Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DİKMEN 9 Nisan 2015, Perşembe 14:19

Çelebi: “Sel Dikmen’de tarih olacak”

Çelebi: “Sel Dikmen’de tarih olacak”Sel Dikmen’de tarih olacak. Dikmen Belediyesi’nin belediye sınırları içerisinde sürdürmüş olduğu başarılı çalışmalar ve projelere bir yenisini daha ekleyerek Dikmen ve bölgesinde sel ve su taşkınlarına yönelik oluşturduğu büyük projeyi. Sel mağdurlarına ve arazi sahiplerine tanıttı.
Paylaş  
92
113
105
0

Dikmen ve Ağırdağ köylerinde, sel mağduru ve arazi sahiplerine yönelik gerçekleştirilen “Dere Islah Projesi” ile ilgili toplantılar yapıldı.

İki ayrı bölgede gerçekleştirilen toplantılara bölge muhtarları, Dikmen Belediyesi meclis üyeleri, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Girne Kaymakamı Mehmet Envergil ve sel mağdurları ile arazi sahipleri katıldı.

Sunum şeklinde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak konuşma yapan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, “Ülke ve bölge genelinde son altı yıldır yaşanan sel ve su taşkınlarıyla sıklıkla karşılaştıklarını, dolayısıyla bölgede yaşanan sıkıntıları aşmaya yönelik olarak Dikmen Belediyesi’nin TC. yardım heyetinin de desteğini alarak, Dikmen ve Ağırdağ bölgesindeki merkezi derenin ıslah projesini hayata geçirmek için çalışma başlattıklarını, bölgede yaşam süren vatandaşların can ve mal güvenliğinin her şeyden önde geldiğini ve hayata geçirilecek “Dere Islah Projesiyle” selin tarih olacağını söyledi.”

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’nin bir diğer açıklamasında ise, Dikmen Belediyesi’nin 2015 yılı içerisinde Ağırdağ köyünde üç farklı projeyi daha hayata geçireceğini bunun birincisi, Ağırdağ köyünün nüfus yapısının sürekli artması nedeniyle içme suyu kullanımını sağlayan içme suyu deposunun yetersiz olmasından dolayı 200 tonluk su deposu projesini belen bölgesinde inşa edeceklerini, Ağırdağ köyü camii ve çevresinde meydan düzenleme projesinin yapılacağını, ve Belen bölgesinde çocuk parkı projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Girne Kaymakamı Mehmet Envergil’in yaptığı açıklamada ise, Ülkemizde yaşanan sel felaketini çok görüp, içinde bulundum. Son zamanlarda ülkemiz gelişirken yanlış işler yapıldı. Bununla birlikte alt yapı yetersizlikleri nedeniyle bu olumsuzlukları yaşamaktayız. Bunun için hem vatandaşa hem de bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir diyerek, dere yataklarının yok edilmesine izin verilmeyeceğini söyledi.

Girne Kaymakamı Mehmet Envergil, Dikmen Belediyesi’nin yağmur suları ve sel taşkınlarına yönelik oluşturmuş olduğu “Dere Islah Projesi’nin” vatandaşında desteği ile hayata geçirebileceğini ve Dikmen ve Ağırdağ köylerinde yapılacak “Dere Islah Projelerinin” tamamlanmasıyla birlikte buradaki arazilerin tamamen sel baskınından kurtulup değerinin bir o kadarda artacağını belirtti.

Dikmen ve Ağırdağ köylerinde yapılması planlanan “Dere Islah Projesinin” oluşturulacağı arazilerde ise herhangi bir kamulaştırmanın söz konusu olamayacağını belirten Girne Kaymakamı Mehmet Envergil, “Dere Islah Projesinin” bu bölgelerde hayata geçirilmemesi halinde, sel baskını ve su taşkınlarının yaşanmaya devam edeceğini söyledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Mekanik Sıhhi Tesisatçılar Birliği'nden Dikmen Belediyesi'ne malzeme yardımı
image Kıbrıs Türk Mekanik Sıhhi Tesisatçılar Birliği Başkanı Mehmet Ali Ardıç ve Yönetim Kurulu üyeleri Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’yi ziyaret ederek, sel felaketinden dolayı yaşanan sıkıntıların çözümüne katkı ko...
Gaye Soyutok son yolculuğuna uğurlandı
image Ciklos bölgesinde arkadaşlarıyla birlikte seyahat ettiği arabanın sel sularıyla sürüklenmesi sonucu hayatını kaybeden Gaye Soyutok ebediyete uğurlandı.
Gaye Soyutok'un otopsisi tamamlandı. Soyutok bugün öğleden sonra toprağa veri...
image Ciklos bölgesinde arkadaşlarıyla birlikte seyahat ettiği arabanın sel sularıyla sürüklenmesi sonucu kaybolan 18 yaşındaki Gaye Soyutok'un otopsisi tamamlandı.