Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 4 Haziran 2018, Pazartesi 09:38
banner

Bakan Besim:" Üretimden tüketime gıda güvenliği toplum sağlığı için önemli"

Bakan Besim: Üretimden tüketime gıda güvenliği toplum sağlığı için önemliSağlık Bakanlığı’nda “Toplu Tüketim Yerlerinde Sağlıklı Gıdaya Ulaşma” ve “Gıda Denetçisi Nasıl Olmalıdır” konularında gıda yüksek mühendisi Verda Değirmencioğlu tarafından Lapta Belediyesi ve Alsancak Belediyesi gıda biriminde görevli personele eğitim verildi.
Paylaş  
33
12
34
0

Eğitim sonunda ise katılımcılara Sağlık Bakanı Filiz Besim tarafından katılım belgeleri taktim edildi.

Katılımcılara, gıda, gıda güvenliği, gıda güvenliğinin amacı, gıda güvenliği için potansiyel tehlikeler,  gıdaların uygun şeklinde üretilmesi, işlenmesi, muhafazasında dikkat edilmesi gereken kriterler, gıdaların uygun şekilde işlenmemesi halinde karşılaşılabilecek riskler, tehlikeler vb. başlıklar altında eğitim verildi.

Eğitim sonunda ise katılımcılara Sağlık Bakanı Filiz Besim tarafından katılım belgeleri taktim edildi. Sağlığın her şeyin başı olduğuna dikkat çeken Bakan Besim, tükettiğimiz gıdaların uygun şekilde üretilmesi, muhafaza edilmesi ve denetiminin büyük bir sorumluluk olduğunu, bu anlamda gıda biriminde görevli personele verilen eğitimin büyük önem arz ettiğini, üretimden tüketime gıda güvenliğinin toplum sağlığı için şart olduğunu vurguladı.

Eğitime katılarak belgelerini alan isimler ise şöyle;

Lapta Belediyesi (Hakan Güngör, Doğan Ergör, Yılmaz Gözgen)

 Alsancak Belediyesi (Özgür Ulugün, Osman Akıner, Seyfi Beyzade, Serter Özgüryay, Kutlu Okulu)


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da ölü olarak bulunan kadının ölüm nedeni belirlendi
image Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Rus uyruklu Kamila Druzhına'nın ölüm nedeni belirlendi.
Lapta Belediyesi, lağım suyu taşkınına müdahale etti
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Emerald Bay Sitesi’nden akan, yollara ve denize yayılan lağım suyuna müdahale edildiğini söyledi.
Lapta'da bir kadın ölü olarak bulundu
image Bugün Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde, kıyıdan yaklaşık 10 metre deniz içerisinde, ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın ölü olarak bulundu.