.

3 Haziran 2017, Cumartesi
Hanefi Dursun         - Galatya
Facebook da show yapacağına iş yap başkan. 2 tane sinek ilacı asıp kaldırım boyamaynan olmaz bu işler. Yatırımcıdan aldın kondun tesislerin üzerine de ne oldu? Hiçbirşey... Mundar ettin... akşamlara dikkat başkan... çok gezme

3 Haziran 2017, Cumartesi
Halil Sadrazam         - Lefkoşa
Sennaroğlu genç çocuk halk bir şans verdi ama şımarık tavırlar içerisnde. Adı bölgede hoş anılmıyor.

3 Haziran 2017, Cumartesi
Mehmet Akar         - İskele
Büyükkonuk öyle Büyükkonuk böyle... Belediye Başkanı Sennaroğlu sosyal medya show yapar ahali da birley var sanır. Seçimlerde ancak Facebook'ta başkan olur.

3 Haziran 2017, Cumartesi
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
İşte biz buyuz.....

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bafra Gelişim ve Eğitim Merkezi yürüyüş düzenleyecek
image Bafra Gelişim ve Eğitim Merkezi, KKTC’nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle Büyükkonuk sahil yolunda bandolu yürüyüş düzenleyecek.
21. Eko Gün etkinliği yapıldı
image 21. Eko Gün etkinliği Büyükkonuk Belediyesi ile Büyükkonuk Eko Turizm Derneği işbirliğinde gerçekleştirildi.
Büyükkonuk Belediyesi Meclis Üyeleri belli oldu
image Dün gerçekleşen Yerel Seçimlerde kazanan belediye meclis üyeleri de belli oldu.