Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 15 Ekim 2017, Pazar 14:32
banner

Namsoy: "Lapta çekim merkezi olacak"

Namsoy: Lapta çekim merkezi olacakLapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Lapta sahil yürüyüş yolu projesi kapsamında, büyük yolcu gemilerinin yanaşabileceği bir marina yapmayı planladıklarını ve bu projeyle Lapta’nın turizmde bir çekim merkezi haline gelebileceğini söyledi.
Paylaş  
38
41
36
0

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Lapta sahil yürüyüş yolu  projesi  kapsamında, büyük yolcu gemilerinin yanaşabileceği  bir marina yapmayı planladıklarını ve bu projeyle Lapta’nın turizmde bir çekim merkezi haline gelebileceğini söyledi.

Lapta Belediyesi basın biriminden yapılan açıklamaya göre, “Lapta Sahil Yürüyüş Yolu Projesi kapsamında otel, marina ve sosyal yaşam alanı” bilgilendirme toplantısı önceki gün Manolya Otel’de gerçekleşti.

Toplantıya, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, bölgedeki bazı işletme sahipleri ile vatandaşlar katıldı.

Toplantı sonrasında yazılı açıklama yapan Namsoy, gündemi değerlendirdi.

CTP Girne İlçe Örgütü’nün konu hakkında yaptığı eleştirilere anlam veremediğini belirten Namsoy; “kendimi bir açıklama yapmak zorunda hissediyorum çünkü, CTP Girne ilçe örgütünün açıklamalarını gerçekten üzülerek okudum. Bu konuda gerçekçi olmayan bir yaklaşım var. Sadece siyaseten muhalafet yapmak için Lapta halkına ve Girne turizmine büyük bir haksızlık yapıyorlar” dedi.

CTP Girne ilçe örgütünün açıklamalarını eleştiren Namsoy konu ile ilgili şunları ifade etti:

“En başından şunu söyleyeyim; yaptıkları açıklamada zaten ciddi tutarsızlıklar var. Projeye karşı olmadıkları halde, projenin yapılmasına karşı çıkıyorlar. Temel argüman da; ‘belediyenin kasasına peşin para girecek’. CTP Girne İlçe Başkanı Sayın Mehmet Kale’ye sorarım; restoranına müşteri geldiğinde parayı peşin almıyor mu? Eğer hizmetinin karşılığını 3-5 sene sonra alıyorsa biz de Lapta Belediyesi olarak restoranı ile anlaşma yapmak istiyoruz. Lapta halkının özellikle bu konuya dikkatini çekmek isterim; CTP aslında projeye karşı değil, belediyeye nakit para girmesine karşı! Neden? Çünkü Lapta Belediyesi iyi hizmet veremesin ve yaklaşan seçimlerde CTP de bunu kullansın. İşte  altını çizerek herkesin dikkatini çekmeye çalıştığım esas nokta budur.” 

“LAPTA’NIN KADERİ DEĞİŞECEK”

“Projenin istihdam ve girişimciği artırma kapasitesi bulunduğunu” söyleyen Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu proje Lapta bölgesi için 2000 istihdam ve 800 yeni girişimcilik yaratma potansiyeline sahip. Belediye bünyesinde kurulacak komite ile kontrollü bir turizm yapma olanağına kavuşacağız. 

Bu proje ile Lapta bölgesinin kaderini değiştirme şansımız olacak. Büyük yolcu gemilerinin yanaşabileceği bir marina yapılacak. Tarım, inşaat, hizmet sektörleri patlayacak. Lapta değer kazanacak. “

Namsoy, CTP Girne ilçe örgütüne seslenerek “Bu proje dışında daha kapsamlı bir projeleri varsa gelsinler, onu gündeme alalım. Lapta halkının geleceği için beraber çalışalım. Seçimi hangi parti veya kim isterse kazansın ama gelin bir olalım ve Lapta halkına kazandıralım. Belediye başkanı olarak ben buna hazırım” şeklinde çağrı yaptı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da ölü olarak bulunan kadının ölüm nedeni belirlendi
image Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Rus uyruklu Kamila Druzhına'nın ölüm nedeni belirlendi.
Lapta Belediyesi, lağım suyu taşkınına müdahale etti
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Emerald Bay Sitesi’nden akan, yollara ve denize yayılan lağım suyuna müdahale edildiğini söyledi.
Lapta'da bir kadın ölü olarak bulundu
image Bugün Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde, kıyıdan yaklaşık 10 metre deniz içerisinde, ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın ölü olarak bulundu.