Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DİKMEN 1 Temmuz 2019, Pazartesi 07:55
banner

Dikmen halkı, belediyeden şikayetçi: "Belediyenin hizmetleri adamına göre"

Dikmen halkı, belediyeden şikayetçi: Belediyenin hizmetleri adamına göreBoğazköy Çamlı yol sokak bölgesinde bulunan evlerin çöplerinin toplanmadığını, yollarının çok kötü durumda olduğunu ve mağdur olduklarını anlatan bazı vatandaşlar, çöplerinin dahi toplanmadığını, kötü koşullar altında yaşamak zorunda kaldıklarını, Dikmen Belediyesi’nin hizmetlerini adamına göre verdiğini iddia etti.
Paylaş  
1
0
1
0

banner

Kıbrıs Postası - Emel DOĞAN

Boğazköy Çamlı yolsokak bölgesinde bulunan evlerin çöplerinin toplanmadığını, yollarının çok kötü durumda olduğunu ve mağdur olduklarını anlatanbölge halkı, kötü koşullar altında yaşamak zorunda kaldıklarını anlattı.

AHMET TOPAL: “DİKMEN BELEDİYESİ’NİN HİZMETLERİ ADAMINA GÖRE”

Kıbrıs Postası’na konuşan Ahmet Topal isimli vatandaş, çöplerinin toplanmadığını, belediyenin çöp ve atıkları toplarken adamına göre davrandığını iddia etti.

Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, evsel atıklar dışındaki moloz, karton, hayvan leşleri, yeşil ve kuru ot gibi atıkların ücretli olarak alınacağını belirttiğini söyleyen Topal, “Ot ve moloz gibi çöpleri para vererek kendi imkânlarımızla toplattık. Belediyenin ofisine giderek müracaat ettik fakat gelip toplayacaklarını söyledikleri halde gelip toplamadılar. Önceki gün geldi çöpçüler ve buraya baktıktan sonra gittiler” dedi.

“HERKESİN BORCUNU SİLDİ AMA BENİ TAKSİTLENDİRMEYE BİLE YANAŞMADI”

“Bir Dikmen’e ve Ağırdağ’a bakın tertemiz. Burası ise hayalet mahalle oldu” diyen Topal, “Burası kayıp şehir çünkü kimse bizi görmüyor. Borcum vardı diye suyumu da kestiler. 4 Bin TL olan borcum hiç kullanmadığım halde 11 Bin TL oldu. Gittim ya beni mahkemeye verin ya da bana akıllı saat takıp taksitlendirin. Taksitimi de param oldukça ödeyeceğim dedim. Hiçbir seçeneğe yaklaşmadı başkanımız. Her yolu denedim ama hiçbir çözüm yolu bulamıyorum. Birçok insanın da borcunu sildi ama beni taksitlendirmeye yanaşmadı”  sözlerini kullandı.

NALAN ŞEKERCİ: “AYAKLARI KESİK OLAN EŞİMİ, ÇUKURLAR NEDENİYLE SÜRÜNEREK ÇIKARTTIK”

Sel felaketinin ardından açılan çukurlar nedeni ile ana yola çıkmakta zorluk yaşadığını ve bozuk olan toprak yoldan dolayı ayağını kırdığını belirtenNalan Şekerci, “Belediyenin ne işe yaradığını lütfen biri bana açıklasın. Benim eşim diyaliz hastasıydı. Dört sene boyunca eşimi ben kendi imkânlarımla zor şarlar altında hastaneye götürdüm. Dört yıl Boyunca Belediye Başkanı’na bildirdiğimiz halde hiçbir yardımı olmadı. Sel sonrası çukurlar oluştu ve eşimin iki bacağı da kesikti. Sürüne sürüne çıkardık evden” sözlerini aktardı.

Eşimi kaybettim. Şimdi ise biz zorluklarla boğuşuyoruz. Oluşan çukura taş doldurma işlemini bile kız kardeşim, kızı ve eşi kendi elleri ile doldurdu. Kendi imkânlarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık. Fakat ben de 8 hafta önce ayağımı kırdım bu yol yüzünden. Durumumuz ortada. Bu konunun bir an önce bir çözüme ulaşmasını diliyorum” dedi.

NİLGÜN BULUT: “BENİM BELEDİYEDEN ARTIK BİR BEKLENTİM KALMADI”

Kanser hastası olduğu için hayatının yeterince zor olduğunu ve belediyenin hayatlarını daha çok zorlaştırdığını ifade eden Nilgün Bulut, “Benim belediyeden artık bir beklentim kalmadı. Kış mevsiminde meydana gelen yoğun yağışların ardından kapımızın önündeki toprak yollar yarıldı. Belediyeden yardım istedik gelmedi. Benim eşim ve çocuklarım kendi elleri ile sağdan soldan taş topladı ve bu çukurları doldurdu. Belediyenin hiçbir katkısı da olmadı. Sel felaketi yaşandığında da evimizde mahsur kaldık. Çöplerimiz toplanmadı. Belediye toplamak için ise kamyon başına 100 TL istediğini duyurdu. Bize ne faydası oldu bugüne kadar da bizden para istiyorlar?” ifadelerini kullandı.

ERCAN BULUT: “DÜZELTİLMEYEN YOL NEDENİ İLE EVDEN ÇIKAMIYORUM”

Yine aynı bölgede ikamet eden ve felç geçirdikten sonra yürümekte zorluk yaşayan Ercan Bulut isimli vatandaş ise bozuk ve düzensiz olan toprak yol nedeni ile evinden dışarı çıkamadığını ve yardım istediğini aktardı.

Bulut, “Bütün bir gün boyunca evdeyim. Dışarı çıkamıyorum. Belediyemizin yollarımıza bir çözüm bulmasını istiyorum. Benim de dışarıya çıkmak hakkım değil mi? Bastonumla yavaşta olsa yürüyorum. Fakat sağlıklı birinin bile yürümesi zor olan toprak ve çakıllı sokağımızdan yürümek benim için imkânsız. Birkaç kere çıkmayı denedim ama düşüp ayağımı sakatladım. Artık çıkmıyorum. Her gün evdeyim ve dışarı çıkmayı istiyorum” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Minikler, Hayvanları Koruma Günü'nde Taşkent Doğa Parkı'nda
image Minik öğrenciler, Hayvanları Koruma Günü'nde Taşkent Doğa Parkı'nı ziyaret etti. Öğrencilere, günün anlam ve önemini anlatan sunum yapıldı.
Çevre yolunun köprü duvarında bırakılan cam şişeler, kazaya davetiye çıkarıyo...
image Lefkoşa - Dikmen arasındaki çevre yolu üzerinde bulunan köprünün duvarına bırakılan cam bira şişeleri, ciddi bir kazaya adeta davetiye çıkarıyor.
KTÖS'ten 'çadırlı' eylem
image KTÖS, Dikmen İlkokulu'nda çadır eylemi yapacak.