Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ÇATALKÖY 9 Ekim 2018, Salı 15:04
banner

Çatalköy 9. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri "Gurtarıng Yeylim" sloganı ile başlıyor

Çatalköy 9. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri Gurtarıng Yeylim sloganı ile başlıyor9. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri bu yıl “Gurtarıng Yeylim” sloganıyla 12 – 13 Ekim günlerinde gerçekleştirilecektir.
Paylaş  
20
12
19
0

Çatalköy Belediyesinin gerçekleştireceği 9. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri’nin tanıtımı için bugün basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısında Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik, Moda Tasarımcısı Abdullah Öztoprak , bazı meclis üyeleri ve Çatalköy muhtarı katıldı.

Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu yaptığı konuşmada; 9. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri’nin topluma mal olmuş tamamen kıbrıs kültürünü yansıtan ve ada genelinde marka olmuş bir festival olduğunu belirtti. Hulusioğlu , her zaman sanatçının ve sanatın destekçisi olma görevini kendilerine misyon edindiklerini sözlerine ekledi. 9. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri’nin adada yapılan festivallerden farkının her yıl, bir sosyal sorumluluk projesi içerdiğini belirten Hulusioğlu, bu yıl da çevre konusunu işleyeceklerini söyledi. Son olarak ,Belediye’nin yapmış olduğu bütün etkinliklere koşulsuz olarak katkı koyan tüm kurum ,kuruluş ve şahıslara desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Çatalköy Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Derman Atik de yaptığı konuşmada, 9 yıl önce başladıkları Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri’nin bu yıl “ Gurtarıng Yeylim” adlı sloganla başlayacağını belirtti. Atik Çatalköy’de yapılan festivalin adadaki diğer festivallerden farklı olarak tamamen kendi kültürümüzü yansıtan bir etkinlik olduğunu söyledi. Atik sözlerine; Beşparmaklar Kültür Sanat Festivali’nin toplum olarak bugünlerde yaşadığımız ekonomik sıkıntılardan da uzaklaşıp moral bulabilecekleri bir etkinlik olacağını belirtti. 12 Ekim Cuma günü açılışını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yapacağı festival programı hakkında da bilgi veren Atik tüm halkımızı etkinliğe davet etti.

Son olarak konuşma yapan Moda Tasarımcısı Abdullah Öztoprak, 7. kez katıldığı Beşparmaklar Kültür Sanat Günlerine katılma sebebinin , bu festivalin sadece eğlence odaklı bir festival olmadığı, sanata ve sanatçıya değer veren sosyal sorumluluk projelerini de içinde barındıran bir etkinlik olmasından kaynaklı olduğunu söyledi. Bu yıl “ZİRA” adlı gösterisinde model oyuncu ve dansçılrıyla birlikte çevre konusunu işleyeceklerini bunun yanında da ülkemizde büyük mücadeleler veren derneklerden biri olan Talasemiya Derneğine de etkinliklerinde yer verip onların bu mücadelelerine destek olmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca bu yıl kendisi tarafında organize edilen ve ilk defa düzenleyeceği Beste, Güfte ve Şarkı yarışmasında yine Çatalköy Belediyesi’nin ev sahipliğiyle büyük güven ve onur verdiğini belirtti. Türkiye ve Kıbrıs’tan yoğun talep gören yarışmada 13 finalistin canlı orkestra eşliğinde ve profesyonel bir jüri karşısında yarışacağını ve bütün finalisterin eserlerinin yer alacağı özel albümün gelirinin de Talasemiya Derneğine bağışlanacağını söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Çatalköy Şehit Çocuğu Arsaları'nda yarın elektrik kesik
image Yarın Çatalköy Şehit Çocuğu Arsaları’nda elektrik kesintisi yapılacak.
Çatalköy'de "İlk Buluşma" gerçekleşti
image Çatalköy Belediyesi'nin oluşumunu yeni gerçekleştirdiği "Çatalköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu" dün düzenlediği "İlk Buluşma" konseriyle sanatseverlerden tam not aldı.
68 yaşındaki turist boğulma tehlikesi geçirdi
image 68 yaşındaki turist Çatalköy'de boğulma tehlikesi geçirdi.