Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ÇATALKÖY 26 Eylül 2017, Salı 09:02
banner

8. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri, 29-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek

8. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri, 29-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecekÇatalköy Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenecek olan “8. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri” ile ilgili basın toplantısı , Arapköy köy kahvesinde gerçekleştirildi. “Kültür Sanat Günlerini Tutuşturduk” sloganıyla gerçekleştirilen, basın toplantısına Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik, Modacı Abdullah Öztoprak , Meclis üyeleri ve Muhtar katıldı.
Paylaş  
58
66
59
0

Çatalköy Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenecek olan “8. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri” ile ilgili basın toplantısı , Arapköy köy kahvesinde gerçekleştirildi. “Kültür Sanat Günlerini Tutuşturduk” sloganıyla gerçekleştirilen, basın toplantısına Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik, Modacı Abdullah Öztoprak , Meclis üyeleri ve Muhtar katıldı.

Toplantıda Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik ve Modacı Abdullah Öztoprak programın içeriği hakkında açıklamalarda bulundu. Toplantıda konuşma yapan Hulusioğlu ,Kültürümüze sahip çıkan ve öz değerlerimizi koruyarak gerçekleştirdiğimiz bu festivali toplumumuza kazandırılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Kendi öz kültürümüze, kendi sanatçılarımıza sahip çıkarak gerçekleştireceğimiz festival 2 gün sürecektir diyen Hulusioğlu dolu dolu bir program hazırladıklarını söyledi. Hulusioğlu, bu yıl da sanatın ve kültürün her dalı ve her nefesi ile festivalde buluşulacağının altını çizdi.

Çatalköy Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri ile birçok mesaj verildiğine dikkat çeken hulusioğlu bu yıl da mesajlarla dolu Vounous konulu bir festival olacağını kaydetti. Ülke sorunlarının ve halkın beklentilerini ön plana çıkaran Festivale geçen yıl 7 bin civarı kişinin katıldığını belirten Hulusioğlu bu yıl katılımın bunun daha da üzerine çıkmasını beklediklerini söyledi. Kıbrıs Türk kültürünü tanıtmak ve burayı vatan bilenlerin bu kültürle yaşamasını sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Hulusioğlu, “Bu küçük coğrafyada kendi kültürümüzü hem yeni nesillere aktarmak hem de burada yaşayanlara bu kültürü öğretmeyi hedefliyoruz” dedi. Hulusioğlu , organizasyonlarımızın sağlıklı olarak yürütülebilmesi için maddi olarak bize gönüllü destek veren sponsorlara da teşekkürlerimizi iletiyoruz dedi.

Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik ise yaptığı konuşmada “8 yıl önce doğan bu çocuk artık İlkokula başlamıştır” diyerek sözlerine başladı. Geçtiğimiz yıl Kültür Sanat günlerini fitillediklerini bu yıl ise tutuşturduklarını ifade eden Atik, Çatalköy’de Kültür Sanat’ın adım adım ilerlediğinin altını çizdi.

Festivalin gerçekleşmesine dışarıdan çok büyük destekler olduğunu ifade eden Atik, bunun ülke adına çok önemli bir durum olduğunu kaydetti. Festivalin yapılmaya başladığı günden bu yana titizlikle ve özveri ile çalışan Belediye Personeline ve sponsorlara teşekkürlerini ileterek devam eden Atik, bu yıl ilk kez Anamur Türk Halk Müziği Korosu’nun da Çatalköy’de sahne alacağını ekledi.

Gurubun ayrıca izlemeye gelecek olanlara değişik sürprizleri olacağını da belirten Atik, Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri etkinlikleriyle amaçlarının Kıbrıs Türk Kültürünü, sanatını yaşatmak, tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu söyledi. Atik ayrıca Program hakkında da detaylı bilgi aktardı.

Düzenlenen basın toplantısında son olarak konuşan Modacı Abdullah Öztoprak ise bir yıl boyunca yaptıkları gösterilerden en heyecan duydukları gösterinin, Çatalköy’de yapılan 8. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri olduğunu ifade etti. Bir yıl boyunca bu festivali heyecanla beklediklerini ifade eden Öztoprak, Beşparmaklar Kültür Sanat Günlerine başladıkları günden bu yana “Z” harfi ile gösteriler yaptığını bu yıl da “Zade” adlı bir şov hazırladıklarını belirtti.

Öztoprak değerli kişi anlamına gelen “Zade” şovu ile amaçlarının gelecek nesillere yaşadığımız topraklara olan bağlılığımızı göstermektir dedi. Bu küçük coğrafyada yetişen kişilerle büyük enerji ile büyük işler yapıldığını ifade eden Öztoprak, “Zade” adlı gösterinin de çok önemli mesajlar içerdiğini kaydetti. Çok özel bir gece olacağını ekleyen Öztoprak, Kıbrıslı Türklerin, kendi kültürüne, değerlerine sahip çıkmasının önemine vurgu yaptı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Çatalköy'de 4 yaşındaki çocuk havuzda boğularak hayatını kaybetti...
image Çatalköy'de havuzda boğulma telikesi geçiren 4 yaşındaki çocuk hyatını kaybetti.
Çatalköy Belediyesi, Eker çifti için taziye mesajı yayımladı
image Çatalköy Belediyesi, bir hafta arayla hayatını kaybeden Eker çifti için taziye mesajı yayımladı.
Eker çifti 1 hafta arayla hayatını kaybetti, 3 çocuk geride kaldı
image Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu'nda tedavi gören ve ardından Türkiye’ye ambulans uçak ile sevk edilen İsa Eker hayatını kaybetti.