Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DİKMEN 4 Ocak 2014, Cumartesi 12:00
banner

Lefkoşa - Girne anayolu üzerinde izinsiz açılan yol tehlike saçıyor

Lefkoşa - Girne anayolu üzerinde izinsiz açılan yol tehlike saçıyorLefkoşa - Girne anayolu üzerinde Boğaz mevkiinde izinsiz açılan yol tehlike saçıyor. Anayoldan Asok Mobilya’ya doğru giriş sağlayan yol, trafikte can güvenliğini tehdit eder nitelikte... Anayoldan girişi olan ancak anayola çıkışı “tuzak” ile engellenen yol defalarca kapatılmasına rağmen, plakasız bir dozer tarafından her defasında yeniden açılıyor.
Paylaş  
120
106
91
14

Kıbrıs Postası - Filiz Seyis

Lefkoşa - Girne anayolu üzerinde Boğaz mevkiinde izinsiz açılan yol tehlike saçıyor. Anayoldan Asok Mobilya’ya doğru giriş sağlayan yol, trafikte can güvenliğini tehdit eder nitelikte... Anayoldan girişi olan ancak anayola çıkışı “tuzak” ile engellenen yol defalarca kapatılmasına rağmen, plakasız bir dozer tarafından her defasında yeniden açılıyor.

Karayolları Dairesi Müdürü Hasan Nihat Erduran, kaçak yolu defalarca kapattıklarını ancak edindikleri bilgiye göre her seferinde plakasız bir dozerin gelip yolu açtığını doğruladı.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Avcı, “Devlet yol kapatıyor, ertesi gün birileri yolu yeniden açıyor! Böyle devlet olmaz” derken; Dikmen Belediye Başkanı Çelebi “Ya gözden kaçtı ya da göz yumuldu! Sorumlu Karayolları Dairesi” değerlendirmesini yaptı.

Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde izinsiz açılan yol tehlike saçıyor.

Anayoldan Asok Mobilya’ya doğru giriş sağlayan yol, trafikte can güvenliğini tehdit eder nitelikte... Anayoldan girişi olan ancak anayola çıkışı “tuzak” ile engellenen yol defalarca kapatılmasına rağmen, plakasız bir dozer tarafından her defasında yeniden açılıyor... 

Yolu kimin açtığı ve plakasız dozerin kime ait olduğu bilinmiyor ama herkes sözkonusu yolun trafikte büyük bir tehlike oluşturduğu konusunda hemfikir...

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Avcı Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde bulunan ve trafikte tehlike yaratan birden çok kaçak yol olduğuna vurgu yaparak, bu yolların kapatılmamasını, kapatılanların bazılarının ise ertesi gün açılmasını eleştirerek, “Devlet yol kapatıyor, ertesi gün birileri yolu yeniden açıyor! Böyle devlet olmaz” ifadelerini kullandı.

Karayolları Dairesi Müdürü Hasan Nihat Erduran da kaçak yolu defalarca kapattıklarını ancak edindikleri bilgiye göre her seferinde plakasız bir dozerin gelip yolu açtığını doğruladı.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise, sözkonusu yolun yaklaşık 4 yıldır açık olduğunu anlatarak “Önceden orada Asok Mobilya değil Anova Mobilya vardı. Anova Mobilya anayoldan giriş çıkış için müracaat etti ancak yetkililer tarafından reddedildi. Firma değişip Asok Mobilya açılınca yol da açıldı. Ya gözden kaçtı ya da göz yumuldu” şeklinde konuştu.

TKÖD Başkanı Avcı: “Trafikte sözün bittiği yerdeyiz!”

TKÖD Başkanı Mehmet Avcı, devleti kaçak yolları kapatma gücünden yoksun olmakla suçladı.

Avcı, kaçak yolların kapatılmamasını, kapatılanların bazılarının ise ertesi gün açılmasını eleştirerek, “Devlet yol kapatıyor, ertesi gün birileri yolu yeniden açıyor! Devlet, kaçak yolları kapatma gücünü kendinde bulamıyorsa trafikte sözün bittiği yerdeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Avcı: “Tehlikeye dikkat çektik, cevap alamadık!”

Mehmet Avcı, 22 Kasım 2013 tarihinde Karayolları Dairesi, Polis Genel Müdürlüğü, Lefkoşa Kaymakamlığı, Girne Kaymakamlığı ve Dikmen Belediye Başkanlığı’na basınla da paylaşılan birer mektup gönderdiklerini ve tehlikelere dikkat çektiklerini hatırlattı.

Bu yazıda “Lefkoşa - Girne anayolu, Gönyeli çemberi- Boğazköy kavşağı arasında kalan anayol kısmında, anayola giriş-çıkışlar yol koruma şeridiyle yasaklanmış olmasına rağmen, yol güvenliğini tehdit edecek, insan hayatını tehlikeye atacak ve kaçınılmaz trafik kazalarına neden olacak şekilde anayola yasadışı olarak giriş ve çıkışlar oluşturulduğunu” ilgili makamlara bildirdiklerini kaydeden Avcı, 40 günü aşkın süre geçtiği halde yazılarına yanıt alamadıklarını belirtti.

“İkinci adım olarak Ombudsman’a şikâyet edeceğiz”

Avcı, “kaçak tali yolların bazılarına devlet tarafından biraz toprak dökülerek kapatılmış gibi yapıldığını”, ancak kapatılan yolların bazılarının ertesi gün birileri tarafından tekrar açıldığını bildirdi.

Devletin yetkili kurumlarına yaptıkları şikayetten sonuç alamadıklarından yakınan Avcı, “İkinci adım olarak yetkili kurumları görevlerini yapmadıkları için Ombudsman’a şikayet edeceklerini açıkladı.

TKÖD Başkanı Avcı, halen açık tutulan bu kaçak yolların insan hayatını tehlikeye soktuğuna dikkat çekerek, “Olayın daha da üzücü yanı ise devletin kaçak tali yolları kapatma gücünü kendinde bulamamasıdır. Bu da trafikte sözün bittiği yerde olduğumuzun göstergesidir” dedi.

Karayolları Dairesi Müdürü Erduran: “Defalarca kapattık...”

Karayolları Dairesi Müdürü Hasan Nihat Erduran da kaçak yolu defalarca kapattıklarını ancak edindikleri bilgiye göre her seferinde plakasız bir dozerin gelip yolu açtığını doğruladı.

Ulukışla’da yaşanan su baskını felaketi nedeniyle dairenin tüm araçlarının felaket bölgesinde çalıştığını kaydeden Erduran, “Araçlarımız içeri geldiğinde yolu yine kapatacağız” dedi.

Dikmen Belediye Başkanı Çelebi: “Ya gözden kaçtı ya da göz yumuldu!”

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise, sözkonusu yolun yaklaşık 4 yıldır açık olduğunu anlatarak “Önceden orada Asok Mobilya değil Anova Mobilya vardı. Anova Mobilya anayoldan giriş çıkış için müracaat etti ancak yetkililer tarafından reddedildi. Firma değişip Asok Mobilya açılınca yol da açıldı. Ya gözden kaçtı ya da göz yumuldu” şeklinde konuştu.

Çelebi: “Sorumlu Karayolları Dairesi...”

İnsanların can ve mal güvenliğinin önemine vurgu yapan Çelebi, güvenlik için gereken iyileştirme ve düzenlemelerin yapılması gerektiğini anlattı ve “Bu yol bizim sorumluluğumuzda değildir, tamamen Karayolları Dairesi sorumluluğundadır” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
14
ONAY BEKLEYENLER
0
18 Şubat 2014, Salı
sinanö         - dikmen
Oraya anayol diyorsanız anayol görmediniz demek ki ! İki köyü birbirine bağlayan KÖY yolu orası... Dolayısıyla 100 km max. hız sınırı çok fazla orası için.. Yol boyunca demir tel, sürekli yol aydınlatması, yanlarda ve ortada bariyel yoksa oraya anayol denmez köy yolu denir.. Kaldı ki LAVINIUM sitesi de dahil o bahsettiğiniz KÖY yoluna çember yapılıp giriş çıkışlara izin verilmelidir

7 Ocak 2014, Salı
hakan kanlı         - gırne
Asok tüm siyasilere ve polislere avantaları dagıtır.Tabiki yolda acılır köprüde yapılır.

4 Ocak 2014, Cumartesi
Çağre         - Girne
Hazırlayalım çimentoyu, çakılı, tuğlayı. Gidelim örelim duvarları o yasadışı yola çıkılan yerlere. Madem garagöz hacivat oyunu oynarlar ensemizde yollarda, başka çözüm yok gardaşlar.

4 Ocak 2014, Cumartesi
Alihan         - Lefkoşa
Merak ederm acaba bu yolları yetkililer hiç kullanmaz mı? Eğer kullanırlarsa diyecek birşey yok. Gerçekten sözün bittiği yerdeyiz bu ülkede.

4 Ocak 2014, Cumartesi
Bakış         - Lefkoşa
Kanada'da araç kiralamak için üç ay orada daimi olarak ikamet etmeniz lazım. Bizde ise uçaktan enerkenden adam araç kiralayabiliyor. Ne sağını bilir, nede solunu. Aniden bakarsınız kaza yapmış. Neçin yapmasın. Bu kazaları yaptıran esas gerçek sakat sistemimizden başkası değil.

4 Ocak 2014, Cumartesi
Yollardan         - Gönyeli
Bu yolda geçen yaz arabanın önüne koşarak bir tane at atıldı. Hayvan panik içinde yoldaki trafiği felç etti. Boğaz karakoluna haber verdik. Karayolları bu yola adam gibi sahip çıkmalıdır. Parça parça değil bütünüyle sahip çıkmalıdır.

4 Ocak 2014, Cumartesi
SERHAN         - LEFKOŞA
LEFKOŞA - GİRNE ANAYOLU BÜTÜNÜYLE DEMİR KORKULUKLARLA ÖRÜLMELİ. HEM YOL KENARLARI HEMDE YOL ORTASI. TRAFİK HATA AFFETMEZ. AFFETMEEEEEEEEEEEZ.

4 Ocak 2014, Cumartesi
Derya         - Girne
Neden bu yasadışı yolun çıkışına demir bariyer veya duvar örmüyorlar. Adam gibi kapatsınlar, adam gibi önlem alsınlar.

4 Ocak 2014, Cumartesi
Kerem Debreli         - Lefkoşa
Bu yolun açık olması Asok'tan başkasının işine yaramaz.

4 Ocak 2014, Cumartesi
Mehmet Karaman         - Lefkoşa
Bu yolu kimin açtığı ortada. Bunu anlamak için alim olmak gerekmez. Devlet gereğini yapmalı...

4 Ocak 2014, Cumartesi
ali hasan         - ku
peki ya dozer uzakdan kumandaliysa, ya da yaptiranin dayisi varsa, yani torpilliysa ne haber be pembe panter.

4 Ocak 2014, Cumartesi
ince         - NY
Daymin orada keci ciftligi vardi muhtemelen yolun karsi tarafinda kecileri otlatmak icin o acmitir!!!

4 Ocak 2014, Cumartesi
hasan ali         - uk
ben polis degilim ama olsam soyle yapardim.
once yolu kapatirim. sonra pusuya yatip o dozerin gelmesini beklerim. soforunu sorgusuz sualsiz iceri sokarim. karayollari kanuna muhalefetten. ta ki kimden emir aldigini soyleyene kadar.
konusunca ona emir vereni da onu da.. iceri sokar ve ilan ederim ki kimse bu ise bir daha kalkismasin.
barisci yanima gelirsa yol kenarina celik bariyer monte ederim. olur biter.
ama siz yapanin kim oldugunu biliyorsunuz. ne sis yansin ne seftali dersaniz yapacak bir sey yok. sizin umurunuzda olmayan devlet nizami ve ciddiyeti iste boyle ayaga duser..
boyle basit bir olayi bile aylardir cozemeyen ive devlet iradesini yerlerde surunduren sorumlular hem kimlerse tebrikler..

4 Ocak 2014, Cumartesi
mahmut         - girne
he wallahi..kim açıo acep ? nasıl bulunur bu sahıs ? komdei bile değil wallahi...tarfiği bilmem ama DEVLETİN bittiği yerde oldugumuz kesin..

banner
banner
banner
banner
banner
banner

392 kilo kaçak et: 1 tutuklu
image Dikmen'de dün, B.B. isimli şahsın aracında gümrüğe beyan edilmemiş 392 kilo dana eti tespit edildi.
Dikmen Belediyesi, yağmur suyu drenaj çalışmalarına devam ediyor
image Dikmen Belediyesi, kış mevsimine yönelik çalışmalara Ağırdağ'da devam etti.
2,5 yaşındaki çocuk merdivenlerden düştü
image Dikmen'de merdivenlerden düşen çocuk yaralandı.