Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 4 Haziran 2018, Pazartesi 09:38

Bakan Besim:" Üretimden tüketime gıda güvenliği toplum sağlığı için önemli"

Bakan Besim: Üretimden tüketime gıda güvenliği toplum sağlığı için önemliSağlık Bakanlığı’nda “Toplu Tüketim Yerlerinde Sağlıklı Gıdaya Ulaşma” ve “Gıda Denetçisi Nasıl Olmalıdır” konularında gıda yüksek mühendisi Verda Değirmencioğlu tarafından Lapta Belediyesi ve Alsancak Belediyesi gıda biriminde görevli personele eğitim verildi.
Paylaş  
30
12
31
0

Eğitim sonunda ise katılımcılara Sağlık Bakanı Filiz Besim tarafından katılım belgeleri taktim edildi.

Katılımcılara, gıda, gıda güvenliği, gıda güvenliğinin amacı, gıda güvenliği için potansiyel tehlikeler,  gıdaların uygun şeklinde üretilmesi, işlenmesi, muhafazasında dikkat edilmesi gereken kriterler, gıdaların uygun şekilde işlenmemesi halinde karşılaşılabilecek riskler, tehlikeler vb. başlıklar altında eğitim verildi.

Eğitim sonunda ise katılımcılara Sağlık Bakanı Filiz Besim tarafından katılım belgeleri taktim edildi. Sağlığın her şeyin başı olduğuna dikkat çeken Bakan Besim, tükettiğimiz gıdaların uygun şekilde üretilmesi, muhafaza edilmesi ve denetiminin büyük bir sorumluluk olduğunu, bu anlamda gıda biriminde görevli personele verilen eğitimin büyük önem arz ettiğini, üretimden tüketime gıda güvenliğinin toplum sağlığı için şart olduğunu vurguladı.

Eğitime katılarak belgelerini alan isimler ise şöyle;

Lapta Belediyesi (Hakan Güngör, Doğan Ergör, Yılmaz Gözgen)

 Alsancak Belediyesi (Özgür Ulugün, Osman Akıner, Seyfi Beyzade, Serter Özgüryay, Kutlu Okulu)


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta Belediye Başkanı Aktuğ: "Vakıflar İdaresi hep yanımızda oldu"
image Lapta Belediye Başkanı Aktuğ, 5 Aralık’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Lapta’daki sel mağdurlarına ve belediyeye yaptıkları yardımlarından dolayı Vakıflar İdaresi Başkanı Benter’e teşekkü...
Lapta'da yol çöktü, facianın eşiğinden dönüldü!
image Lapta Belediyesi, yağmur nedeniyle bir yolda çökme oluştuğunu ifade etti.
Gençlik Dairesi Paşaköy Gençlik Merkezi'nden Lapta'da eğitim kampı
image Gençlik Dairesi Paşaköy Gençlik Merkezi’nde faaliyet gösteren küçük, orta ve büyük grup halk dansları ekipleri Lapta Gençlik Kampı’nda aktivite ve eğitim kampı gerçekleştirdi.