Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 20 Haziran 2018, Çarşamba 13:16
banner

Yalkut: "Yeni Erenköy'ün kurtuluşu için sayılı günler kaldı"

Yalkut: Yeni Erenköy'ün kurtuluşu için sayılı günler kaldıToplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Yeni Erenköy Belediye Başkan adayı Tandoğan Yalkut, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odasını ziyaret etti.
Paylaş  
32
12
33
0

banner

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Yeni Erenköy Belediye Başkan adayı Tandoğan Yalkut, Yeni Erenköy Belediyesini ayağa kaldırarak bölgeye hizmet verir duruma getirecek  Kalkındırma Programı ile K.T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) misyonunun örtüştüğünü vurguladı. Ortaya koydukları vizyon ve programın birçok kişi ve kurum tarafından benimsenmesiyle ortaya çıkan birliktelik ve sinerjinin Yeni Erenköy'de yeni bir sayfa açılacağının göstergesi olduğunu belirten Yalkut, "Yeni Erenköy ve bölgesinin kurtuluşu için artık sayılı günler kaldı" dedi.

TDP Yeni Erenköy  Belediye Başkan adayı Tandoğan Yalkut, K.T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odasını ziyaret ederek, Yeni Erenköy Belediyesi'nin ayağa kalmasını ve bölgenin hak ettiği hizmeti almasını sağlayacak Kalkındırma Programını Genel Koordinatör Hürrem Tulga başkanlığındaki oda heyeti ile paylaştı. Yalkut ayrıca Ekonomik Kalkındırma Modelinin temelini oluşturan üretim başlığının hayat bulması adına KTEZO bünyesinde bulunan Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitimi Merkezi'ni de ziyaret ederek, okul Öğretmenleri ile birlikte oluşturulan çalıştaya katıldı.

KTEZO'nın misyonu ile kendilerinin hazırladığı Yeni Erenköy bölgesini Kalkındırma Programının ruhunun birebir örtüştüğünü görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalkut, "Kıbrıs'ın en güzel bölgelerinin başında gelen Yeni Erenköy ve bölgesinin sahip olduğu potansiyel yıllarca başka amaçlar için kullanılmış, sonunda da hem belediye kapanma noktasına gelmiş, hem de halkımız mağdur edilmiştir. Bizler, ekibimiz ve paydaşlarımızla birlikte bu kötü gidişe son vererek, Yeni Erenköy'de yeni bir sayfa açmakta kararlıyız" dedi.

HÜREM TULGA

KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga da görüşmede yaptığı açıklamada, TDP Yeni Erenköy Belediye Başkan adayı Tandoğan Yalkut ve ekibinin hazırladığı programı incelediklerini belirterek, sıkıntılı günler geçiren Yeni Erenköy Belediyesi için 25 Haziran sabahından itibaren çok şeyler yapılacağına inandıklarını vurguladı.  

Üretilecek ürünlerin Turizm ile birleştirilerek uygulanacak ekonomik programın bölgeyi kalkındırmak için temel olacağının altını çizen Tulga, Belediyenin kimsenin malı olmadığı, bölge halkının bir kurumu olduğunun hatırlanmasının önemine dikkat çekti.

Devletten medet uman değil, devlete ve bölge halkına da umut saçan içerikte olan projenin desteklenmesinin tek seçenek olduğunu belirten Tulga, "Tandoğan Yalkut Yeni Erenköy Belediyesi ve bölge halkı için ciddi bir şanstır. Başkan adaylığını açıkladığı günden itibaren bölge insanlarının Yalkut'un etrafında birleştiklerini ve ciddi bir sinerjinin yakalandığını gördüğümüzü de özellikle belirtmek isteriz" ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Ziyamet Özel Okul ve İş Eğitim Merkezi'ne özel engelli otobüsü
image Ziyamet Özel Okul ve İş Eğitim Merkezi'nin özel engelli otobüsü teslim edildi.
Karpaz bölgesi yasta: "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize a...
image İskele - Karpaz yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında Mehmet Akın'ın hayatını kaybetmesi üzerine bölge halkı adeta isyan etti. Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilis...
Çavuşoğlu müjdeledi: "Gazimağusa'da başkonsolosluk açıyoruz"
image Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, müzakerelerin İsviçre'de kaldığı yerden devamının mümkün olmadığını vurguladı. KKTC'ye Türkiye'den elektrik getirilmesi için çalışmalar yapıldığını belirten Çavuşoğlu, Gazima...