Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ÇATALKÖY 12 Eylül 2019, Perşembe 14:37
banner

Akıncı, Acapulco'da incelemede bulundu: "Turizme partiler üstü bir çaba ile yaklaşmalıyız"

Akıncı, Acapulco'da incelemede bulundu: Turizme partiler üstü bir çaba ile yaklaşmalıyızCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Acapulco Otel'i ziyaret ederek çalışmaları yerinde denetledi, ülkenin zarar görmemesi için toplumsal seferberlik çağrısı yaptı.
Paylaş  
9
5
9
0

banner

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tüm siyasi partilerin en önemli sektör olan turizmin zarar almaması için gereğini yapması gerektiğini belirtti.

Akıncı, turizm için toplumsal seferberlik duygusu içinde, el ele verip çalışmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, akşam Çatalköy’de mühimmat deposunda gerçekleşen patlamadan etkilenen Acapulco Resort- Convention- SPA Otel’i ziyaret etti. Acapulco Resort- Convention- SPA Otel Direktörü İçim Çağıner Kavuklu, ziyarette yaptığı konuşmada yaralarını sarmaya başladıklarını ifade ederek, olaydan ülke turizminin yara almaması için, “toplumsal seferberlik ve partiler üstü bir bakış açısı” istedi.

“PARTİLER ÜSTÜ ÇABA ŞART”

Turizmin kişisel çabalarla değil partiler üstü bir çaba ile ele alınması gerektiğini kaydeden İçin Çağıner Kavuklu, Cumhurbaşkanı Akıncı önderliğinde, partiler üstü bir çabaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kendilerinin ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını da ifade eden Kavuklu, ülke imajının bu olaydan yara alacağını ve bunun tedbirinin alınması gerektiğini belirtti.

Kavuklu, “Bizim otel olarak yaralarımızı sarmamız 8-10 saatlik bir süre. Umarım ülke bu olaydan zarar görmez. Bunun için hep birlikte, partiler üstü bir çaba ortaya koymamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

“KENETLENME ŞART”

Acapulco Resort- Convention- SPA Otel Direktörü Kavuklu, turizmin Rum tarafına kayması için bir çaba olduğunu bununla mücadele etmenin bir yolunun da, kenetlenmek ve turizmi partiler üstü bir düzeyde ele almak olduğunu açıkladı. Kavuklu, olayda yardıma koşan tüm şirketlere, esnafa, polis, itfaiye, sivil savunma ve personele de teşekkür etti.

AKINCI: “DERSLERİMİZİ ALARAK İLERLEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Akıncı ise yaptığı konuşmada yaşanan kötü olaydan bile ders alınabileceğini ifade ederek “Önemli olan bu olaydan dersler alarak geleceğe yürümek. Olayın ardından yapılacak değerlendirmelerle tedbirlerimizi alacağız” diye konuştu.

Akıncı, olayın tesellisinin kimsenin ciddi bir yara almaması olduğunu kaydederek şöyle devam etti:

“Patlama bölgesinde 79 asker vardı, güvenle tahliye edildiler. Yakın çevrede köyler, otellerde binlerce misafir vardı. Asker, polis, itfaiye, sivil savunma, sağlık çalışanları seferber oldu.

Herkes sahiplendi ve alınması gereken tedbirler alındı. Birkaç gün içinde diğer konuları da masaya yatıracağız.

Bu patlama neden oldu? Coğrafyamız daha güvenli bir şekle nasıl dönüşür? Kıbrıs sorunu çözümsüz devam ettiği sürece askeri tedbirler devam edecek.

Bu tedbirleri alırken coğrafyamıza en uygun, insanımıza en az nasıl yansır bunun çabasını ortaya koyacağız. Bu olaydan ders alacağız. Hepinize çok geçmiş olsun.”

“PARTİLER ÜSTÜ YURT SEVGİSİ…”

Akıncı, bu olay ve benzerlerinin partiler üstü bir yurt sevgisi ile ele alınması gerektiğini kaydederek bu konuda İçim Çağıner Kavuklu’nun söylemlerine ve çağrısına destek verdi.

Akıncı, tüm siyasi partilerin en önemli sektör olan turizmin zarar almaması için gereğini yapması gerektiğini belirtti. Akıncı, turizm için toplumsal seferberlik duygusu içinde, el ele verip çalışmaları gerektiğinin de altını çizdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

ÇADER, 'Kültür Gecesi' düzenledi
image Çatalköy’ü Geliştirme ve Kültür Derneği, 'Kültür Gecesi' düzenledi...
Almanya'dan gelen ekip, Çatalköy Belediyesi'ni ziyaret etti
image Almanya’nın Gemeinde Dürrlauingen Belediyesi’nden gelen ekip, Çatalköy Belediyesi’ni ziyaret etti.
Çatalköy'de yarın 4 saatlik elektrik kesintisi
image Çatalköy'e yarın 4 saat boyunca elektrik verilemeyecek.