Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 1 Ağustos 2017, Salı 08:45

Başkurt: "Lapta Huzurevi'ndeki araç sıkıntısı ile ilgili iddialar doğru değil"

Başkurt: Lapta Huzurevi'ndeki araç sıkıntısı ile ilgili iddialar doğru değilKKTC Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Lapta Huzurevi’ndeki aracın 4 aydır kullanım dışı olduğu ve bunun da mağduriyet yarattığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.
Paylaş  
86
80
75
0

Kıbrıs Postası-Ulaş Barış

KKTC Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Lapta Huzurevi’ndeki aracın 4 aydır kullanım dışı olduğu ve bunun da mağduriyet yarattığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Kıbrıs Postası’na konuşan Başkurt “aracımız yaklaşık 1 ay kadar önce yandı. Tamir ettirmek için hemen girişimde bulunduk ancak tamir için istenilen miktar astronomik çıkınca yeni bir araba almaya karar verdik. Önce Bakanımızla, ardından da Maliye Bakanlığı ile konuyu istişare ettikten sonra yeni araç satın almak için ihaleye çıktık. Ağustos ayının 15’ine kadar yeni aracımızın alınacağını söylemek isterim” dedi.

Aydan Başkurt “sonuçta ihale süreçleri yasa gereği 1 aydır. Aracımız yandıktan sonra Girne Bölgemizden bir aracımızı oraya tahsis ettik. Sosyal Medya üzerinde yapılan yorumlar asılsızdır. Daire olarak kimseyi mağdur etmedik, etmeyiz. Ciddi bir sıkıntı yaşanmadı. 28 yılını bu işlerde geçiren birisi olarak yaşlı insanlarımızın mağdur edilmesine ben zaten izin vermem” ifadelerini kullandı.

Başkurt “Sayın Bakanımız konuyla ilgili çok duyarlıdır. Kendisine konuyu aktardığımızda hemen Maliye Bakanı ile istişare edip yeni bir araç alınması yönünde uzlaşıya vardırlar. Zaten eski arabamız çok yıpranmış durumdaydı, şimdi yeni bir araçla yola devam edeceğiz” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da elektrik kesintisi
image Lapta’nın bazı bölgelerinde elektrik kesintileri olacak.
Lapta Belediye Başkanı Aktuğ: "Vakıflar İdaresi hep yanımızda oldu"
image Lapta Belediye Başkanı Aktuğ, 5 Aralık’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Lapta’daki sel mağdurlarına ve belediyeye yaptıkları yardımlarından dolayı Vakıflar İdaresi Başkanı Benter’e teşekkü...
Lapta'da yol çöktü, facianın eşiğinden dönüldü!
image Lapta Belediyesi, yağmur nedeniyle bir yolda çökme oluştuğunu ifade etti.