Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> MEHMETÇİK 28 Aralık 2017, Perşembe 10:00
banner

Sarıçizmeli: "Bafra Emirnamesi ile ilgili değişiklikler, Şehir Plancıları Odası üyeleri ile yapıldı!"

Sarıçizmeli: Bafra Emirnamesi ile ilgili değişiklikler, Şehir Plancıları Odası üyeleri ile yapıldı!Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Bafra Emirnamesi ile ilgili, bazı arsaların imara açılması, bazı arsalar üzerinde yoğunluk ve kat sayısının artırılması yönünde alınan kararlarla yapılan değişikliğe tepki gösteren Şehir Plancıları Odası’nın tepkisine ‘şaşırdığını’ söyleyerek, değişikliklerin Şehir Plancıları Odası üyesi olan 3 kişi ile birlikte gerçekleştirildiğini kaydetti.
Paylaş  
41
40
42
0

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Bafra Emirnamesi ile ilgili, bazı arsaların imara açılması, bazı arsalar üzerinde yoğunluk ve kat sayısının artırılması yönünde alınan kararlarla yapılan değişikliğe tepki gösteren Şehir Plancıları Odası’nın tepkisine ‘şaşırdığını’ söyleyerek, değişikliklerin Şehir Plancıları Odası üyesi olan 3 kişi ile birlikte gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bafra Emirnamesi’nde yapılan değişiklik ile 330 metrekare olan inşaat yoğunluğunun artırılması ve 2 olan kat sayısı izninin zemin katın ticari mekan olması kaydı ile 3 kata çıkarıldığını belirten Sarıçizmeli, yapılan değişikliklerin söz konusu alanın verimli kullanımını sağlamak amacıyla gerekli olduğunu ve imara kapalı bölgelerin imara açılmasının söz konusu olmadığını ifade etti.

Kıbrıs Postası – Cansu Yarışan

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Şehir Plancıları Odası’nın Bafra Emirnamesi’nin sessiz sedasız değiştirildiği ve burada bazı arsaların imara açıldığı, bazı arsalar üzerinde yoğunluk ve kat sayısının artırıldığı yönünde yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

Kıbrıs Postası’na konuşan Sarıçizmeli, Bafra Emirnamesi ile ilgili yapılan değişikliklerin ‘sessiz sedasız’ olmadığını kaydederek, yapılan değişikliklerin Şehir Plancıları Odası üyesi olan toplamda 3 kişi ile birlikte çalışılarak yapıldığını, gazetelerde yayınlandığını ve halka açık toplantılarda alınan kararlarla gerçekleştiğini söyledi.

“EMİRNAME’DEKİ DEĞİŞİKLİK ODA ÜYESİ OLAN 3 KİŞİNİN KATILDIĞI TOPLANTILARLA YAPILDI”

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Bafra Emirnamesi ile ilgili, bazı arsaların imara açılması, bazı arsalar üzerinde yoğunluk ve kat sayısının artırılması yönünde alınan kararlarla yapılan değişikliğe tepki gösteren Şehir Plancıları Odası’nın tepkisine ‘şaşırdığını’ söyleyerek, değişikliklerin Şehir Plancıları Odası üyesi olan 3 kişi ile birlikte gerçekleştirildiğini kaydetti ve şöyle konuştu:

“Oda üyesi olan 3 kişinin katıldığı toplantılarla alınan değişiklik kararlarının ‘sessiz sedasız şekilde yapıldığı’ yönünde eleştirilmesi beni şaşırttı. Değişiklikleri biz kendi başımıza yapmadık. Odanın olaydan haberi var. Değişikliklerle ilgili gazeteye de ilan verdik ve halka açık toplantılar yaparak halkın görüşlerini de aldık. Odanın eleştirileri beni üzdü”

“İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ ‘PEŞKEŞ ÇEKİLME’ DURUMU SÖZ KONUSU DEĞİL”

Bafra Emirnamesi’nde yapılan değişiklik ile 330 metrekare olan inşaat yoğunluğunun artırılması ve 2 olan kat sayısı izninin zemin katın ticari mekan olması kaydı ile 3 kata çıkarıldığını belirten Sarıçizmeli, yapılan değişikliklerin söz konusu alanın verimli kullanımını sağlamak amacıyla gerekli olduğunu ve imara kapalı bölgelerin imara açılmasının söz konusu olmadığını ifade etti. Yapılan değişikliklerin kimseye ‘peşkeş’ çekilmek amacıyla yapılmadığını belirten Sarıçizmeli, “Bafra bölgesini canlandırmak ve turist sayısını artırmak amacıyla yapılan Bafra Emirnamesi’nin bölgede sürdürülebilir bir yapı ile gelişmesini istiyoruz. Bu nedenle tüm ayrıntılar düşünülerek hareket edilmeli. Yapılacak olan konaklama tesisleri ve otellerde çalışacak binlerce kişi var. Orada çalışanların kalacakları yerler yapılmalı. Bunun yanı sıra gelen turistlerin bölgede para harcayabilmelerini vakit geçirebilmelerini sağlayacak kafeler, restoranlar yapılmalı. Bu nedenle Bafra Emirnamesi’nde değişiklik yaptık. Ben oradaki arazileri kimin işleteceğini ve kimin alacağını bilmiyorum. İddia edildiği gibi ‘peşkeş çekilme’ durumu söz konusu değil” dedi.

“EMİRNAME İLE PLANLI VE PROGRAMLI ŞEKİLDE YAPILAŞMA SAĞLANACAK”

İmar planı hazırlamanın ülkesel fiziki plan içerisinde gerekliliğine vurgu yapan Sarıçizmeli, bu kapsamda tüm bölgelerde imar planı yapılması ve planlı ve programlı şekilde yapılaşma sağlanması gerektiğini belirterek, Mehmetçik Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. Bafra Emirnamesi’nde yapılan değişiklikler sonucunda bölgedeki doğal yapının bozulmayacağını kaydeden Sarıçizmeli, “Söz konusu bölge içerisinde herhangi bir tarihi, doğal yapı yok. Bu nedenle doğal yapının bozulması söz konusu değil” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

59. Mehmetçik Üzüm Festivali başlıyor
image Ülkenin en eski festivali olan 13 Ağustos'a kadar sürecek Mehmetçik Üzüm Festivali'nin 59'uncusu yarın başlıyor. Festivalin açılışı saat 20.30'da Mehmetçik'te Festival Alanı'nda yapılacak.
Mehmetçik Üzüm Festivali 3 Ağustos'ta başlıyor
image Mehmetçik Üzüm Festivali bu yıl 3-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Su deposuna çirkin saldırı: Kumyalı halkı bayram boyunca susuz kalacak
image Kumyalı köyünün su deposuna yönelik yapılan tahribat ve sirkat, bölge halkının bayram boyunca susuz kalmasına neden oldu.