Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 1 Ağustos 2017, Salı 08:45
banner

Başkurt: "Lapta Huzurevi'ndeki araç sıkıntısı ile ilgili iddialar doğru değil"

Başkurt: Lapta Huzurevi'ndeki araç sıkıntısı ile ilgili iddialar doğru değilKKTC Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Lapta Huzurevi’ndeki aracın 4 aydır kullanım dışı olduğu ve bunun da mağduriyet yarattığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.
Paylaş  
89
80
75
0

Kıbrıs Postası-Ulaş Barış

KKTC Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Lapta Huzurevi’ndeki aracın 4 aydır kullanım dışı olduğu ve bunun da mağduriyet yarattığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Kıbrıs Postası’na konuşan Başkurt “aracımız yaklaşık 1 ay kadar önce yandı. Tamir ettirmek için hemen girişimde bulunduk ancak tamir için istenilen miktar astronomik çıkınca yeni bir araba almaya karar verdik. Önce Bakanımızla, ardından da Maliye Bakanlığı ile konuyu istişare ettikten sonra yeni araç satın almak için ihaleye çıktık. Ağustos ayının 15’ine kadar yeni aracımızın alınacağını söylemek isterim” dedi.

Aydan Başkurt “sonuçta ihale süreçleri yasa gereği 1 aydır. Aracımız yandıktan sonra Girne Bölgemizden bir aracımızı oraya tahsis ettik. Sosyal Medya üzerinde yapılan yorumlar asılsızdır. Daire olarak kimseyi mağdur etmedik, etmeyiz. Ciddi bir sıkıntı yaşanmadı. 28 yılını bu işlerde geçiren birisi olarak yaşlı insanlarımızın mağdur edilmesine ben zaten izin vermem” ifadelerini kullandı.

Başkurt “Sayın Bakanımız konuyla ilgili çok duyarlıdır. Kendisine konuyu aktardığımızda hemen Maliye Bakanı ile istişare edip yeni bir araç alınması yönünde uzlaşıya vardırlar. Zaten eski arabamız çok yıpranmış durumdaydı, şimdi yeni bir araçla yola devam edeceğiz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da ölü olarak bulunan kadının ölüm nedeni belirlendi
image Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Rus uyruklu Kamila Druzhına'nın ölüm nedeni belirlendi.
Lapta Belediyesi, lağım suyu taşkınına müdahale etti
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Emerald Bay Sitesi’nden akan, yollara ve denize yayılan lağım suyuna müdahale edildiğini söyledi.
Lapta'da bir kadın ölü olarak bulundu
image Bugün Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde, kıyıdan yaklaşık 10 metre deniz içerisinde, ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın ölü olarak bulundu.