Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> MEHMETÇİK 18 Nisan 2018, Çarşamba 13:38

Mehmetçik Belediyesi ile DEV-İŞ arasında TİS imzalandı

Mehmetçik Belediyesi ile DEV-İŞ arasında TİS imzalandıDEV-İŞ’e bağlı Devrimci Genel İş Sendikası ile Mehmetçik Belediyesi arasındaki Toplu İş Sözleşmesi yenilendi.
Paylaş  
28
14
28
0

2018-2019 dönemini kapsayan sözleşmeye Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ile Devrimci Genel İş Başkanı Ömer Naşit imza attı.

Sözleşmenin yenilenmesi ile birlikte işçilerin sosyal haklarında artış sağlanarak, çalışanların sınıflarına dair iyileştirmeler yapıldı.

SARIÇİZMELİ: “HUZUR VE MUTLULUKLA İMZA ATIYORUM”

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli yaptığı açıklama ile sendikalı olmanın önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: “Belediyemiz ve Devrimci Genel İş Sendikası ile 2018-2019 yıllarını kapsayacak Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladık. 2014 yılında göreve geldiğimde personelimin maaş ve özlük hakları ile vermiş olduğum tüm sözleri yerine getirmenin huzur ve mutluluğu ile imzaladığım TİS’in belediyemize ve emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

NAŞİT: “ÇOK CİDDİ SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELDİK”

Devrimci Genel İş Başkanı Ömer Naşit çok ciddi sıkıntıların üstesinden geldiklerini ifade ederek şunları söyledi: “4 sene önce burada örgütlendiğimiz zaman, grevden yeni çıkmış bir belediye ve birçok açıdan personelin ciddi sıkıntıların olduğu bir yapı ile karşı karşıyaydık. 4 sene zarfında bugün imzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte birçok sorunu geride bırakmış oluyoruz. Sorunların çözülmesi Belediye de ki tüm paydaların, başta Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi, Sendikamız, çalışanlarımız tümünün ciddi katkıları ile 4 ay süren grevlerden bugün huzurlu bir belediye yapısına ulaşmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Tüm bu süreçlere katkı koyan herkese çok teşekkür ediyorum.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Mehmetçik-Sazlıköy anayolu trafiğe kapatıldı
image Mehmetçik-Sazlıköy anayolunda yaşanan çökmelerden ötürü trafik akışına kapatıldı.
Mehmetçik'te "Çocuk Belediyesi" kuruldu
image Mehmetçik Belediyesi, çocukların ve gençlerin bölgede söz sahibi olması hedefinden hareketle belediye bünyesinde “Cittaslow Mehmetçik Çocuk Belediyesi” oluşturulduğunu duyurdu.
'Bafra Halk Plajı özelleşiyor' iddialarına, Mehmetçik Belediyesi'nden yanıt: ...
image Son günlerde bazı medya kuruluşlarının gündeme getirdiği “Bafra Halk Plajı özelleşiyor” iddialarına, plajın bağlı olduğu Mehmetçik Belediye Başkanı Sarıçizmeli’den açıklama geldi. Sarıçizmeli, “böyle bir kararın üreti...