Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 31 Mart 2018, Cumartesi 09:00
banner

Yalınkaya: "Bu bilgi hayal ürünü, cuma gününe kadar çözüm üretilecek"

Yalınkaya: Bu bilgi hayal ürünü, cuma gününe kadar çözüm üretilecekBES eski Başkanı’nın Savaş Bozat tarafından ise ‘Başbakanın talimatı ile Polis Genel Müdürlüğ tarafından Yenierenköy Belediyesi Başkan ve meclis üyeleri hakkında soruşturma başlatıldığı’ iddiası ortaya atıldı.
Paylaş  
31
12
30
0

 Kıbrıs Postası - Cansu Yarışan

 Yenierenköy Belediyesi’nde yaşanan maddi sorunlar nedeniyle 112 belediye personelinin 7 aylık maaşlarının ödenememesi sonucunda belediyenin kapısına kilit vurulurken, 3 aylık maaşları ödenen 112 personelin kıdem tazminatlarının ödenerek işlerine son verilmesi yönünde hükümet tarafından karar alındığı iddiasının yayılması üzerine, geçtiğimiz gün Ziyamet çemberinde Yenierenköy Belediyesi personelleri tarafından eylem gerçekleştirilmişti.

BES eski Başkanı’nın Savaş Bozat tarafından ise ‘Başbakanın talimatı ile Polis Genel Müdürlüğ tarafından Yenierenköy Belediyesi Başkan ve meclis üyeleri hakkında soruşturma başlatıldığı’ iddiası ortaya atıldı.

 Bozat’ın yaptığı paylaşım üzerine Kıbrıs Postası’nın ulaştığı BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, Başbakan’ın Yenierenköy Belediyesi Başkan ve Meclis üyeleri hakkında herhangi bir soruşturulma başlatılması yönünde talimat vermediğini ve soruşturma başlatıldığının doğru olmadığını açıkladı.

 YALINKAYA: “SORUŞTURULMA BAŞLATILDIĞI İDDİASI HAYAL ÜRÜNܔ

BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, Yenierenköy Belediyesi ile ilgili soruşturma başlatıldığı yönünde kendisine bilgi geldiğini ancak konuyu araştırması üzerine soruşturma başlatılmadığını öğrendiğini kaydederek, “Bu bilgi hayal ürünü” şeklinde konuştu.

 “CUMA GÜNÜNE KADAR ÇÖZÜM ÜRETİLECEK”

Yenierenköy Belediyesi’nde yaşanan maddi sorunlar nedeniyle Belediye’nin kapısına kilit vurulması sonucunda belediye personelinin mağdur olduğunu dile getiren Yalınkaya, “Pazartesi sabahı belediyede yaşanan sorunlara çözüm bulunması amacıyla çalışmalara başlayacağız. Başbakanlık 6 Nisan Cuma gününe kadar konuyla ilgili çözüm bulmak amacıyla Sendika’ya yetki verdi. Personelin de fikri alınarak bir çözüm üreteceğiz. Kimseyi daha fazla mağdur etmek istemiyoruz. Personelin fikri de Dipkarpaz Belediyesi ile Yenierenköy Belediyesi’nin birleştirilmesi yönünde” dedi.

 BOZAT: “YENİERENKÖY BELEDİYESİ BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

BES eski Başkanı’nın Savaş Bozat sosyal medya paylaşımında ‘Başbakanın talimatı ile Polis Genel Müdürlüğ tarafından Yenierenköy Belediyesi Başkan ve meclis üyeleri hakkında soruşturma başlatıldığı’ iddiasında bulundu.

Savaş Bozat’ın sosyal medyadaki paylaşımı şöyle:

“Başbakanın talimatı ile Polis Genel Müdürlüğü Yenierenköy Belediyesi’nden son üç dönemdir başkanlık ve belediye meclis üyeliği yapan kişiler hakkında soruşturma başlattı.

Sayıştay Başkanı ile görüşen başbakan yıllardır denetlenmeyen hesapların denetiminin acilen yapılması için talimat verdi.

Büyük bir ihtimalle söz konusu kişiler yarın yargı önüne çıkarılarak haklarında söz konusu araştırmalar sonuçlanana dek yurt dışına çıkma yasağı verileceği tahmin ediliyor”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Karpaz bölgesi yasta: "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize a...
image İskele - Karpaz yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında Mehmet Akın'ın hayatını kaybetmesi üzerine bölge halkı adeta isyan etti. Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilis...
Çavuşoğlu müjdeledi: "Gazimağusa'da başkonsolosluk açıyoruz"
image Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, müzakerelerin İsviçre'de kaldığı yerden devamının mümkün olmadığını vurguladı. KKTC'ye Türkiye'den elektrik getirilmesi için çalışmalar yapıldığını belirten Çavuşoğlu, Gazima...
Yeni Erenköy yakınlarında bulunan teknede 'mülteci' şüphesi
image Yeşilköy ile Yeni Erenköy arasındaki sahilde, terk edilmiş vaziyette bulunan sürat teknesinin kanunsuz olarak ülkeye mülteci getirdiği düşünülüyor. Polis, bölgede geniş çaplı arama başlattı.