Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 19 Nisan 2019, Cuma 20:51
banner

Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı: "Marinanın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım"

Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı: Marinanın mühürlenmesine kesinlikle karşıyımKarpaz Gate Marina'yı mühürleyen Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı ve belediye meclis üyesi Küfi Tulga, marinanın mühürlenmesine 'kesinlikle karşı olduğunu' ve belediye meclisi üyelerinin birçoğunun da kendisiyle aynı fikirde olduğunu söyledi.
Paylaş  
7
4
7
0

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı ve Belediye Meclis üyesi Küfi Tulga, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında, “Karpaz Gate Marina’nın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım. Aynı zamanda diğer belediye meclis üyesi arkadaşlarımın bazılarının da karşı olduğunu biliyorum” dedi.

Belediye başkanının, marinayı mühürleyerek tüm çalışanların işini tehlikeye attığını söyeleyen Tulga, “Biz belediye meclisi olarak böyle bir karar almadığımızı duyururum” ifadelerinde bulundu.

Tulga’nın açıklamaları şöyle:

“Kamuoyuna duyurumdur; Ben Yenierenköy Belediyesi As Başkani. Karpaz Gate Marina’nın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım. Bazı belediye meclis üyesi arkadaşlarımın da karşı olduğunu biliyorum. Başkanımız mühürlemiş ve bbütün çalışanların işini tehlikeye atmıştır. Biz Belediye Meclisi olarak böyle bir karar almadığımızı duyuruyorum. Şahsen ben böyle bir olaya karşıyım. Hukuk yoluyla çözülmesi gereken bir davada, başkanın diktatörlüğü ve başa buyruk davranışları nedeniyle rahatsızım. Marinada çalışan tüm arkadaşların sonuna kadar yanındayım. Böyle bir olaya asla imza atmam. Rahatsızlığımı ve bunu böyle yapmamak gerektiğini, usulüyle, bölgemize bu denli faydalı yatırımcı bir firmayı anlaşma yoluna götürmek gerektiğini söylüyorum. Maalesef başkanımız zafiyetimizden yararlanıp, kendi egosu için, makamın verdiği güçle düşünmeden mühürleme yoluna gitti. Bu yanlıştan dönmesini, bölgemize büyük bir zarar vermiş olduğunu kendisine yazılı olarak da söyledim. Marinanın okullarımıza, hastaneye, spor faaliyetlerine yapmış olduğu katkıları göz önünde bulundurup, yargının kararını vermesini beklemeliyiz dedim. Bir çok çalışanımızın mağdur olabilme korkusu içinde olduğunu bildirdim ama maalesef başkanımız kendi bildiğini yapmakta ısrar ediyor.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
2
 
2
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Karpaz bölgesi yasta: "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize a...
image İskele - Karpaz yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında Mehmet Akın'ın hayatını kaybetmesi üzerine bölge halkı adeta isyan etti. Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilis...
Çavuşoğlu müjdeledi: "Gazimağusa'da başkonsolosluk açıyoruz"
image Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, müzakerelerin İsviçre'de kaldığı yerden devamının mümkün olmadığını vurguladı. KKTC'ye Türkiye'den elektrik getirilmesi için çalışmalar yapıldığını belirten Çavuşoğlu, Gazima...
Yeni Erenköy yakınlarında bulunan teknede 'mülteci' şüphesi
image Yeşilköy ile Yeni Erenköy arasındaki sahilde, terk edilmiş vaziyette bulunan sürat teknesinin kanunsuz olarak ülkeye mülteci getirdiği düşünülüyor. Polis, bölgede geniş çaplı arama başlattı.