Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 24 Eylül 2011, Cumartesi 09:00
banner

Yenierenköy'de 60 gence sosyal konut kırsal kesim arsası dağıtıldı

Yenierenköy'de 60 gence sosyal konut kırsal kesim arsası dağıtıldıYenierenköy'de 60 gence sosyal konut kırsal kesim arsası dağıtıldı. Hak sahiplerine belgeleri Başbakan İrsen Küçük, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz, UBP İskele Milletvekilleri Ali Rıza Usluer, Ejder Aslanbaba, Ahmet Zengin ve Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün’ün de katıldığı törenle verildi.
Paylaş  
70
71
59
2

Hak sahiplerine belgeleri Başbakan İrsen Küçük, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz, UBP İskele Milletvekilleri Ali Rıza Usluer, Ejder Aslanbaba,  Ahmet Zengin ve Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün’ün de katıldığı törenle verildi.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük, törende yaptığı konuşmada, Erenköy ile ilgili anılarını paylaşarak, Erenköy direnişindeki ruhun KKTC’nin kökleşmesinde devam ettiğini belirtti.

Başbakan Küçük, arsa dağıtımlarıyla birlikte gençleri bulundukları bölgelerde kökleştirmek ve KKTC’yi yaşatmak için UBP olarak ellerinde geleni yaptıklarını belirtti.

Küçük, insanların göç etmeden yerlerinde yuva sahibi olmaları için uğraş verdiklerini kaydederek, son 3 ayda 1000’e yakın genci arsa sahibi yaptıklarını, bununla da UBP olarak övündüklerini söyledi.

ÇAVUŞOĞLU

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, köyleri kent standardına kavuşturma projesi çerçevesinde arsa dağıtımlarının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, seçimlerden önce verdikleri sözleri yerine getirerek arsa dağıtımlarını yaptıklarını belirtti.

Yenierenköy’de 60 genci konut sahibi yapmak için arsa dağıttıklarını söyleyen Çavuşoğlu, arsa bedellerinin ise alt yapı maliyetlerini dahi karşılamaktan uzak cüzi bir miktar olduğunu kaydetti.

Çavuşoğlu, arsa dağıtımları yapılan bölgelerde alt yapı yatırımlarının süratle devlet tarafından yapılacağını kaydetti.

ÖZKASIRGA

Yenierenköy Muhtarı Vahibe Özkasırga da, arsanın  gençleri göçten kurtarmak demek olduğunu belirterek, katkısı geçenlere teşekkür etti.

TAK


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
1
25 Eylül 2011, Pazar
ibrahim         - londra
rumlarin herseylerini babalarinin mallari gibi dagitir,bir da rumdan sikayet eder,yalniz petrol ararmis diye.ne kafa be.kac ksis gercek kibrislidir bu arsalari alanlarin

24 Eylül 2011, Cumartesi
Hasan Bulli         - kıbrıs
Merak ediyorum o arsaların içinde Adaçay da olduğu gibi kırsal kesim adı altında öğretmen lojmanı da var mı? bu hükümetten her şey beklenir...

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yeni Erenköy yakınlarında bulunan teknede 'mülteci' şüphesi
image Yeşilköy ile Yeni Erenköy arasındaki sahilde, terk edilmiş vaziyette bulunan sürat teknesinin kanunsuz olarak ülkeye mülteci getirdiği düşünülüyor. Polis, bölgede geniş çaplı arama başlattı.
Yenierenköy Belediyesi'nin 1.Yaza Merhaba Panayırı başladı
image Yenierenköy Belediyesi'nin 10-14 Temmuz tarihlerinde düzenlemiş olduğu beş gün süren 1.Yaza Merhaba Panayırı Joker Brass Band grubunun başı çektiği kalabalık ve renkli bir kortejle başladı.
Fiber tekne su alınca 3 kişi boğulma tehlikesi geçirdi
image Yenierenköy'de fiber tekne su alınca 4 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.