Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ALSANCAK 4 Haziran 2014, Çarşamba 11:00
banner

Fırat Ataser: "Alsancak bana güvensin"

Fırat Ataser: Alsancak bana güvensinAlsancak Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Fırat Ataser, “Alsancaklının hizmete ihtiyacı var. Boş, bomboş sözlere değil. Ben bu hizmeti vereceğim. Alsancaklı bana güvensin ve eğer hizmet istiyorsa beni tercih etsin” dedi.
Paylaş  
68
69
65
1

Kıbrıs Postası - Çağdaş Öğüç

“Var olmak için çalışmak, ilkeli bir duruş sergilememiz gerekiyor” diyen Bağımsız Aday Ataser, birçok projesi olduğunu ve bunların büyük çoğunluğunu, ilk döneminde hayata geçireceğini vurguladı.

Alsancak’ın bir “turizm cenneti” olduğunu kaydeden Ataser, bölgenin, inşaatlardan, emlak vergilerinden birçok geliri olduğunu fakat bu gelirin nasıl kullanıldığının ve nereye gittiğinin bilinmediğini ifade ederek, seçmenin dikkatli olması gerektiğine işaret etti.

Alsancak Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Fırat Ataser, Kıbrıs Postası'na neden aday olduğunu ve projelerini açıkladı.

Ataser, doğduğu, büyüdüğü, ekmeğini yediği ve varlığından her daim gurur duyduğu güzel Alsancak için aday olduğunu belirterek, her taşını tek tek bildiği, sevdası ile yoğrulduğu Alsancak için aday olduğunu söyledi.

Alsancak'ın köy hizmeti alır gibi bir bölgeye dönüştüğünü ve kendisinin Alsancak'ı 'köy' kavramından kurtararak, kentsel bir bölgeye çevirmeyi amaçladığını kaydetti ve “Gerek sosyal faaliyetleri, altyapısı ile Alsancak'ı bu durumdan kurtaracağım” dedi.

“Renkler için değil, Alsancak'ın geleceği için oy istiyorum”

Ataser sözlerine şöyle devam etti: “Alsancak’a hizmet için yola çıkarken, sloganımızı ve hedefimizi, “ilkeli siyaset, dürüst yönetim, sağlıklı ve yaşanır bir kent” olarak belirledik. Özellikle günümüzde renklerin siyasete esir olduğunu ve insanımızın şeffaf yönetim arzusunun tavan yaptığını görmekteyiz.

İşte bunun için sizlerden “renkler için değil Alsancak’ın geleceği için” oy istiyorum. Sloganımızda işaret ettiğimiz aslında, bir düşüncenin, bir anlayışın ve bir idealin, toplum hayatına yansıtılması ve hayatla buluşmasıdır.”

Birçok projesi olduğunu söyleyen Ataser, ilk dört senede söz verdiği projelerin yüzde 80 ve yukarısını hayata geçireceğini belirtti.

Ataser, “Alsancaklının hizmete ihtiyacı var. Boş sözlere ihtiyacı yoktur. Ben de Alsancak'a bu hizmeti vereceğim. Alsancaklının bana güvenmesini istiyorum” dedi.

Bölgenin en büyük sorunları arasında suyun olduğunu kaydeden Ataser, su sorunu ile ilgili bir fizibilite çalışmaları bulunduğunu ve insanların evlerine gidecek bir yolu olmadığını kaydederek, bölge halkının kış aylarında çamur sorunu yaşadıklarını, ancak bu sorunun düzeltilebileceğini kaydetti.

“Alsancak, Kıbrıs'ın turizm cennetidir”

Ataser, sözlerine şöyle devam etti: “Alsancak, Kıbrıs'ın turizm cennetidir. Bölgenin, inşaatlardan, emlak vergilerinden birçok geliri oldu. Bu gelir nasıl kullanıldı ve nereye gitti kimse bilmiyor! Alsancak yüz ölçümü olarak küçüktür. Kendine bağlanan köyler açısından da çok şanslıdır. Köyler hep dip-dibe olduğu için şanslı bir durumdayız aslında. Alsancak'ta hizmet vermek kolaydır çünkü maliyetleri düşüktür. Hiçbir şey sözde kalmayacak. Konuşulanlar günü geldiğinde hizmete dönüşecek. Bunların hizmete dönüşmesi çok da zor değil. İnsanlar artık, boş sözlere inanmasınlar. Bu kadar zaman kandıkları yeter! Artık yeter! Boş sözlerde, kulaklarını kapatsınlar ve doğruyu görüp, ona göre hareket etsinler. Hizmet isterse Alsancaklı beni tercih etsin. İlk 4 senede farkı görecekler. Söz verdiğim projelerle, Belediye hizmetiyle, çalışma sistemiyle, bu farkı göreceklerdir. Çalışma sisteminin bozukluğu belediyeden değil, Başkan'dan kaynaklıdır. En kolayıdır kurtulmak ya da vazgeçmek sorunlardan, esas olan mücadeledir, varlığı için kavga vermektir. Biz Alsancak için bu kavgaya hazırız... Gençliğimizin heyecanını, her alanda farklı deneyimlere sahip olan ekibimizin tecrübesi ile buluşturarak, Alsancak’a hizmet için bu yola baş koyduk.”

“Yapay şelale ile bölge canlanacak”

Alsancak Belediyesi'ne bağlı olan Malatya köyünün en büyük doğal güzelliği olan şelalenin şu anda çalışmadığını söyleyen Ataser, bu konuda bir farkındalık yaratılması gerektiğini belirterek, yapay bir şelale yaparak, şelaleyi tekrardan hayata getirebileceğini ve böylelikle, Malatya köyünü tekrardan canlandırabileceğini kaydetti.

“Ormanlık alan”

Yavuz Çıkarma Plajı'nın karşısında bir ormanlık alan olduğunu hatırlatan Ataser, ormanlık alanın askere ait olduğunu ve bunu talep ederek, ormanlık alanı belediyenin kontrolü altına sokacaklarını vadetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
2
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Haziran 2014, Çarşamba
alsancakli         - alsancak
alsancak'ta sehir icindeki arazinde yillarca toprak, moloz dokup araziyi copluge ceviren, orayi kum ve cakil deposu olarak kullanan, mahalleyi kamyonlarinla berbat eden sen degil misin.. daha sonra belediye ile bu yuzden mahkemelik olan ve hakkindaki mahkeme kararina ragmen orayi ayni sekilde kullanmaya devam eden sen degil misin..hem belediyeyi, hem mahkeme kararini hem de polisi takmayan sen degil misin..
simdi cikip bana guvenin diyorsun. bu ancak kktc'de olur ama insanlar sandigin kadar da aptal degil..

banner
banner
banner
banner

Ataser: "Alsancak'ın dokusunu korumaya yönelik yeni proje"
image Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Alsancak bölgesinin dokusunu koruyabilmek için yeni bir projeye imza attıklarını açıkladı.
Ataser: "Alsancak - Lapta Yolu 1. etabının Haziran ayında tamamlanmasını öngö...
image Alsancak Belediye Başkanı Ataser, Alsancak - Lapta Çevre Yolu 1. Etap Projesi ile ilgili çalışmanın Haziran ayında tamamlanmasını öngördüklerini belirterek, ihaleyi iyi bir firmanın alması durumunda ilk etabın 4 ay gi...
'Alsancak Milli Park Düzenleme 1. ve 2. Etap Projeleri' tamamlandı
image 'Alsancak Milli Park Düzenleme 1. ve 2. Etap Projeleri' tamamlandı.