Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 9 Eylül 2017, Cumartesi 14:16
banner

Sennaroğlu yerinden etmek istediği karavancılardan resmi yazıyla para istemiş!

Sennaroğlu yerinden etmek istediği karavancılardan resmi yazıyla para istemiş!Büyükkonuk Belediyesi'nin Kaplıca bölgesinde konumlanmış karavanları çekmek istemesiyle ilgili tartışma detaylanıyor...
Paylaş  
87
89
93
0

Kıbrıs Postası

Büyükkonuk Belediyesi'nin dün Kaplıca bölgesinde kaçak olarak konumlanan karavanları çekmek istemesi ancak belediye ekiplerine polisin 'belediyenin elinde mahkeme emri veya yasal bir belge olmaksızın karavanları çekemeyeceği' gerekçesiyle müdahale ederek karavanların çekilmesini engellemesi tartışması yeni bir boyut kazandı.

Kıbrıs Postası köşe yazarı Şahap Aşıkoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı araştırmada ilginç sonuçlara ulaşırken, bölgede konumlanan karavanların Büyükkonuk Belediyesi'nce kaldırılmak istenmesinin perde gerisiyle ilgili olasılıkları sıraladı.

SENNAROĞLU KARAVANCILARDAN PARA İSTEMİŞ!

Sosyal medya hesabından konuya ışık tutacak bir belge yayınlayan Aşıkoğlu, Büyükkonuk Belediyesi'nin karavancı yurttaşlara resmi yazı göndererek hizmet bedeli adı altında para talep ettiğini ortaya koydu.

“Büyükkonuk Belediyesi'nin kullanımında olan Kaplıca Halk Plajı karavan bölgesi için hizmet bedeli olarak 1.800 TL tutar belirlenmiştir. Siz karavan yerleşkesindeki misafirlerimizden, 10 Temmuz 2017 Pazartesi mesai bitimine kadar hizmet bedeli olarak bahsi geçen tutarın belediye görevlilerine ödenmesini rica ederiz” ifadelerinin kullanıldığı yazı, karavanların gerçekten izinsiz oldukları için mi yoksa belediyeye para vermediklerinden dolayı mı kaldırılmak istendiği sorularını akıllara getirdi.

KARAVAN YERLEŞKESİ İÇİN YASAL ZEMİN VE ASGARİ KRİTERLER DAHİ YOK...

Büyükkonuk Belediyesi'nin 'karavan yerleşkesi' adını verdiği bölgenin bu sıfata sahip olabilmek adına herhangi bir resmi izni olmadığı ve karavan yerleşkelerinde olması gereken asgari altyapı şartlarının hiçbirini de taşımadığı dikkat çekiyor.

Modern ülkelerde bir alanın karavan yerleşkesi olarak anılabilmesi için karavanda duş, tuvalet gibi kullanımdan kaynaklanan atık su dökme alanı, karavana temiz su sağlayan hazır çeşmeler, karavanın kaldığı sürede elektrik ihtiyacını sağlayan prizler, yemek pişirmek isteyenler için mutfak ve pişirme araçları, ızgara yapmak isteyenler için açık havada gazlı mangallar, çamaşırını yıkamak için çamaşır makineleri, kurutmak için kurutma makineleri, dışarıda temiz havada kurutmak isteyenler için çamaşır asma yerleri, alışveriş için market ve o gece karavanda kalmak istemeyenler için bungalovlar, güvenlik önlemleri, restoranlar, telefon ve wi-fi gibi hizmetlerin sunulduğu ve kriterlerin olduğu dikkate alındığında Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu'nun ne yasal bir statüsü ne de asgari şartlara dahi sahip olmayan bir alan için karavan sahiplerinden 1.800 TL hizmet talep etmesi vatandaşların da tepkisine neden oldu.

YASAL OLMADIKLARI İÇİN Mİ, PARA VERMEDİKLERİ NEDENİYLE Mİ KALDIRILMAK İSTENİYOR?

Sennaroğlu'nun hiçbir yasal zemin, altyapı ve temel karavan yerleşkesi kriterini hayata geçirmeksizin karavancılardan 10 Temmuz 2017 tarihine kadar 1.800 TL para talep etmesi ve hemen akabinde eylül ayında karavanları bölgeden çekmeye çalışmasının nedeninin karavan sahiplerinin belediyeye para vermemesi olduğunu düşündürüyor...


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bafra Gelişim ve Eğitim Merkezi yürüyüş düzenleyecek
image Bafra Gelişim ve Eğitim Merkezi, KKTC’nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle Büyükkonuk sahil yolunda bandolu yürüyüş düzenleyecek.
21. Eko Gün etkinliği yapıldı
image 21. Eko Gün etkinliği Büyükkonuk Belediyesi ile Büyükkonuk Eko Turizm Derneği işbirliğinde gerçekleştirildi.
Büyükkonuk Belediyesi Meclis Üyeleri belli oldu
image Dün gerçekleşen Yerel Seçimlerde kazanan belediye meclis üyeleri de belli oldu.