Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 14 Ekim 2017, Cumartesi 11:19
banner

CTP'den Lapta Belediyesi'ne "Yasal prosedürü tamamlamadı" eleştirisi

CTP'den Lapta Belediyesi'ne Yasal prosedürü tamamlamadı eleştirisiCumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne İlçe Başkanı Mehmet Kale Kişi, Lapta bölgesinde gerçekleştirilecek yatırımları desteklediklerini ancak gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasının şart olduğunu belirtti.
Paylaş  
23
31
26
0

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne İlçe Başkanı Mehmet Kale Kişi, Lapta bölgesinde gerçekleştirilecek yatırımları desteklediklerini ancak gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasının şart olduğunu belirtti.

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’un da bölgeye yapılacak yatırım projesinin ihale sürecinin başından itibaren hukuka aykırı bir biçimde hareket ettiğini iddia eden Kişi, “Bizim görebildiğimiz odur ki, seçim öncesinde kamuya ait bir alanı pazarlamak suretiyle belediye kasasına bir miktar nakit akışı sağlamak isteniyor” ifadesini kullandı.

Kişi, “Öyle görünmektedir ki; o dönemde Ercan Havalimanı’nın özelleştirilmesinden elde ettikleri peşinatla 13. maaşları ödeyip günü kurtaranlar, bugün Laptalının ortak malını ipotek ederek kişisel ikballerini sürdürmek istemektedirler.” dedi.

Mehmet Kale Kişi, bugün yaptığı açıklamada, Lapta Belediyesi’nin gerçekleştirdiği halkın katılımı toplantısını ve partisinin konuya ilişkin görüşünü paylaştı. Kişi, belediyenin “halkın katılımı toplantısı” adını verdiği ama gerçekte bir bilgilendirme toplantısından farklı olmayan bu toplantıda ortaya konan hedeflerin, seçim öncesi halka hoş görünmenin ötesine geçebilecek hedefler olmadığını ve gerçeklikle hiçbir ilgisi bulunmadığını savundu.

Kişi, şöyle devam etti:

“Bu çerçevede ele alındığında Lapta Belediye Başkanı Sn. Fuat Namsoy alışkınlık haline getirdiği üzere ihale sürecinin başından itibaren hukuka aykırı bir biçimde hareket etmektedir. 13.10.2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda yapılan sunumda da aktarıldığı gibi Belediye Meclisinden yetki alınmak suretiyle ihaleye çıkılmış ve ihale 26 Eylül 2017 tarihinde sonuçlandırılmıştır. İhalenin sonuçlandırılmasından da öte ihaleyi kazandığı söylenen ancak nedense ismi bir türlü telaffuz edilmeyen firma ile sözleşme imzalama aşamasına gelinmiş, başkan bu konuda da belediye meclisinden yetki almıştır. Bütün bu idari işlemlerin tamamlanmasından sonra ise göstermelik bir halkın katılımı toplantısı düzenlenerek prosedür olarak görülen bir yasal gereklik yerine getirilmeye çalışılmaktadır. Bu durum hukuka aykırıdır ve CTP olarak buna karşı sessiz kalmamız beklenmemelidir.”

Mehmet Kişi, “Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Meclisi’nde Ercan Havalimanı’nın özelleştirilme süreci ile ilgili hazırlanan araştırma komitesi raporu ve üzerinde yapılan tartışmalar, hukuka aykırı olarak başlayıp devam eden süreçlerin günün sonunda kamuyu nasıl büyük zararlara uğratabileceğini bir kez daha gözler önüne sermiştir” ifadelerini kullandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da uyuşturucu!
image Lapta’da tasarrufunda 19 gram kokain ve 1 gram tütünle karışık Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirilen toplam altı kişi tutuklandı.
Genç Folk-Der, Lapta Huzurevi'ni ziyaret etti
image Lefkoşa Folklor Derneği (Folk-Der) bünyesindeki Genç FOLK-DER, bugün Lapta Huzurevi'ni ziyaret ederek burada yaşayanlarla sohbet etti, birlikte zaman geçirdi.
Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, belediyenin durumunu değerlendirdi...
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, görevde olduğu üç aylık süreçte yapmış olduğu tespitleri ve icraatları anlatan bir açıklama yaptı.